Grudzień 2013 - zapowiedzi książkowe


Grudzień zawsze był, jest i mam nadzieję zawsze będzie dla mnie magicznym miesiącem! Nieodłącznie kojarzy mi się z pierwszym śnieżnym puchem, serdecznością i prezentami. Co roku przynajmniej kilka dni w tym miesiącu spędzam na zamknięciu się w pokoju z ciepłą herbatą lub gorącą czekoladą, rozłożona na różowe pufie (tak, naprawdę mam w pokoju niesamowicie wygodną różową pufę!) z książką na kolanach i zerkam co chwilę na połacie śniegu za oknem, a gdy go nie ma to przynajmniej na książkach się bardziej koncertuję… Tak, z całą pewnością grudzień jest jednym z moich ulubionych miesięcy! Niestety jeśli chodzi o nowości na rynku książki, nie jest już tak wesoło.


 <-  Jak sama nazwa wskazuje, tytuł raczej nie dla mnie, ale wydana przez blogera, więc...
Michał Kędziora - Rzeczowo o modzie męskiej
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 4.12.2013

Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości?Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót?Co to jest sprezzatura?I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad. "Rzeczowo o modzie męskiej" jest kompleksowym, przystępnie napisanym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl.
Ten tytuł mam w planach (Recenzja 1 tomu) ->
Naam, Ramez - Crux
WydawnictwoDrageus
Data wydania: 4.12.13

Minęło dziewięć miesięcy od chwili, gdy Nexus 5 trafił do sieci publicznej. Świat stał się innym, bardziej niebezpiecznym miejscem.
W Stanach Zjednoczonych terroryści – bojownicy Frontu Wyzwolenia Postludzi – używają Nexusa, aby zmieniać kobiety i mężczyzn w ludzkie bomby zegarowe, wymierzone w prezydenta oraz jego sojuszników. Rządowy naukowiec, w sekrecie uzależniony od Nexusa, dowiaduje się więcej, niż chciałby wiedzieć, na temat sił odpowiedzialnych za ostatnie zabójstwa.
W Tajlandii Samantha Cataranes odnalazła radość i spokój wśród dzieci urodzonych z Nexusem w mózgach. Kiedy jej nowej rodzinie zagrozi niebezpieczeństwo, nie zawaha się przed niczym, żeby ochronić bliskich.
<-  Nad tym tytułem poważnie się zastanawiam!
Howey, Hugh - Silos
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Data wydania: 5.12.2013

W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem. Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz. Jules jest jedną z takich osób. 


Kiedyś przeczytam ->
Lek na śmierć – James Dashner
WydawnictwoPapierowy księżyc
Data wydania: 4.12.13
„Lek na śmierć” to długo wyczekiwany finał bestsellerowej trylogii Jamesa Dashnera „Więzień Labiryntu”. 
Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, ale oni twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zebrali w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo potrzebują ich pomocy w ostatecznej misji. Streferzy muszą dobrowolnie pomóc uzupełnić mapę, która pozwoli stworzyć lek na Pożogę.
DRESZCZ nie wie jednak, że stało się coś, czego żadne Próby i żadne Zmienne nie pozwoliłyby przewidzieć. Thomas przypomniał sobie dużo więcej, niż przypuszczają. I wie, że nie może wierzyć w ani jedno słowo z tego, co twierdzi DRESZCZ.

Powyższe pozycje to jedyne ciekawe grudniowe publikacje, które mnie zainteresowały. Jestem szczerze zdumiona, jak mało ich jest, ale możliwe, że coś mi umknęło, a jeśli tak dajcie znać co!