Jakie są seriale od ABC Family?


Pisałam już jakie są seriale od The CW, pisałam również co charakteryzuje tasiemce od ABC, dlatego przyszedł czas by opisać Abc Family, które jest w pewien sposób łączy swoich poprzedników. Zacznijmy jednak od początku. Stacja, podobnie jak ABC, należy do Disney-ABC Television Group, choć wcześniej należała do Fox'a (nazywała się wówczas Fox Family). Jak sama nazwa wskazuje, jej produkcje starają się zaciągnąć całą rodzinę przed telewizory, jednak bądźmy szczerzy, główną grupę odbiorców stanowią kobiety. Powiedziałabym nawet, że nastolatki i kobiety do 35 roku życia. Chociaż biorąc pod uwagę aktualnie emitowane seriale, stawiam, że większość z nich nie przekroczyła nawet trzydziestki. Do tego jeszcze wrócimy, a teraz przyjrzyjmy się najbardziej znanym tytułom.

Pretty Little Liars / Słodkie kłamstewka - jeśli mieścicie się w wyżej wymienionej grupie docelowej to z całą pewnością wiecie o czym jest PLL. Na wszelki wypadek opowiem króciutko o fabule. Głównymi bohaterkami są cztery nastolatki, którym uparcie niszczy życie wszechwiedzące i nieposiadające skrupułów "A". Serial mimo swej lekkości, ma w sobie mroczną stronę, która w pewien sposób wyróżnia go wśród pozostałych produkcji. Powstał na bazie powieści Sary Shepard. 

The Lying Game - kolejna adaptacja książek Sary Shepard, posiadająca podobny, choć nie tak morderczy klimat. Opowiada o losach bliźniaczek, które przez całe życie nie miały pojęcia o swoim istnieniu. Jedna z nich wychowywała się w bogatej rodzinie i miała bajkowe życie, druga przechodziła z jednej rodziny zastępczej do drugiej. W końcu zamieniają się rolami, Emma przejmuje życie Sutton by Sutton mogła skupić się na poszukiwaniach ich biologicznej matki. Lubiłam ten serial i żałuję, że został przerwany cliffhangerem w drugim sezonie.

Switched at Birth / Zamienione przy urodzeniu - zaryzykowałabym stwierdzenie, że serial porusza podobną tematykę, choć przedstawia go od innej strony. Tym razem rozdzielone zostały nie siostry, lecz dzieci z biologicznymi rodzicami przez pomyłkę w szpitalu. Ponownie jedna z dziewczyn znalazła kochających i bogatych rodziców, a druga rozbitą rodzinę. Po odkryciu prawdy, starają się dopasować do sytuacji. Abc Family postanowiło przy tej produkcji przedstawić problemy, z którymi mierzą się głuche nastolatki, co jest krokiem w kierunku głębszej tematyki, niemniej przedstawionej w wyjątkowo lekki sposób.

Chasing life / Pojedynek na życie - to drugi krok, na który stacja zdobyła się by poruszyć ciężki temat, jakim w tym przypadku jest choroba nowotworowa. Główna bohaterka jest dwudziestoczteroletnią, początkującą dziennikarką, która nagle dowiaduje się, że jest chora na białaczkę i właściwie wokół tego kręci się cała fabuła. Ponownie przedstawiono ją w wyjątkowo lekki sposób, przez co mam nieodparte wrażenie, że mimo tematu bardziej pasującego do stacji ABC, atmosferę starają się skopiować z produkcji The CW. Więcej o serialu znajdziecie tutaj

Young & Hungry - tym razem serial komediowy, którego dwudziestominutowe odcinki są wypchane gwiazdkami Disneya. Zresztą żarty też są bliższe Disney Channel, niż znanym i lubianym sitcomom. Fabuła jest żenująco prosta. Kręci się wokół młodej dziewczyny, która zostaje zatrudniona jako osobista kucharka bogatego Josha, w którym szybko się zakochuje. Ot end of story.

Dziewięć żyć Chloe King - Chloe należy do potomków egipskiej Bastet, którzy odznaczają się niezwykłymi zdolnościami takimi jak super słuch, siła, zręczność, czy widzenie w ciemnościach. A! I nie mogą całować ze zwyczajnymi ludźmi, bo w ten sposób ich zabijają. Szkoda, bo Chloe uwikłała się w sympatyczny trójkąt miłosny. Gdy byłam młodsza (czyli jakieś 3-4 lata temu) bardzo lubiłam ten serial i nie mogłam znieść z jakim okropnym cliffhangerem zostawiono widzów. Przy okazji to kolejna adaptacja książki. Więcej o nim możecie przeczytać tutaj

Greek / GRΣΣK − fabuła opowiada o życiu członków bractw z Cyprus-Rhodes University. Wątków jest tak wiele, że prawdopodobnie będę musiała poświęcić im osobny wpis by odpowiednio je przedstawić. Co prawda został zakończony w 2011 roku po emisji czwartego sezonu, jednak dalej potrafi rewelacyjnie umilić czas wolny. 

Seriale emitowane przez Abc Family to głównie produkcje skierowane do młodzieży. Cechują się lekkim klimatem, choć nie zawsze równie lekkim tematem. Ich bohaterami w większości są nastolatkowie lub osoby dopiero wchodzące w dorosłość, którzy borykają się z codziennymi problemami i większymi dramatami. Eksponują wartości rodzinne i znaczenie przyjaźni. Tiaaaaa... to zdecydowanie połączenie Abc i The CW. Aż czasami ciężko było mi uwierzyć, że nie produkuje ich ta ostatnia. Wiecie, oceniam seriale po atmosferze, a ta jest tu niemal identyczna, jak w The CW. Dodatkowym podobieństwem jest postawienie na wiele adaptacji książek, które w przypadku samego Abc praktycznie nie ma miejsca. Największą różnicą między Abc Family, a wyżej wspomnianymi amerykańskimi stacjami jest to, że żadna z jego produkcji nie należy do moich ulubionych. Choć i tak w pewnym stopniu umilają czas.

Ps. Chyba powinnam przestać pisać o serialach wypuszczanych przez konkretne stacje, bo przypominają mi się ich starsze, zakończone już produkcje, które namawiają mnie bym obejrzała je ponownie. Tym razem padłam ofiarą Greek. 
Ps2. Wasz ulubiony serial to...? I dlaczego PLL?