Barney Stinson, Matt Kuhn - Playbook


Tytuł: Playbook. Podręcznik podrywu
Autor: Barney Stinson, Matt Kuhn
Wydawca: Sine Qua Non
Data wydania: 2012
Liczba stron: 172

"Od zarania dziejów mężczyzna szukał odpowiedzi na najważniejsze z pytań: „Czemu tutaj jestem… zamiast pukać laski?”. Koniec poszukiwań. Teraz, z pomocą Playbooka, będziesz mógł podejść do każdej pięknej kobiety, odkryć jej największe pasje i wykorzystać je w celu namówienia jej na przespanie się z Tobą. Opanujesz ponad 75 technik uwodzenia opracowanych przez guru podrywu i generalnie spoko gościa, Barneya Stinsona, gwarantujących zostanie Don Juanem z prawdziwego zdarzenia.
Gdybym był dzisiaj żywy i znał angielski, Playbook zdecydowanie znalazłby się na mojej szafce nocnej. Dzięki Barney! - Dżyngis-chan,"
----------------------------------------------------


Znacie te wszystkie oklepane teksty, którymi faceci próbują poderwać dziewczyny? Piszę "próbują", ponieważ ciężko zareagować na tekst typu; "Bolało? Gdy spadałaś z nieba?", czy "Potrzebuje mapy, bo zagubiłem się w Twoich oczach" w inny sposób, niż przewrócenie oczami. Dlaczego? W dużej mierze dlatego, że są oklepane i facet nie wkłada w tzw. podryw żadnego wysiłku. Na całe szczęście wszystkim znudzonym kobietom i mężczyznom cierpiącym na chroniczny brak kreatywności, z pomocą przychodzi Barney - postać znana z serialu "Jak poznałem waszą matkę", czy też z jego poprzedniej książki "Kodeks Bracholi".


Barney jest postacią z serialu "Jak poznałem waszą matkę", ale każdy szanujący się brachol i bracholka o tym wiedzą, dlatego nie muszę wyjaśniać, że w końcu nadeszła ta wiekopomna chwila, w której "The Playbook" zostaje oddany w nasze ręce! Oczywiście część zagrywek już znamy z serialu, lecz nie bójcie się - Playbook oferuje nam nowe metody. 

Po krótkim wstępie, który notabene mnie rozbawił choć miesza czytelnika z błotem, zostaje wyjaśniony sens i sposób postępowania z zamieszonymi zagrywkami. Możecie nawet wypełnić test (dla facetów) DUP - Docelowych Umiejętności Podrywu, który przyporządkuje was do czterech kategorii graczy: Don Juanów, Don Johnsonów, Don Kingów i Don Knotts'ów. Główna i zasadnicza część Playbooka jest podzielona na cztery części zależnych od poziomu waszych DUP.  
Zagrywka "PORTRET" w wykonaniu Barney'a
Konkretnych przykładów zagrywek nie będę wam zdradzać, jednak powiem wam, że z całą pewnością są zaskakujące i ciekawe. Barney nie zapomniał także o swojej damskiej części fanek, dla których napisał "Playbook dla lasek". 

Poradnik jest utrzymany w bardzo podobnym tonie do "Kodeksu Bracholi". Bawiłam się przy nim świetnie, śmiałam się a nawet obiecałam sobie, że będę bardzo wyrozumiała dla mężczyzn z niego korzystających. Silnie czuć tutaj również osobowość Barneya, co jest dla mnie ogromnym plusem i zapewne docenią to fani serialu "Jak poznałem waszą matkę".   
Ocena: 5+/6
Za świetną zabawę dziękuję wydawnictwu\