Looking For Anything Specific?

Header Ads

Share week 2016, czyli Gosiarella znów poleca


Andrzej Tucholski już czwarty rok z rzędu organizuje Share Week i całkowicie uwielbiam ten czas, gdy przez blogosferę przewija się cała masa poleceń wspaniałych blogów. Nie tylko dlatego, że dzięki akcji można trafić na wiele nowych, świetnych miejsc w sieci, ale także dlatego, że uwielbiam czytać powody, dla których ludzie wzajemnie się polecają. To takie pozytywne!

Wychodzę z założenia, że dobre blogi trzeba polecać, bo inaczej zginą w czeluściach internetów, a przecież promowanie wartościowych treści jest korzystne dla wszystkich. Jako czytelnik mogę sobie w końcu pozwolić na to, by wyrazić, jak wspaniałą robotę odwalają blogerzy, a jako bloger/narcyz jestem zawsze zdumiona tym, gdy sama jest polecana. Jedynym minusem jest limit rekomendacji. Oficjalnie zgłasza się trzy blogi, a to dla mnie stanowczo zbyt mało. Zwłaszcza, że w ostatnim roku odkryłam wiele nowych perełek. Zasady zasadami, a Gosiarella Gosiarellą, więc dorzucę Wam w bonusie jeden dodatkowy (nawet takie ograniczenie jest nie lada wyzwaniem!), które możecie z moim błogosławieństwem przeglądać, jeśli znacie na pamięć całe archiwum Różowego Bloga. Aaaa i w tym roku mam samą popkulturową tematykę.Zacznę od marudzenia: Aeth pisze rzadko. Za rzadko, bo chciałabym ją czytać częściej. Niemniej, gdy już pojawi się tekst to zawsze muszę zerknąć. W końcu to fanka sf, fantasy, książek, filmów, seriali (!!), gier, a przy tym można się natknąć także na zombie, czy superbohaterów, więc zdecydowanie jej blog jest stworzony dla mnie. Agnieszka zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia, a na żywo jeszcze wyraźniej widać jej geekową naturę, gdy nie może przestać fanić ulubionego aktora, czy serial. O Power Rangers boję się wspominać. Naprawdę fajnie się tego słucha i o tym czyta. Lubię jej styl, polubiłam ją i wierzę, że Wy również ją polubicie! 

Lubicie smoki? Koreańskie dramy? Mangę, anime, filmy, seriale i jeszcze raz SMOKI? W takim razie spodoba Wam się Przegląd Popkultury! Choć sam blog jest dość młody, bo dopiero półroczny to kompletnie tego nie widać (pewnie dlatego, że Lexi blogowała już wcześniej), ponieważ tematy są przemyślane, widać sporą dawkę wiedzy, a przy tym wcale nie zdziwiłabym się, gdy Lexi wydała kiedyś książkę o smokach, którą zresztą chętnie kupiłabym! I wcale nie dlatego, że jej smocza armia ma się połączyć z moją zombiakową w czasie podboju świata. Samą Lexi najprawdopodobniej już kojarzycie, bo często jej komentarze się tutaj pojawiają, a przy tym mieliście okazję przeczytać napisany przez nią wpis gościnny na temat tego, dlaczego nie chcielibyście być superbohaterami. Ogólnie polecam, polecam i raz jeszcze polecam!


Brytyjskie produkcje, seksowni aktorzy z UK i słabość do ich akcentu? To główne cechy, które ją wyróżniają. Z całą resztą niemal zawsze jesteśmy zgodne. Z Agatą mam ten problem, że bardzo dużo jej tekstów znam przed oficjalną publikacją. Po części dlatego, że w wielu przypadkach mamy bardzo podobne zdanie, więc czytając ciągle kiwam głową i myślę sobie, że sądzę na dany temat dokładnie to samo (pewnie dlatego wielu tematów nie spisuje, bo mnie wyręczyła), a po części również dlatego, że mamy siebie wpisane w książce jako alarmowy telefon popkulturowych kryzysów. Jest pierwszą osobą, do której dzwonię, gdy wpada mi do głowy szalony pomysł i wiem, że przez pół godziny będę mogła wyjaśnić o co właściwie mi chodzi, dzięki czemu mogę go zebrać w całość i mam osobę, która będzie go realizować ze mną lub kibicować w pierwszym rzędzie. I vice versa, z tym, że Agata jest znacznie bardziej poukładana. 


Idealne połączenie popkultury z lifestylem. Mocno, ciekawie i na temat. Jeśli jeszcze nie znacie tego bloga to z pewnością podziękujecie mi za polecenie. Przy okazji mam wrażenie, że blogerzy powinni mi zacząć dawać łapówki, bo za każdym razem, gdy mocno trzymam za nich kciuki w czasie konkursu Blog Roku to zgarniają nagrody. Tak stało się i tym razem, a ja po raz kolejny mogę się pochwalić, że czytałam blog zwycięzcy nim to stało się modne. 


Ps. Jakie blogi najchętniej czytacie?
Ps2. Jeśli chcecie wziąć udział w Share Weeku to zasady są proste. Na swoim blogu/vlogu polecacie trzech innych autorów, których internetowa działalność ma dla Was szczególne znaczenie. Link do waszego polecenia zamieszczacie pod wpisem Andrzeja, by mógł później opublikować podsumowanie. Akcja trwa do 3 kwietnia. Bierzecie udział?

Prześlij komentarz

0 Komentarze