Looking For Anything Specific?

Header Ads

Krew, kły i lovestory, czyli 10 seriali o wampirach

filmy o wampirach

Boom na wampirzą tematykę powoli ustaje, jednak nigdy nie umiera. Najwyraźniej historie o mrocznych, pięknych i żyjących przez wieki posiadaczy kłów ciągle uwodzi ludzi na całym świecie, dlatego ciągle jesteśmy złaknieni poznawaniem ich losów i oglądaniem, jak zakochują się w śmiertelniczkach. Niestety mimo ogromnej ilości produkcji o krwiopijcach, naprawdę niewiele z nich jest wartych obejrzenia. Dlatego tym razem przygotowałam dla was omówienie 10 najważniejszych tytułów, abyście wiedzieli, czy warto je oglądać, czy może lepiej trzymać się z daleka. Enjoy!


Pamiętniki Wampirów
Seriale podobne do Pamiętników Wampirów

"Pamiętniki Wampirów" są jednym z najbardziej rozpoznawalnych seriali o wampirach. Powstały jako bardzo dobra adaptacja słabego cyklu powieści L.J. Smith i od początku podbiły serca widzów. Trójkąt miłosny między Eleną Gilbert i wampirzymi braćmi Salvatore podbijał serca, a ilość trupów i ciągłych nadprzyrodzonych problemów w Mystic Falls podtrzymywał napięcie, jednak po kilku sezonach żadna ilość wiedźm, wilkołaków i super wampirów nie potrafiła wynagrodzić nam paskudnego spadku poziomu produkcji i sztucznie podtrzymywanej przy życiu produkcji, która ostatecznie umarła w ubiegłym tygodniu. Niemniej każdy szanujący się fan wampirów zna ten tytuł i obejrzał przynajmniej jeden odcinek. W końcu było nie było, to dzięki "Pamiętnikom Wampirów" powstał wampirzy trend w serialowym świecie.

The Originals
Seriale podobne do The Originals

"The Originals" to spin-off "Pamiętników Wampirów", opowiadający o losach rodziny Mikaelsonów - pierwszych wampirach, które zapoczątkowały istnienie wszystkich krwiopijców. Choć są niezwykle potężni, ciągle pojawia się ktoś stwarzający realne zagrożenie dla nich, a przede wszystkim tego, co usiłują chronić - ich miasta, rodziny i najmłodszego członka rodu. Ten tytuł okazał się pozytywnym zaskoczeniem i trzyma znacznie wyższy poziom od serialu-matki. Zdecydowanie warto dać mu szansę, by poznać Mikaelsonów! 👍

Dracula
serial o wampirach

Jedno sezonowy serial o Draculi z 2013 roku wyprodukowany przez NBC i Sky Living, to luźna adaptacja powieści Brama Stokera o tym samym tytule. Jonathan Rhys Meyers wcielający się w rolę Draculi przybywa do Londynu w 1896 roku, by pod przykrywką amerykańskiego przedsiębiorcy przekonać wiktoriańskie społeczeństwo do nowych technologii. Jednak prawdziwym powodem jego wizyty jest zemsta na ludziach, którzy rzucili na niego klątwę nieśmiertelności. Plan Draculi komplikuje się, gdy na jego drodze pojawia się Mina Murray, która bardzo przypomina jego zmarłą żonę.
Osobiście nie byłam zachwycona tym tytułem, jednak oglądanie na ekranie Jonathana Rhysa Meyersa zawsze jest przyjemnością.

Buffy - Postrach Wampirów
Seriale podobne do Buffy

Serial "Buffy - Postrach Wampirów" powstał w 1997 roku, dzięki czemu jest najstarszym tytułem z listy. Przyznaję, że wielu z Was może odrzucać niezbyt współczesny wygląd bohaterów, jednak radzę się nie zrażać, ponieważ ten tytuł zdobył ogromną popularność nie bez powodu! Serial ma siedem sezonów i opowiada o losach nastoletniej Buffy Summers (Sarah Michelle Gellar), która została wybrana do walki z siłami ciemności z krwiożerczymi wampirami na czele. Oczywiście ostatecznie nie wszystkie okazują się takie złe, a dla Spike stracicie głowę! 👍

Czysta krew
lista seriali o wampirach

"True Blood" jest adaptacją serii powieści Charlaine Harris. W wykreowanym przez Harris świecie, ludzie zdają sobie sprawę z istnienia wampirów. Choć zazwyczaj nie są ich największymi fanami, to nieufność uspokaja nieco fakt, że oficjalnie wampiry żywią się sztucznie zsyntetyzowaną krwią, zamiast wysysać swoje pożywienie prosto z ludzkich żył. Historia koncentruje się na losach potrafiącej czytać w myślach Sookie Stackhouse, która bardzo lubi towarzystwo wampirów. Po części dlatego, że są oni jedynymi 'ludźmi', których myśli nie słyszy.
Oglądając tę produkcję można natknąć się m.in. na wilkołaki, wróżki, wampiry, ludzie, wiedźmy i fanatyków religijnych, więc mamy do czynienia z mieszanką wybuchową. "Czysta krew" nie jest serialem na poziomie, to raczej guilty pleasure dla masochistów. 👎

Wampiry z Morganville
lista filmów o wampirach

Claire Danvers przyjeżdża do miasteczka Morganville, by rozpocząć studia na pobliskim uniwersytecie. Jednak dziewczyna staje się ofiarą zaczepek grupki popularnych dziewczyn, które postanawiają zmienić jej życie w koszmar. Na domiar złego Claire dowiaduje się, że miasto jest pełne wampirów, które rządzą nie tylko całym Morganville, ale i wszystkimi jego mieszkańcami.
Już sama książkowa seria Rachel Caine nie była udanym projektem, dlatego nie spodziewajcie się wiele po jej adaptacji w formie sześcioodcinkowego serialu internetowego. Szczerze mówiąc wierzę, że ten tytuł mógłby zgarnąć nagrodę dla najgorszej produkcji o wampirach. Zdecydowanie odradzam oglądanie! 👎

Pod osłoną nocy / Moonlight
Serial o wampirze detektywie

55 lat przed główną akcją serialu, główny bohater Mick St. John został przemieniony w wampira w noc poślubną przez swoją świeżo upieczoną żonę, Coraline. Nie specjalnie przypadło mu to do gustu, więc postanowił wybrać mniej drapieżne nawyki żywieniowe, a w dodatku jako detektyw pomagać ludziom w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Tak, to wampirzy detektyw, a w dodatku zakochany w śmiertelnej dziennikarce. Jeśli temat wydaje Wam się ciekawy, to może warto sprawdzić ten jedno sezonowy serial.

Van Helsing
Seriale o apokalipsie wampir

Po wybuchu wulkanu w Yellowstone wampiry wylazły na ulice i rozpoczęła się apokalipsa z wampirami w rolach głównych. Według twórców jedynym ratunkiem dla ludzkości jest Vanessa Helsing - kobieta powstała z martwych, niezwykle silna i odporna na przemianę w wampira. A sami krwiopijcy? Zapomnijcie o eleganckim stylu Draculi, czy teoretycznej normalności Cullenów, bo tu mamy stwory bardziej obleśne i brudne, niż zgniłe zombiaki, co zdecydowanie nie jest zaletą.
Serial może nie byłby taki zły, gdyby stworzyć go zupełnie inaczej, bo ostateczna wersja, którą zaprezentowano widzom okazała się niegodną uwagi porażką. Już sam pomysł jest nieco bzdurny, bo w końcu jaki sens jest w masowym wyżynaniu ludzi, gdy są jedynym źródłem pożywienia wampirów? Cała reszta też się prosi o pomstę. 👎

Being Human
serial o istotach nadprzyrodzonych

Istnieje wersja brytyjska i amerykańska, sama oglądałam jedynie tę drugą. Historia opowiada o losach trzech dość nietypowych współlokatorów - wampira, wilkołaka i ducha. Każdy z nich stara się udawać normalnego człowieka (chociaż akurat duchowi raczej ciężko to osiągnąć), jednak z wiadomych względów dość trudno im to osiągnąć.
Początkowo serial przyciągnął moją uwagę, jednak ostatecznie wolałabym go Wam nie polecać. Może brytyjska wersja jest lepsza?

Orange Marmalade
drama o wampirach

Zestawienie zamyka koreańska drama "Orange Marmalade", w której ponownie ludzie są świadomi istnienia wampirów i to od kilku wieków, jednak przez ten czas nie potrafili się wyzbyć względem nich uprzedzeń, dlatego każdy krwiopijca ukrywa swoją prawdziwą tożsamość. Jednym z nich jest nastoletnia Ma Ri, która zaprzyjaźnia się z ogromnym antyfanem jej rasy. Na szczęście na scenie pojawia się również uroczy nastoletni wampir, który nieustannie ratuje dziewczynę z opresji. Cała drama jest podzielona na dwie linie czasowe pokazujące dwa wcielenia bohaterów, jedna rozgrywa się współcześnie, zaś druga w dalekiej przeszłości.
Ten tytuł może i nie jest najlepszą produkcją o wampirach w historii, jednak zdecydowanie idealnie nada się dla wszystkich, którzy chcieliby odmiany. 👍

Sprawdź również 12 książek o wampirach!

Powyższych 10 tytułów to oczywiście nie jedyne seriale o wampirach. Warto wspomnieć o istnieniu takich tytułów, jak  ''Anioł ciemności'' (spin-off "Buffy"), ''The Gates'', "Wirus", "Blood" (drama) oraz rewelacyjne anime ''Vampire knight''.

Ps. Jeśli o jakimś tytule zapomniałam, a jest warty polecenia lub odradzenia, to koniecznie dajcie znać w komentarzach.
Ps2. Przy okazji, jeśli chcecie to możecie również zaproponować, jakie chcielibyście temat kolejnego serialowego zestawienia.

Prześlij komentarz

0 Komentarze