Czerwcowe zapowiedzi


Cudowny czerwiec tuż tuż. Tym razem zapowiedzi pojawiły się trochę wcześniej, ponieważ planuję zaplanować coś na dzień dziecka (tak, jeszcze nie wymyśliłam). W kinach Jurassic World, Ekipa, Minionki, a w książkach...hmm...Przyznam, że jak na moje oko ciężko będzie w czerwcu z dobrymi książkami, które trafiają w mój gust. Udało się wybrać kilka perełek, które mam nadzieje okażą się warte uwagi. 

C.J. Daugherty - Niezłomni
Wydawnictwo: Otwarte/ Moondrive
Data wydania: 15.06

To już piąta i zarazem ostatnia część z serii 'Wybrani', więc aż mi wstyd, że nie zabrałam się jeszcze za trzeci tom. Tylko czemu ta okładka jest taka brzydka?! Więcej na temat poprzednich tomów możecie przeczytać tu (tom I) i tu (tom II)

Nathaniel zdobywa przewagę. Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy uczniowie nie utracą wiary w zwycięstwo.
Czy Nathaniela można pokonać? Jak wiele będą gotowi poświęcić bohaterowie i jakie tajemnice jeszcze skrywają?

Melinda Salisbury - Córka zjadaczki grzechów
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 03.06

Piękna okładka, ciekawie zapowiadająca się fabuła, czyli to właśnie książka, która w czerwcu zainteresowała mnie najbardziej. 

Twylla jest przeznaczona. Bogowie wybrali ją, by poślubiła księcia i panowała nad królestwem. Ale przychylność bogów ma swoją cenę. W jej skórze znajduje się śmiercionośna trucizna. Ten, kto rozgniewa królową musi zginąć, naznaczony śmiertelnym dotykiem Twylli. Tylko Lief, niemy strażnik, potrafi zobaczyć w zimnej królowej dziewczynę, którą naprawdę jest. Jednak na dworze, równie niebezpiecznym jak sama królowa, pewnych rzeczy nie powinno się ujawniać...


Maurice Druon - Królowie przeklęci. Tom I
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 03.06

„W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek... A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami. Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych”. - George R. R. Martin


James Dawson - Wypowiedz jej imię
Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 03.06

Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. 
Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?

Debora Geary - Nowoczesna czarodziejka
Wydawnictwo: Helion/Editio
Data wydania: 16.06


Czy można przeżyć 28 lat, nie wiedząc o tym, że jest się czarodziejką?Lauren to świetnie radząca sobie agentka nieruchomości z Chicago. I czarodziejka. Musi nią być — przecież zaklęcie przyzywające na Czarodziejski Czat nie może się mylić. Przynajmniej tak twierdzi kobieta, która napisała kod zaklęcia…Wysoki, przystojny brunet, przysłany do Lauren, by ocenić jej zdolności, również jest czarodziejem (spokojnie, ta historia nie kończy się tak, jak można by przewidywać). To, co w niej odkryje, zmieni losy kilku osób, zaburzy świetnie rozwijającą się karierę i będzie wymagało długiej terapii lodami. A gdy do akcji wkracza cała mikrospołeczność czarodziejów, sprawy przybierają coraz ciekawszy obrót.


Wieża asów
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data wydania: 22.06


Gdy po II wojnie światowej obcy wirus zaatakował ludzkość, garstka ocalonych zdobyła nadnaturalne moce. Dzikie karty opowiadają ich historię. Wszystko zaczęło się w roku 1946, gdy nad nowojorskim niebem uwolniono niezwykłego wirusa dzikiej karty, zdolnego do przekształcania genów. Stworzył on obdarzonych potężnymi mocami asów oraz dziwacznych, zniekształconych dżokerów. Po trzydziestu latach przed ocalonych dotknął nowy koszmar Z otchłani kosmosu przybywa Rój - śmiertelne zagrożenie zdolne zniszczyć całą planetę. Asowie i dżokerzy muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści, by stanąć do bitwy, której nie mogą przegrać... Wśród autorów Wieży Asów znajdziemy prawdziwych „gigantów” literatury science fiction i fantasy: George'a R. R. Martina, Rogera Zelazny'ego, Pat Cadigan czy Waltera Jona Williamsa.Ps. A Was co zainteresowało w tym miesiącu?
Ps2. Mam nadzieję, że spotkamy się niebawem (szczegóły).