Premiery majowe


Nadszedł maj! Nawet nie wiecie, jak długo na niego czekałam! Niestety bynajmniej nie ze względu na premiery, chociaż te kinowe są więcej niż zachęcające. Tyle Marvela w jednym miesiącu, że usta same się układają do uśmiechu. Zacznijmy jednak od nowości książkowych, a dopiero później szybki rzut oka na najciekawsze filmy. 

Adam Węgłowski - Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Data wydania: 9 maj

Złowieszcze żywe trupy atakują z ekranów kin, telewizorów i komputerów. Uwielbiamy się ich bać. Myśl o tym, że nadejdą chwiejnym krokiem, zwiastując kres cywilizacji, pochłonęła miliony na całym świecie. Adam Węgłowski – człowiek, który zjadł zęby na zombie – udowadnia, że nie jest to wcale nowy fenomen. Ludzkość drżała ze strachu przed żywymi trupami już dwa tysiące lat temu. I miała ku temu doskonałe powody.Autor przemierza Afrykę, Karaiby, Bliski Wschód i dziewicze puszcze średniowiecznej Polski. Zagląda do laboratoriów wybitnych biologów i analizuje czarnoksięskie księgi. Jego wnioski są zatrważające.Od mrożących krew w żyłach rytuałów Haitańczyków, po polowania organizowane przez istniejących naprawdę polskich wiedźminów – walka z żywymi trupami trwa od najdawniejszych czasów. A współczesna nauka tylko potwierdza, że jest się czego bać.

Kiera Cass - Korona
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 18 maj


Piąty tom cyklu Selekcja, który rozpoczęły "Rywalki" to niezbyt ambitna seria, ale ma w sobie coś magicznego, więc nie zamierzam odpuścić kolejnego tomu. Zwłaszcza, że "Następczyni" zostawiła mnie z ogromną ochotą na poznanie dalszych losów Illéi i eliminacji.


Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z „Jedynej”. Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości. Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać. 

Becca Fitzpatrick - Niebezpieczne kłamstwa
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 18 maj


Stella to nie jest moje prawdziwe imię. Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem. To nie jest moje prawdziwe życie. 

Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest kłamać... Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo.

Katarzyna Czajka - Dwóch panów z branży
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 18 maj


Książka kompletnie nie z mojej tematyki, ale jestem bardzo ciekawa pierwszej powieści wydanej przez Zwierza, więc nie odpuszczą - zwłaszcza, że będą przecinki!


Magia kina od zawsze przyciągała miliony... Pożar, kobiety, porwania i inspektorzy podatkowi. To nie fabuła powieści gangsterskiej, to historia dwóch niedoszłych prawników ­Polaka i Żyda, którzy po wyrzuceniu ze studiów uznali, że założenie kina będzie dobrym pomysłem. Czy da się jednak prowadzić spokojny i rentowny biznes w międzywojennej Warszawie, kiedy w tle rozgrywa się wielka historia? Mimo przeciwności losu dwójka bohaterów ma tylko jeden wspólny cel – nie zbankrutować. 

Demet Altınyeleklioğlu - Sułtanka Kosem. Księga 1. W haremie
Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 18 maj

Coś czuję, że wszyscy fani "Wspaniałego Stulecia" właśnie piszczą z radości, a skoro sama serialu jeszcze nie widziałam to może zacznę od książki, na podstawie której go nakręcono.

Walka o włądzę, intrygi miłosne na sułtańskim dworze i gotowa na wszystko sułtanka- anioł i demon w jednej osobie. Poddani nazywali ją Czarną Królową. Dla sułtana Ahmeda I była jego Mahpeyker – najdroższym Księżycem. Sama jednak w głębi duszy na zawsze pozostała Anastazją, prostą dziewczyną z jednej z greckich wysp. Kiedy skończyła zaledwie piętnaście lat, trafiła do sułtańskiego haremu. Od tej pory miała być jedną z wielu niewolnic na dworze sułtana. Los jednak zadecydował inaczej. Jej niepospolitą urodę, wdzięk i inteligencję dostrzegła babka Ahmeda I. Sułtanka wzięła młodą wieśniaczkę pod swoje skrzydła, przygotowując do roli, którą niegdyś sama pełniła. Anastazja została najpotężniejszą kobietą w Imperium Osmańskim, żoną sułtana. Już jako sułtanka Mahpeyker Kösem rzuciła wyzwanie pałacowym intrygom, zawsze czujnym wrogom oraz czającej się na każdym kroku śmierci i zdradzie.

Victor Dixen - Fobos
Wydawnictwo: Otwarte

Książka o reality show kręconym w kosmosie? Nie musicie mnie dalej przekonywać - Biorę!


Odmów. . . – szepcze mi do ucha cichy głos. – Wiesz, że nie nadajesz się do tej misji z tym, co masz do ukrycia. Wiesz, że jeśli polecisz, będziesz cierpiała tak, jak jeszcze nikt dotąd nie cierpiał. Odmów w tej chwili. . . 
Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym zobaczyła ogłoszenie o naborze do programu „Genesis”, pierwszego reality show w kosmosie. Sześć dziewczyn i sześciu chłopaków wybranych w ogólnoświatowym castingu ma założyć pierwszą ludzką kolonię na Marsie. Będą poznawać się podczas sześciominutowych randek, by zdecydować, z kim założą rodzinę, gdy dotrą do celu. Léonor uważa, że to jej jedyna szansa nie tylko na zdobycie sławy, ale i na lepsze życie. Przez całe dzieciństwo przechodziła od jednej rodziny zastępczej do drugiej. Nie ma nic do stracenia i zamierza rozegrać tę grę po swojemu.


Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - 6 maj


X-Men: Apocalypse - 20 maj


Alicja po drugiej stronie lustra - 26 maj


Angry Birds Film - 27 majPs. Oczywiście najbardziej cieszę się na filmy z MCU, a Wy na co zwróciliście uwagę?