Sierpniowe plany


Sierpień i cały sezon wakacyjny kojarzy mi się bardziej z niesamowitymi wyprzedażami w księgarniach, niż jakimiś cudownymi premierami. Zresztą świetnie dowodzi tego poniższe zestawienie najciekawszych premier tego miesiąca. Tak, jest słabo. Powinno mnie to smucić, ale przynajmniej nie będę musiała się martwić o swoje finanse (za to wyprzedaże trochę mnie martwią). Jak zwykle wykorzystam ten post by opowiedzieć co się będzie działo na blogu w nadchodzącym miesiącu. Myślałam, że miesiąc z zombie będzie ...no cóż... miesiącem z zombie, ale tak dobrze się przy tym bawię, że pozwolę truposzkom powałęsać się po blogu i fanpage’u do końca wakacji. Niestety już wcześniej zaplanowałam sobie, że w sierpniu wystartuje miesiąc z superbohaterami, co nieco krzyżuje plany, dlatego uzgodnijmy, że Superbohaterowie będą najbliższy miesiąc dzielić z pożeraczami mózgów, a wrzesień będzie cały dla nich, ok?
W takim razie uzgodnione, a teraz prezentacja premier:


Wpierw filmowo


Strażnicy Galaktyki (2014)
Data premiery: 01.08

Wspaniale wpasowuje się do miesiąca z SuperBohaterami! Coś czuję, że wyjątkowo więcej kasy przepuszczę w kinie, niż w księgarni. 


Zuchwały awanturnik Peter Quill kradnie tajemniczy artefakt stanowiący obiekt pożądania złego i potężnego Ronana, którego ambicje zagrażają całemu wszechświatowi. Chcąc uniknąć gniewu Ronana Quill zmuszony jest zawrzeć niewygodny sojusz z czterema nie mającymi nic do stracenia outsiderami: Rocketem -- uzbrojonym szopem, Grootem - drzewokształtnym humanoidem, śmiertelnie niebezpieczną i tajemniczą Gamorą i żądnym zemsty Draxem Niszczycielem. Kiedy główny bohater odkrywa prawdziwą moc artefaktu i zagrożenie, jakie stanowi on dla kosmosu, musi zmobilizować swoich niesubordynowanych towarzyszy do ostatniej bitwy, od której zależą losy galaktyki.
Epicentrum
Data premiery: 8.08

Grupa licealistów dokumentuje przebieg i skutki szalejącego tornado. Richard Armitage gra owdowiałego ojca, który z pomocą łowców burz, próbuje ratować syna przed następstwami niszczycielskiej trąby powietrznej.

A książkowo:

Mira Grant - Blackout
WydawnictwoSQN
Data wydania: 27.08

Uwielbiam Przegląd Końca Świata. To z całą pewnością jedna z najlepszych książek, jak w życiu czytałam (więcej o pierwszym tomie i drugim tomie) i najlepsza premiera sierpnia! 

Niespodziewany wybuch epidemii na Florydzie staje się kolejnym kamieniem milowym w spisku stulecia, a ekipa Przeglądu Końca Świata zostaje oskarżona o bioterroryzm. Sytuacja wymaga podziału grupy. Shaun wyrusza zbadać źródło zarazy, natomiast reszta udaje się do legendarnego hakera Małpy po nowe tożsamości. A do tego wszystkiego dochodzi tajemnica Obiektu 7c przetrzymywanego w tajnych laboratoriach CZKC... Pozostało jeszcze tak wiele do zrobienia, a zegary nieubłaganie odmierzają czas do wielkiego finału. Czy młodym dziennikarzom wystarczy odwagi, żeby stawić czoła szalonym naukowcom, wytworom ich eksperymentów oraz pozbawionym sumienia agencjom rządowym? 
BLACKOUT to wstrząsający finał epickiej trylogii o dziennikarzach przyszłości, poszukujących prawdy w warunkach wybitnie niesprzyjających... podczas zombie-apokalipsy.

Blake Crouch - Wayward Pines. Bunt
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 27.08

Czytałam pierwszą część (klik), więc pewnie się skuszę. 
Jest tylko jedna rzecz straszniejsza niż obłęd: świadomość, że jesteś przy zdrowych zmysłach... „Wayward Pines jest kulminacją moich dwudziestoletnich starań, których celem było stworzenie czegoś, co wywołałoby we mnie podobne odczucia jak Miasteczko Twin Peaks, Przystanek Alaska, Z Archiwum X czy Lost. Zgubieni”. Blake CrouchNa podstawie trylogii Wayward Pines powstał dziesięcioodcinkowy serial telewizji FOX. W postać Ethana Burke'a wcielił się Matt Dillon – nominowany do Oscara za rolę w Mieście gniewu. Reżyserem filmu jest M. Night Shyamalan, twórca takich kinowych hitów jak Szósty zmysł czy Osada.

Holly Bourne - Przeznaczeni
WydawnictwoFoksal/YA!
Data wydania: 27.08

Dobrze się zastanów zanim się zakochasz. Gorące uczucie, nadciągający kataklizm, sensacja i najwyższa stawka.
Gdy jest się zakochanym jest o co walczyć. Powieść o sile uczuć i wielkim spisku. Miłość młodych bohaterów grozi zagładą świata. Gdy pozostaną razem Ziemia zniknie. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Tropieni przez agencję rządową mają zostać rozdzieleni. Czy miłość zwycięży przeznaczenie?
Paweł Majka - Dzielnica Obiecana
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 28.08

Czy ja dobrze widzę, że tam kościół Mariacki się wali? Przynajmniej Adaś stoi. Dobrze, przekonali mnie!
Dwie dekady po atomowej zagładzie, czasy Pożogi. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy, jak dawniej. Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud. Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju – Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat. Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.
Krzysztof Żywczak - Made in Poland
WydawnictwoSBM
Data wydania: 27.08

Koronki koniakowskie, bursztyn, ceramika, kultowy skuter Osa, luksusowe jachty, a także Szkoła Filmowa w Łodzi i Solidarność to tylko niektóre produkty i marki, z których Polska słynie na świecie. Album Made in Poland prezentuje designerskie wytwory, wybitne osiągnięcia i zdumiewającą myśl ludzką, które zyskały uznanie na arenie międzynarodowej i są powodem do dumy dla Polaków. Liczne fotografie ilustrują interesujące opisy.

Ps. Znaleźliście coś dla siebie, a może właśnie do Was dotarło, że w tym miesiącu będziecie cierpieli na nadmiar gotówki, jeśli tak to na co ją przeznaczycie? Piszcie!