Wyzwanie: Moda na autora!


Często trafiam na osoby z góry zakładające, że polska literatura nie jest dla nich odpowiednia. Odnoszę wrażenie, że dzieje się tak po części dlatego, że nie zdajemy sobie w pełni co mamy, w myśl przysłowia "cudze chwalicie, swego nie znacie". Z tego powodu postanowiłam stworzyć akcje uświadamiającą przez to dość nietypowe wyzwanie. 

Na pomysł wpadłam przy okazji pisania notki Poziom czytelnictwa w Polsce, a wizerunek pisarzygdzie pisałam, jak bardzo rozpoznawalni są zagraniczni pisarze, a u nas celebrytami są osoby nie zawsze mające do powiedzenia coś wartościowego. Nadszedł czas byśmy stworzyli własne gwiazdy z naszych polskich autorów! Niestety my - blogerzy mamy wpływ jedynie na jedno medium, ale za to jakie!

O co chodzi?
Wyzwanie nie polega na czytaniu książek, lecz na stworzeniu notki o polskim pisarzu, którego książki lubicie czytać.  Powinno znaleźć się w nim zdjęcie autora, krótka notka biograficzna, ciekawostki, jeśli takowe znajdziecie oraz wyjaśnienie, dlaczego warto sięgać jego/jej dzieła. Dodatkowo jeśli dysponujecie recenzjami książek omawianego autora, podlinkujcie je by czytelnik mógł się z nimi zapoznać. 

Zasady:
1. Wyzwanie trwa od 30 kwietnia 2013 do 31 grudnia tego samego roku.
2. W wyzwaniu może wziąć udział każdy posiadacz bloga. Przyłączyć można się w dowolnym momencie poprzez pozostawienie komentarza poniżej.
3. Prosiłabym o umieszczenie powyższego baneru na swoim blogu z podlinkowaniem do zakładki.
4. W każdym miesiącu trwania wyzwania powinna pojawić się choć jedna notka o pisarzu. 
5. Miło by mi było, gdyby zostało w niej umieszczone info o akcji wraz z linkiem do tej strony. 
6. Linki z notkami o polskich pisarzach proszę umieszczać w komentarzach na dole.
7. Pod koniec każdego miesiąca będę publikowała podsumowanie.
5. Niekończące się Marzenia
6. Purple angel 
7. Paula 
8. Zuzia
9. Betka
10. Żaneta L.
11. Może dołączysz?