Looking For Anything Specific?

Header Ads

Premiery majowe


Nadszedł maj! Nawet nie wiecie, jak długo na niego czekałam! Niestety bynajmniej nie ze względu na premiery, chociaż te kinowe są więcej niż zachęcające. Tyle Marvela w jednym miesiącu, że usta same się układają do uśmiechu. Zacznijmy jednak od nowości książkowych, a dopiero później szybki rzut oka na najciekawsze filmy. 

Adam Węgłowski - Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Data wydania: 9 maj

Złowieszcze żywe trupy atakują z ekranów kin, telewizorów i komputerów. Uwielbiamy się ich bać. Myśl o tym, że nadejdą chwiejnym krokiem, zwiastując kres cywilizacji, pochłonęła miliony na całym świecie. Adam Węgłowski – człowiek, który zjadł zęby na zombie – udowadnia, że nie jest to wcale nowy fenomen. Ludzkość drżała ze strachu przed żywymi trupami już dwa tysiące lat temu. I miała ku temu doskonałe powody.Autor przemierza Afrykę, Karaiby, Bliski Wschód i dziewicze puszcze średniowiecznej Polski. Zagląda do laboratoriów wybitnych biologów i analizuje czarnoksięskie księgi. Jego wnioski są zatrważające.Od mrożących krew w żyłach rytuałów Haitańczyków, po polowania organizowane przez istniejących naprawdę polskich wiedźminów – walka z żywymi trupami trwa od najdawniejszych czasów. A współczesna nauka tylko potwierdza, że jest się czego bać.

Kiera Cass - Korona
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 18 maj


Piąty tom cyklu Selekcja, który rozpoczęły "Rywalki" to niezbyt ambitna seria, ale ma w sobie coś magicznego, więc nie zamierzam odpuścić kolejnego tomu. Zwłaszcza, że "Następczyni" zostawiła mnie z ogromną ochotą na poznanie dalszych losów Illéi i eliminacji.


Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z „Jedynej”. Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości. Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać. 

Becca Fitzpatrick - Niebezpieczne kłamstwa
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 18 maj


Stella to nie jest moje prawdziwe imię. Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem. To nie jest moje prawdziwe życie. 

Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest kłamać... Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.

Katarzyna Czajka - Dwóch panów z branży
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 18 maj


Książka kompletnie nie z mojej tematyki, ale jestem bardzo ciekawa pierwszej powieści wydanej przez Zwierza, więc nie odpuszczą - zwłaszcza, że będą przecinki!


Magia kina od zawsze przyciągała miliony... Pożar, kobiety, porwania i inspektorzy podatkowi. To nie fabuła powieści gangsterskiej, to historia dwóch niedoszłych prawników ­Polaka i Żyda, którzy po wyrzuceniu ze studiów uznali, że założenie kina będzie dobrym pomysłem. Czy da się jednak prowadzić spokojny i rentowny biznes w międzywojennej Warszawie, kiedy w tle rozgrywa się wielka historia? Mimo przeciwności losu dwójka bohaterów ma tylko jeden wspólny cel – nie zbankrutować. 

Demet Altınyeleklioğlu - Sułtanka Kosem. Księga 1. W haremie
Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 18 maj

Coś czuję, że wszyscy fani "Wspaniałego Stulecia" właśnie piszczą z radości, a skoro sama serialu jeszcze nie widziałam to może zacznę od książki, na podstawie której go nakręcono.

Walka o włądzę, intrygi miłosne na sułtańskim dworze i gotowa na wszystko sułtanka- anioł i demon w jednej osobie. Poddani nazywali ją Czarną Królową. Dla sułtana Ahmeda I była jego Mahpeyker – najdroższym Księżycem. Sama jednak w głębi duszy na zawsze pozostała Anastazją, prostą dziewczyną z jednej z greckich wysp. Kiedy skończyła zaledwie piętnaście lat, trafiła do sułtańskiego haremu. Od tej pory miała być jedną z wielu niewolnic na dworze sułtana. Los jednak zadecydował inaczej. Jej niepospolitą urodę, wdzięk i inteligencję dostrzegła babka Ahmeda I. Sułtanka wzięła młodą wieśniaczkę pod swoje skrzydła, przygotowując do roli, którą niegdyś sama pełniła. Anastazja została najpotężniejszą kobietą w Imperium Osmańskim, żoną sułtana. Już jako sułtanka Mahpeyker Kösem rzuciła wyzwanie pałacowym intrygom, zawsze czujnym wrogom oraz czającej się na każdym kroku śmierci i zdradzie.

Victor Dixen - Fobos
Wydawnictwo: Otwarte

Książka o reality show kręconym w kosmosie? Nie musicie mnie dalej przekonywać - Biorę!


Odmów. . . – szepcze mi do ucha cichy głos. – Wiesz, że nie nadajesz się do tej misji z tym, co masz do ukrycia. Wiesz, że jeśli polecisz, będziesz cierpiała tak, jak jeszcze nikt dotąd nie cierpiał. Odmów w tej chwili. . . 
Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym zobaczyła ogłoszenie o naborze do programu „Genesis”, pierwszego reality show w kosmosie. Sześć dziewczyn i sześciu chłopaków wybranych w ogólnoświatowym castingu ma założyć pierwszą ludzką kolonię na Marsie. Będą poznawać się podczas sześciominutowych randek, by zdecydować, z kim założą rodzinę, gdy dotrą do celu. Léonor uważa, że to jej jedyna szansa nie tylko na zdobycie sławy, ale i na lepsze życie. Przez całe dzieciństwo przechodziła od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Nie ma nic do stracenia i zamierza rozegrać tę grę po swojemu.


Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - 6 maj


X-Men: Apocalypse - 20 maj


Alicja po drugiej stronie lustra - 26 maj


Angry Birds Film - 27 majPs. Oczywiście najbardziej cieszę się na filmy z MCU, a Wy na co zwróciliście uwagę?

Prześlij komentarz

0 Komentarze