Looking For Anything Specific?

Header Ads

Co przyniesie grudzień, czyli premiery filmowe i książkowe!


Jeżeli spodziewacie się tutaj znaleźć całą masę ciekawych premier książkowych na najbliższy miesiąc, to muszę Wam popsuć humor - grudzień, to czas, w którym wydawnictwa wstrzymują się z wydawaniem interesujących tytułów (albo nie potrafię szukać). Za to studia filmowe wręcz przeciwnie! Dlatego nastawcie się na oglądanie lub nadrabianie książkowych zaległości.


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data: 4 grudnia

W książce Davida Daya znajdziemy tablice chronologiczne, zestawiające najważniejsze wydarzenia z historii Śródziemia i Nieśmiertelnych Krajów czy rozmaitych królestw oraz wojen, barwne mapy ukazujące poszczególne etapy tworzenia Ardy, tablice genealogiczne ras, a także wizualizacje flory Tolkienowskiego świata. Poszczególne wydarzenia, postacie i miejsca są opisane w zwięzłych notkach, ozdobionych ilustracjami licznych autorów, znanych z wcześniejszej publikacji Davida Daya, Bestiariusza Tolkienowskiego.
Przewodnik jest podzielony na osiem rozdziałów, traktujących o stworzeniu Ardy, o Nieśmiertelnych Krajach, o Śródziemiu, o królestwach Beleriandu w Pierwszej Erze, o imperium Númenoru w Drugiej Erze, o królestwach Dúnedainów w Trzeciej Erze, o wyprawie do Samotnej Góry i o wyprawie z Jedynym Pierścieniem.

Stanisław Szanter - Ukryty wymiar
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data: 5 grudnia


Z całą pewnością homo sapiens nie jest ostatnim stadium ewolucji gatunku ludzkiego.Jaki jednak będzie kolejny etap? I co się stanie, jeśli nie obejmie on wszystkich ludzi, a jedynie mieszkańców pewnej szczególnej planety? Jak nowy człowiek – homo developed – ustosunkuje się do swojego ewolucyjnego poprzednika?
Na Planecie – Stolicy Cesarstwa, na której nie działa elektryczność, pojawia się zagadkowa anomalia, zdająca się umożliwiać podróże w czasie. Niestety jej działanie jest nieprzewidywalne i nikt nie potrafi go kontrolować, a zbadanie zjawiska utrudnia trwająca od lat wojna pomiędzy planetami Zamieszkałego Wszechświata.
Członek najwyższych władz Cesarstwa wysyła swoich dwóch synów z delikatnymi misjami – jeden ma wyjaśnić anomalię, a drugi przynieść imperium zwycięstwo w wojnie. Sprawy komplikują się jednak, gdy obaj synowie znikają bez śladu, w Stolicy wybucha bunt, a na tyłach wroga pojawia się tajemniczy kult religijny, którego przywódca podaje się za mesjasza.

Na karuzeli życia - 1 grudnia


Co wiecie o swoich dziadkach? - 1 grudnia


Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - 14 grudniaJumanji: Przygoda w dżungli - 29 grudniaPs. Jak zwykle dajcie znać w komentarzach, co Wam wpadło w oko!

Prześlij komentarz

0 Komentarze