High Five! - Moje ulubione gry komputerowe


HIGH FIVE to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...
Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.

W tym tygodniu przedstawiam ranking ulubionych gier komputerowych Gosiarelli. Mimo iż temat jest dość dobitnie mówi o grach komputerowych, chciałabym w nim umieścić również gry, które poznawałam na Xbox'ie. Wychodzi na to, że zawsze wszystko muszę robić po swojemu ;) Ciężko będzie mi ograniczyć swój wybór do 5 najlepszych gier, bo przygodę z grami rozpoczęłam jeszcze nim umiałam czytać - uroki posiadania starszego brata. Atari, Pegasus, Sega, Nintendo, PlayStation, Xbox i oczywiście stary dobry PC zapewniły mi wiele godzin rozrywki, z której wybrałam 5 gier, o których nie umiem zapomnieć. Są one dość zróżnicowane tematycznie, dlatego wierzę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. stworzone na Xboxa w świcie tech
1. Black & White 
Wyobraź sobie, że jesteś Bogiem. Wasze czyny decydują o tym, czy będziecie bogiem dobrym czy też złym. Jako "nowo narodzony" bóg macie przed sobą długą drogę do zdobycia prawdziwej potęgi. Stopniowo zdobywacie coraz więcej wyznawców, a wraz z nimi większe możliwości. Fabuła krąży wokół Wojny Bogów. Najpotężniejszym bogiem w Edenie, gdzie rozgrywa się akcja gry jest Nemezis i to jego musicie pokonać. Jako bóg gracz może używać cudów – czarów, oraz uczyć ich chowańca, czyli waszego zwierzaka, którego wychowujecie, jako wykonawce waszej woli na Ziemi. 
Gra trafiła na rynek w 2001 roku, zaś w 2005 pojawił się jej sequel. Mimo iż ma już swoje lata, ale dalej jestem od niej uzależniona. I muszę przyznać, że grafika jest zdumiewająca, jak na tamte czasy. 

2. Broken Sword II: The Smoking Mirror

To typowa gra przygodowa powstała w 1997 r. Jej głównymi bohaterami są George Stobbart i Nicole Collard, którzy odkrywają szereg zagadek i historii, aby ocalić świat przed niebezpieczeństwem. W drugiej części serii motywem przewodnim jest tutaj przemyt narkotyków i zaćmienie słońca, a wszystko to łączy się ze starożytnym światem Majów. Gra ma niezwykły klimat, liczne zagadki i wciągającą fabułę, które prowadzą nas przez nietypową drogę do rozwiązania tajemnicy. Ogólnie dzięki niej  rozpoczęłam swoją przygodę z przygodówkami, które pokazały, że dalej BSII jest jedną z lepszych w swoim gatunku. 


3. Saints Row 3

Trzecia część cyklu Saints Row, konkurującego z popularną serią Grand Theft Auto.  W tej części Święci są już nie gangiem, ale prawdziwą marką! Gra jest dobrze skonstruowana i czasami wręcz absurdalnie zabawna jeśli wziąć pod uwagę wyczyny naszych postaci i ich "fanów". 


4. The Sims
Tej gry nie mogło zabraknąć, ponieważ ze wszystkich gier, w które grałam, z tą spędziłam najwięcej czasu. Wątpię bym musiała komuś wyjaśniać o co w niej chodzi i ją reklamować :)  

5. Resident Evil

W końcu mogę wam wyjawić, jak zaczęła się moja przygoda z zombie. Powiem wam tylko jedno: Czasami nie warto grać w takie gry w środku nocy. Do tej pory pamiętam swój krzyk, gdy przez okno wleciały mi zombie-dobermany!