Konkurs 2 dniowy: Jo Nesbø - Karaluchy

Często powtarzam, że jestem fanem tradycyjnej, papierowej książki, ale przy tym sięgam po audiobooki. Dzisiaj mam nadzieję przekonać i Was! Z doświadczenia wiem, że nic tak nie przekonuje jak wygrana, dlatego oto wyłania się konkurs, w którym będziecie mieli okazję zgarnąć 6 audiobooków. I to nie byle jakich, bo mowa o superprodukcji audiobooka serwisu Audioteka.pl  Jo Nesbø - Karaluchy.Kilka słów o Jo Nesbø 
Jo Nesbø to jeden z najgłośniejszych skandynawskich autorów kryminałów, którego książki zdobyły już kilkanaście nagród literackich i królują na listach bestsellerów. W 2010 roku otrzymał Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru, przyznawaną wybitnym twórcom gatunku podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Od czasu wydania pierwszej książki w 1997 roku pt. „Człowiek nietoperz” Nesbø opublikował aż dziewięć powieści kryminalnych, których bohaterem jest Harry Hole. Wszystkie te tytuły ukazały się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Ponadto oficyna opublikowała jego thriller „Łowcy głów”.

„Karaluchy” czyli nowe śledztwo Harry’ego Hole

„Karaluchy” to superprodukcja oparta na wydanej w kilkudziesięciu krajach powieści o tym samym tytule, norweskiego pisarza Jo Nesbø. Akcja kryminału rozgrywa się w Bangkoku, mieście tłocznym, głośnym i dusznym. Jest to druga – po „Człowieku nietoperzu” – powieść z udziałem komisarza Harry’ego Hole. Tym razem norweski policjant wyrusza do Tajlandii, gdzie w jednym z moteli znaleziono zwłoki norweskiego ambasadora. Hole zapuszcza się w mroczne zaułki miasta, by podjąć się delikatnej misji, a kulisy śledztwa trzymać z dala od opinii publicznej. Oba kraje chcą uniknąć skandalu. Harry rozpoczyna współpracę z miejscową policją i odkrywa, że motywów i podejrzanych w sprawie morderstwa nie brakuje. Czy i tym razem morderca okaże się wyjątkowo przebiegłym przeciwnikiem? Odpowiedź na to pytanie znajdą wszyscy, którzy posłuchają audiobooka.

O audiobooku parę słów
Najlepsi aktorzy polskiego kina zaangażowali się w nagranie audiobooka pt. „Karaluchy” Jo Nesbø – pierwszej kryminalnej superprodukcji zrealizowanej wspólnie przez Wydawnictwo Dolnośląskie i serwis Audioteka.pl. Wśród gwiazd, które wzięły udział w produkcji, są m.in.: Borys Szyc, Izabela Kuna, Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Bogusław Linda,, Łukasz Simlat i Mariusz Bonaszewski ze specjalnym udziałem Roberta Więckiewicza. Wersja audio wzbogacona jest o autentyczne dźwięki miasta, nagrywane w stolicy Tajlandii – Bangkoku.

Jutro wraz z drugą odsłoną konkursu, pojawi się więcej informacji dotyczących kulis tworzenia audiobooka, a tym czasem zapraszam do obejrzenia "making of":

KONKURS
Zasady:
1. Fundatorem nagród w konkursie jest serwis Audioteka.pl .
2. Nagrodą w konkursie jest  kod do pobrania audiobooka Jo Nesbø - Karaluchy z serwisu Audioteka.pl
3. Czas trwania: od 15 czerwca do 17 czerwca 2o13.
4. Sposób rozdania nagród:
a) Dzień 1 (tj. 15 czerwca) - wygrywa autor pierwszego i ostatniego komentarza pod poniższą notką.
b) Dzień 2 (tj. 16 czerwca) - wygrywają 2 osoby, które odpowiedzą na pytanie konkursowe, które pojawi się na blogu 16 czerwca.
c) dodatkowo w każdy dzień zostanie rozlosowany 1 kod dla osoby pozostawiającej po sobie komentarz zgłoszeniowy. 
5. Aby wziąć udział w konkursie, należy:
a) wyrazić chęć wzięcia udziału 
b) podać swój adres mailowy
6. Zwycięzca otrzyma ode mnie informacje na adres mailowy.Wyniki zostaną opublikowane na blogu www.wkrainiestron.pl po zakończeniu konkursu.