Herosie, znajdź sobie pracę


Zapewne wielu z Was, tak jak i ja, chciałoby posiadać supermoce. Załóżmy, że nagle te marzenia się spełniają i prawie każdy człowiek na świecie dysponuje niezwykłym talentem. Nadludzkie umiejętności przestają być wyjątkowe, bohaterowie pozbawieni swej sławy zmuszeni są iść do zwykłej pracy, w której ich ponadprzeciętne uzdolnienia zostałyby należycie wykorzystane. Hipnotyzujmy na znanych nam postaciach.


Inspiracją do poniższego tekstu jest zbiór grafik zdolnego ilustratora Chow Hon Lam. Więcej jego prac znajdziecie na jego stronie

Spiderman

Tak, Spiderman mógłby zająć się hurtową produkcją siatek do paletek, ale czy to jego jedyne możliwości? Skądże! Peter Parker sprzedawał swoje zdjęcia gazetom i sądzę, że dalej mógłby skakać na ludzkimi głowami by gnębić biednych celebrytów. Dobry paparazzi zawsze w cenie, nie? Gdyby jednak nie chciał się bawić w hienę to mógłby na przykład zajmować się myciem szyb wieżowców, bo raczej praca na wysokościach mu nie straszna!

Storm

Osobiście najbardziej chciałabym zobaczyć Storm w roli pogodynki. Wiecie coś w stylu: "Dziś będzie piękna, słoneczna pogoda, bo miałam naprawdę dobry dzień" lub "Wieczorem możecie spodziewać się pogodowej katastrofy: tornada, gradu, burz, a wszystko przez to, że Logan denerwuje mnie od rana". To byłoby urocze! Jeśli jednak praca pogodynki by jej nie odpowiadała to widzę ją jako wolontariuszkę, która lata po wszystkich kontynentach i naprawia skutki rozszalałych żywiołów. 

Flash & Superman

Flash jest niezwykle szybki, Superman potrafi szybko latać. Na pierwszy rzut oka ich moce znacznie się od siebie różnią, jednak na moje oko spokojnie mogliby pracować w tej samej branży. Oboje nadawali by się na dostawców jedzenia, czy też kurierów, jak słusznie zauważył Chow Hon Lam. Superman mógłby dodatkowo służyć jako wsparcie techniczne przy awariach samolotów... i honorowy członek brygad antyterrorystycznych, skoro kule go nie ranią. 

Iceman

Tworzenie kostek lodu to najmniej wymagająca praca, jaką Iceman mógłby wykonywać. Wydaje mi się, że więcej pieniędzy dostałby za tworzenie tych śmiesznych lodowych figurek, które zdobią stoły na weselach i innych ważnych uroczystościach. Osobiście przygarnęłabym go w gorące dni, jako prywatną klimatyzację, ale chyba lepiej byłoby mu u boku Elsy, z którą mógłby spokojnie rządzić Krainą lodu.

Aquaman

Nie widzę lepszej formy zatrudnienia dla Aquamana, chociaż dorywczo powinien pomyśleć o fotografowaniu podwodnym. Rejony do których mógłby dotrzeć podniosły by wartość zdjęcia przy sprzedaży. W bardziej szlachetnym wariancie mógłby także być w straży przybrzeżnej.

Thor i jego młot

Thor jest silny, ale chyba nie jest jakoś specjalnie uzdolniony, znaczy okej... ma młot i rzuca nim w złych ludzi. Jego siła pozwala mu robić to co robi na przykład Pudzian, ale jak dla mnie może zostać kowalem albo Thorem Budowniczym albo wbijać mi gwoździe w ścianę to też będzie fajne.

Wolverine 

Wolverine jako kucharz? O nie! Nie chcę wiedzieć w co on wcześniej wpychał te swoje pazury! W jego przypadku wolałabym się skupić na zdolnościach regeneracyjnych. Może zająłby miejsce manekinów w testach zderzeniowych i kamizelek kuloodpornych? Jeśli już koniecznie musisz używać tych swoich ostrzy to może zacznie rzeźbić jakieś drewniane figurki? Chociaż wątpię by miał do tego cierpliwość.

Trójka z Fantastycznej Czwórki

Johnny Storm aka Ludzka Pochodnia potrafi płonąć, strzelać ogniem i latać, ale praca przy kurczakach z rożna czy kebabie wydaje się całkiem odpowiednia. Pomyślcie tylko co by się stało, gdyby połączył siły z Flashem czy Supermanem! Kilka sekund po zamówieniu jedzenia mielibyśmy je w domu! Tyle najedzonych szczęśliwych brzuszków! 
Susan Storm aka Niewidzialna Kobieta potrafi stać się niewidzialną i stwarzać pole ochronne za pomocą umysłu, jednak to ostatnie nie wydaje się specjalnie przydatne poza polem walki. Skupmy się na niewidzialności. Owszem może robić za pomocniczkę magika, ale lepiej wyszłaby na działalności przestępczej. Złodziejka, której nikt nie widzi i żadne kamery nie mogą uchwycić mogłaby nieźle się wzbogacić.
Ciało Reeda Richards'a znanego także jako Pan Fantastic, może się rozciągać jak guma, więc mamy do czynienia z kolejną mało imponującą mocą. Zbieranie owoców w sadzie to i tak całkiem niezła opcja. Po godzinach mógłby ściągać z drzew także małe kotki.

Kapitan Ameryka

To trochę smutne, gdy po głębszym zastanowieniu wychodzi, że większość supermocy naszych komiksowych herosów jest kompletnie nie przydatna w realnym życiu. Kapitan Ameryka sprawdza się tylko jako żołnierz, a jeśli żaden nie jest aktualnie potrzebny to niech bierze swoją tarcze i podaje na niej drinki. 

Iron man

Zdecydowanie najbardziej urzekający obrazek, jednak kompletnie się nie zgadzam. Stark to bogaty geniusz, który świetnie sobie radził przed stworzeniem swojego kostiumu, więc nie będzie miał najmniejszych problemów bez niego. Latanie to hobby.

Hulk & Cyklop

Moc niszczenia wszystkiego wokół nie daje większych perspektyw na rynku pracy. Hulk niszczyć, Cyklop wysadzać i mamy idealny team budowlany. Chociaż z nich dwóch to Cyklop ma większe możliwości rozwoju.

Na koniec chciałabym dorzucić wiadomość od Batmana, który chciałby pozdrowić swoich kolegów po fachu i życzyć im powodzenia w szukaniu pracy!


Ps. Macie propozycję pracy do innych superbohaterów lub pomysł na przebranżawianie powyższych?