Looking For Anything Specific?

Header Ads

Bajeczne premiery, czyli filmy animowane w 2018

Filmy animowane 2018

Premiery filmów animowanych w 2018 roku wyglądają całkiem obiecująco. Dzięki licznym kontynuacją znanych bajek będziemy mogli znów oglądać na ekranie takich bohaterów, jak Ralph Demolka, czy rodzinka Iniemamocnych. Miejmy nadzieję, że nowe tytuły okażą się choć w połowie tak dobre!


Tedi i mapa skarbów (19 stycznia)

Tedi Jones udaje się do Los Angeles, by zapoznać się z nowymi odkryciami archeolożki Sary Lavroff. Odnalazła ona papirus wskazujący na istnienie naszyjnika należącego do mitycznego króla Midasa, który mocą swego dotyku wszystko zamieniał w złoto.
Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów.

Gnomy rozrabiają (26 stycznia)

Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, miasto, szkoła i znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowo poznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić!

Sherlock Gnom (13 marca)

Kiedy Gnoemo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc… Sherlock Gnom. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem – Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca, poznają nowe ornamenty, wspólnie z którymi będą odkrywać nieznane zakamarki miasta.

Anubis (marzec)

Anubus ma być fantastyczno-przygodową animacją ze studia Blue Sky. Niestety nie udało mi się wyniuchać zdjęć, więc będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość, by się przekonać, jak będzie wyglądać ten film. Wiadomo jednak, że fabuła będzie się koncentrować na klątwie mumii, która sprawi, że dusza słynnego egiptologa skazana zostanie na wieczne potępienie w zaświatach. Jego syn wyruszy mu na pomoc, wędrując przez niezwykłe krainy, gdzie stawi czoła niesamowitym zjawom i potworom.

Sgt. Stubby: An American Hero (kwiecień)

Fun Academy Motion Pictures zaprezentuje nam animowany, biograficzny film familijny skupiający się na losach sierżanta Stubby'ego, zabłąkanego boston terriera, który ostatecznie staje się bohaterem podczas I Wojny Światowej.

Iniemamocni 2 (czerwiec)

Pixarowska rodzinka superbohaterów powraca! W kontynuacji  pierwsze skrzypce będzie grał malutki Jack, który zaprezentuje swoje przepotężne supermoce - strzelające laserami oczy, władanie ogniem, piorunami etc. Z kolei Helen postanawia powierzyć opiekę nad domem i dziećmi swojemu mężowi, z czego z pewnością wynikną kłopoty.

Smallfoot (wrzesień)

"Mała stopa" to historia grupy yeti, która spokojnie żyje sobie w górach. Pewnego dnia na ich drodze staje niezidentyfikowany potwór... człowiek.

Hotel Transylwania 3 (12 października)How the Grinch Stole Christmas (listopad)

Grinch znów powraca, by zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas. Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony stwór Grinch, nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć. Przy okazji w oryginalnej ścieżce dźwiękowej głosu Grinchowi użyczy Benedict Cumberbatch.

Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2 (listopad)

Opowieść skupi się na przygodach Ralpha w internetowej przestrzeni danych, gdy router Wi-Fi zostanie podłączony do automatu, ponieważ musi znaleźć zastępczą część, aby naprawić Sugar Rush. Po drodze Ralph i jego Vanellope von Schweetz napotykają nowe światy i postacie, takie jak modny algorytm Yesss i Disney Princesses.

Spider-Man Uniwersum (25 grudnia 2018)


Oczywiście to nie wszystkie filmy animowane, które pojawią się w 2018 roku. Nie potwierdzono jeszcze daty premier wielu tytułów (m.in. filmowej adaptacji Sonica), w tym kilku kontynuacji, jak choćby Madagaskar 4, czy sequelu Big Hero 6, więc trzymajcie kciuki, by zdecydowano się je wypuścić jak najszybciej!

Ps. Moim osobistym faworytem jest kontynuacja Ralpha Demolki, a Waszym?
Ps2. Jesteście równie zawiedzeni, jak ja, że na horyzoncie nie widać nowej księżniczki Disneya?

Prześlij komentarz

0 Komentarze