Mariusz Zielke - Wyspa dla dwojga

Tytuł: Wyspa dla dwojga
Autor: Mariusz Zielke
Wydawca: Principium
Data wydania: 2011
Liczba stron: 192"Serge jest przedsiębiorcą o ponurej przeszłości, którego pokrętny los nauczył czym jest miłość i ten sam los próbował mu ją odebrać. Zimna Anna skrywa tajemnicę mroczniejszą niż myśli więziennego strażnika Jonasza. Jan na bezludnej wyspie odkrywa miłość do żony i posępne sekrety ich związku. Słodka Mi kusi krwawego dyktatora Mambako, ale ten ukojenie znajduje dopiero w muzyce. 
Wszystkie te wciągające opowieści łączy mistycyzm, humor i napięcie."
-------------------------------------------------


Mariusz Zielke jest polskim dziennikarzem śledczym i gospodarczym. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także autorem kilku innych książek, jednak ani po jego skróconym opisie, ani po pozostałych tytułach nie spodziewałam się takiej książki; zbioru opowiadań o miłości połączonej ze zbrodnią. 

Każde z czterech opowiadań posiada niesamowicie wciągającą fabułę opierającą się zarówno na wątku miłosnym, jak i na zbrodni. "Ołówek" jest moim faworytem. Opowiada o historie Serge, co sprawiło, że został dyrektorem firmy produkującej w Polsce eko-colę oraz o jego skomplikowanym życiu miłosnym. Głównym opowiadaniem, od którego książka wzięła swoją nazwę jest oczywiście "Wyspa dla dwojga", która ponownie zaskoczyła mnie zawiłymi sekretami ukrywanym przez obojga małżonków, a które są stopniowo odkrywane podczas ich pobytu na bezludnej wyspie. "Więzień i panna" to mroczne opowiadanie o miłości i pasji, które potrafią wyciągnąć z ludzi ich najgorsze instynkty, przy czym w wyśmienity sposób ukazuje nam przewrotność losu. Ostatni, czyli "Dyktator i diva" przedstawia losy krwawego dyktatora Mambako, który mimo posiadania władzy nad państwem KOS, własnej armii oraz licznych zastępów żon, nie umie znaleźć ukojenia, aż do momentu poznania divy operowej na pozór całkowicie niewzruszonej zainteresowaniem Mambako. 

"Wyspa dla dwojga" jest zbiorem zaskakująco wciągających opowiadań, które podbiją wasze serca swoją niezwykłą oraz inteligentom fabułą. To naprawdę dobrze przemyślane historie, które pokazują, że miłość nie zawsze jest bajką. Wszystkie mnie zaskoczyły, wciągnęły, oczarowały i zmusiły do myślenia. Poza absolutnie genialnie skonstruowaną akcją, ciekawymi pomysłami i dobrym style pisarza na uwagę zasługują także bohaterowie, którzy są wielowymiarowi i ludzcy. Niemal żaden nie jest oderwaną od rzeczywistości postacią,  która może istnieć jedynie w świecie fikcji. 

Jeśli lubicie przemyślane, inteligentne i nieprzewidywalne historię to ta książka jest dla was. W momencie, w którym przeczytacie pierwszą stronę nie będzie już dla was ratunku - wciągnie was po same uszy, zaleje mnóstwem emocji i nie pozwoli się oderwać! Ocena: 5/6
~~~~
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Portalowi nakanapie.pl