Looking For Anything Specific?

Header Ads

4 najlepsze zabawki dla dzieci w każdym wieku

Sklepy z zabawkami oferują szeroki asortyment. Produkty projektowane są z myślą o dzieciach w różnym wieku, tak by dopasować się do ich zainteresowań i umiejętności. Niektóre z akcesoriów cieszą się szczególną popularnością i niemal zawsze trafiają w gust małych użytkowników. Sprawdź, na jakie zabawki postawić, aby spodobały się dzieciom bez względu na ich wiek.

Puzzle dla dużych i małych


Układanki są świetne zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Nie trzeba nikogo przekonywać, że dostarczają one rozrywki, a także rozwijają zdolności manualne, logiczne myślenie i kreatywność. W przypadku maluchów dobrze stawiać na puzzle zawierające mało elementów o stosunkowo dużym rozmiarze. Dzięki temu dziecko nie będzie miało problemów ze złożeniem układanki, a pojawiający się obrazek będzie dobrą motywacją do szukania pasujących elementów. Świetnym wyborem będą zestawy, które po ułożeniu przedstawiają ulubionego bohatera z bajki. W kolekcji malucha nie może zabraknąć tym samym zabawek Bing, czyli z postaciami z popularnej kreskówki dla dzieci. Starsze pociechy z chęcią przystąpią natomiast do układania bardziej skomplikowanych puzzli. Z myślą o nich warto kupować wieloelementowe układanki z krajobrazami lub architekturą.

Figurki z ulubionymi postaciami


Kolejna propozycja to zabawki przypominające postacie z kreskówek lub filmów. Kolekcjonowanie figurek superbohaterów, czy animowanych istot może stać się hobby zarówno małego dziecka, jak i nastolatka. To dobra okazja do rozwijania wyobraźni, zwłaszcza podczas zabawy w odgrywanie ról. Jest to także szansa na znalezienie pasji, którą będzie można rozwijać w miarę dorastania. Co zatem kupić dziecku? Dziewczynkom spodobają się m.in. zabawki My Little Pony ze znanej bajki dla maluchów. Chłopcy ucieszą się z możliwości zabawy superbohaterami lub zwierzętami z ulubionych kreskówek. Nastolatkom warto kupować natomiast figury przypominające postacie z filmów i seriali, które nadają się do kolekcjonowania.

Gry logiczne i planszówki typu memo


Przy wyborze zabawek dla dzieci można stawiać także na gry planszowe i logiczne. Dobrze dopasować je do wieku dziecka, tak by zrozumienie zasad rozgrywki było dla niego łatwe i jednocześnie stanowiło lekkie wyzwanie. Zakup gier planszowych ma wiele zalet, do których należy zaliczyć przede wszystkim rozrywkę. Oprócz tego jest to rozwój strategicznego myślenia, pamięci i logiki. Jest to także rozwijające zajęcie na czas wolny, który spędzić można wspólnie z rówieśnikami. Gry logiczne i planszówki typu memo są zwykle projektowane dla co najmniej dwóch osób, a zagrać w nie mogą już kilkulatki.

Układanki 3D spodobają się dzieciom


Wśród uniwersalnych zabawek dla dzieci w każdym wieku nie mogło zabraknąć zestawów układanek 3D. W odróżnieniu od klasycznych puzzli nie tworzą one płaskiego obrazu, lecz przestrzenną kompozycję o imponującym wyglądzie. Przykładem są m.in. zabawki Harry Potter i zestawy 3D przedstawiające pojazdy lub budynki znane fanom przygód młodego czarodzieja. Poszczególne elementy muszą być dopasowywane do siebie w określonej kolejności, tak by konstrukcja miała szansę powstać. Układanki 3D świetnie sprawdzają się u młodszych dzieci, które mogą rozwijać zdolność logicznego myślenia przy wsparciu dorosłych. Spodobają się także starszym pociechom szukającym sposobu na spędzenie wolnego czasu w domu.

[Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z Media Expert]

Prześlij komentarz

0 Komentarze