Looking For Anything Specific?

Header Ads

Barney Stinson, Matt Kuhn - Kodeks Bracholi

 Tytuł: Kodeks Bracholi
Autor: Barney Stinson, Matt Kuhn
WydawcaSine Qua Non
Data wydania: 2011
Liczba stron: 196"Życiem każdego człowieka kieruje pewien kodeks postępowania. Niektórzy nazywają go moralnością. Inni religią. Lecz wtajemniczeni Brachole nazywają ten święty graal Kodeksem Bracholi.

Tradycja werbalnie przekazywana z pokolenia na pokolenie, oficjalny kodeks postępowania Bracholi – po raz pierwszy w historii zostaje udostępniony na papierze. Przestrzegając zasad zawartych w tym legendarnym, świętym dokumencie, każdy koleś może osiągnąć Broświecenie."
------------------------------------------------------------------------------------


Jak wyglądałby świat, w którym ludzie nie przestrzegaliby żadnych zasad? Świat, w którym nie byłoby nigdzie sprecyzowane co jest dobre, a co złe? Jak żyłoby nam się w świecie, w którym nikt nie wyrywa swojej (ex)najlepszej przyjaciółce włosów za to że poderwała jej faceta? Powiem wam jak: źle! Mężczyźni też w końcu doszli do wniosku, że przyda im się własny kodeks moralności. Kobiety bijcie brawo!


Jeśli istnieje na tym świecie Brachol lub laska, które jest bracholem, którzy nie znają serialu "Jak poznałem waszą matkę" niech się wstydzi i ucieka w popłochu by to naprawić! Ci, którzy serial znają z całą pewnością rozpoznali na okładce Barney'a Stinsona, który jako wielki podrywacz i oddany brachol postanowił, jako pierwszy spisać "Kodeks Bracholi", który od niepamiętnych czasów przekazywany był jedynie w formie oralnej. Dzięki niemu, mężczyźni, do których opowieści ustne nie dotarły, a chcą zostać dobrymi bracholami, dla swoich bracholi, mogą już dowiedzieć się, jak powinni się zachować w najtrudniejszych momentach życia, jak np. czy zostawić podniesioną, czy nie podniesioną deskę klozetową lub czy można, a jeśli tak to kiedy można zaśpiewać w barze? Odpowiedzi na te i inne równie ważne, a nawet jeszcze ważniejsze pytania, znajdziecie w "Kodeksie Bracholi".Ze swojej strony mogę śmiało powiedzieć, że autorzy przyznali, że kobieta może być Bracholem, dlatego warto by także one przeczytały ten niezwykle zabawny Kodeks. WAŻNE: Dziewczyny musicie pamiętać, żeby nie dać się przyłapać z "Kodeksem Bracholi", ponieważ nie możemy zdradzić się z wiedzą na temat męskiego kodeksu moralności. Daje nam to oczywistą przewagę nad nimi!

Czytanie tej nieprzeciętnej pozycji wydawniczej sprawiało mi dużo przyjemności. Śmiałam się i nie dowierzałam na zmianę. Najważniejsze jednak jest, że całość została utrzymana w klimacie, jaki funduje nam co tydzień serialowy bohater. Teraz marzy mi się tylko, aby został wydany Kodeks Lasek i był pilniej strzeżony od męskiego odpowiednika.


Ocena: 5+/6
~~~~

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję:
Prześlij komentarz

16 Komentarze

 1. Kurcze, dużo dobrego czytałam o tej książce i powoli sama zaczynam czuć się zachęcona do jej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hahaha! Kochana co ty tu czytasz:) Kodeks moralności wg Barney'a dla facetów?! Przecież Barney nie wie co to moralność:P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam, od razu nie wie. On ma po prostu swój własny i wyjątkowo pokręcony kodeks moralny ;)

   Usuń
 3. O tak, uwielbiam Jak poznałem wasza matkę, po książkę z pewnością sięgnę =3

  OdpowiedzUsuń
 4. Intryguje mnie ta pozycja, nie powiem. Idealnie nadaje się na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jeszcze dlaczego, ale twoja recenzja wywoła u mnie dziwną reakcję :D
  A książkę chyba przeczytam .. a bynajmniej postaram się kiedyś :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jakoś do serialu nie mogę się przekonać, dlatego książkę raczej sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Serial oczywiście znam, chociaż nigdy nie śledziłam go odcinek po odcinku, ale do tej książki raczej mnie nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Może w końcu uda mi się przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam i odniosłam podobne wrażenia do Twoich! :) Żałowałam, że "Kodeks Bracholi" jest tak krótki..

  OdpowiedzUsuń
 10. Wstydzę, się wstydzę, bo ni znam serialu, ale sympatyczną twarzyczkę tego pana zawsze będę kojarzyła z Dogogie Howserem :)
  Kodeks Bracholi bardzo interesuje, czuję że humor i zawarte w nim teorie przypadną mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam ten serial i jak dowiedziałam się o tej książce to bardzo chciałam ją przeczytać, ale potem zaczęłam mieć wątpliwości, czy to coś więcej niż tylko chwyt marketingowy. Twoja recenzja przekonała mnie, że znów muszę się zacząć rozglądać za "Kodeksem" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna recenzja, ale na książkę raczej się nie skuszę :) Serial bardzo lubiłam oglądać swego czasu, ale od dłuższego czasu moje TV odbiera bardzo rzadko :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Serialu nie znam, niestety ale książka zapowiada się bardzo atrakcyjnie :)

  OdpowiedzUsuń