Looking For Anything Specific?

Header Ads

Co dobrego w czerwcu, czyli premiery książkowe i kinowe!


Czerwiec oznacza, że spora część z Was niebawem zacznie wakacje, a co za tym idzie będzie miała sporo czasu na spędzanie czasu tak jak lubi, czyli czytając Gosiarellę i pożerając popkulturę. Na szczęście wydawcy i wytwórnie dbają o to, by tej nigdy Wam nie brakło, więc szykujcie się na nadchodzące premiery!


J.L. Bourne - Armagedon dzień po dniu
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data: 14 czerwca


Śmiało mogę powiedzieć, że to pozycja obowiązkowa na Waszej zakupowej liście. Mam, czytałam i objęłam patronatem, więc chyba nie muszę bardziej zapewniać, jak bardzo mi się podobało! Na wszelki wypadek polecam także przeczytać recenzję "Armagedon dzień po dniu"


Głównym bohaterem i zarazem narratorem opowieści jest młody oficer lotnictwa marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, który w ramach postanowienia noworocznego zaczyna pisać pamiętnik. Dość szybko jego zapiski zaczynają przypominać kronikę upadku cywilizacji, a wszystko zaczyna się od informacji o panującej w Chinach epidemii, która doprowadza do licznych zgonów i potrzeby interwencji wojska. Wkrótce wirus dociera również do USA, a mieszkańcy zaczynają gromadzić zapasy. Choć nie spodziewają się zombie apokalipsy, to są pewni tego, że epidemia może spowodować braki w zaopatrzeniu sklepów i zamieszki na ulicach. Nasz bezimienny bohater również postanawia się przygotować. Gromadzi prowiant, amunicję, zabezpiecza dom i sprawia, by stał się on samowystarczalną twierdzą. Jednak sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli, gdy zombie zaczynają błąkać się po ulicach.Wydawnictwo: Czwarta strona
Data: 14 czerwca


Kate jest typową nastolatką. Mieszka u swojej ciotki w Londynie i wiedzie spokojne życie. Pewnego dnia staje na progu tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów, od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Dziewczyna rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana, lecz czar skutkuje zupełnie inaczej, niż by tego oczekiwała. Kate trafia do Jaaru, krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia. Fion jest ferem, baśniową istotą. Jego stosunki z ojcem są coraz gorsze, więc w akcie buntu opuszcza dom, by odnaleźć przypisaną mu czarownicę. Wpada w ręce niebezpiecznej nimfy Erato i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt. Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się, że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy. Czy uda się go odnaleźć? Jak Kate, początkująca wiedźma, poradzi sobie w świecie Jaaru, mając u boku ekscentryczne fery i wyniosłego jednorożca? I co tak naprawdę skrywa plan nikczemnej Erato?

Wydawnictwo: Prószyński Media
Data: 13 czerwca


Danny North jest pierwszym magiem wrót urodzonym na Ziemi od prawie dwóch tysięcy lat. A przynajmniej pierwszym, któremu udało się przeżyć dość długo, by posiąść swoją moc. Zesłane na Ziemię Rodziny Westiliańskie długo toczyły między sobą mordercze wojny. Kiedy zrozumiały, że stoją w obliczu zagłady, zawarły układ pokojowy, w którego wyniku każdy, kogo podejrzewano o uprawianie magii wrót, musiał zginąć. Mag wrót zdolny stworzyć Wielkie Wrota prowadzące na Westil zapewniłby swojej Rodzinie ogromną przewagę nad pozostałymi, a wówczas konflikt rozpętałby się na nowo; dlatego nikt obdarzony taką mocą nie mógł pozostać przy życiu. A jeśli nie zabiłyby go Rodziny, zrobiłby to Złodziej Wrót – tajemniczy mag, który od wieków niszczył wszystkie Wielkie Wrota i wszystkich magów wrót, żeby nie dopuścić do otwarcia przejścia między Ziemią a Westilem.

Ian Mortimer - W mieście, na dworze, w klasztorze. Jak przetrwać w średniowiecznej Anglii
Wydawnictwo: Astra
Data: 12 czerwca

Książka Iana Mortimera zabiera czytelników do świata XIV-wiecznej Anglii. Autor szczegółowo analizuje ignorowane zwykle przez historyków aspekty średniowiecznego życia. Z książki dowiemy się m. in. , jak witano się na ulicach XIV-wiecznego Londynu, czym zastępowano papier toaletowy i dlaczego lekarze próbowali krwi swoich pacjentów. Sugestywna narracja sprawia, że książkę czyta się jak poradnik dla podróżujących w czasie...Tarryn Fisher - Bad Mommy. Zła Mama
Wydawnictwo: SQN
Data: 14 czerwca


Jolene i Darius Avery są szczęśliwą parą i rodzicami kilkuletniej Mercy. Pewnego dnia do sąsiedniego domu wprowadza się tajemnicza Fig. Szybko zaskarbia sobie sympatię młodego małżeństwa i staje się najbliższą przyjaciółką Jolene. Z czasem zachowanie Fig staje się coraz bardziej niepokojące – kobieta gromadzi w domu rzeczy identyczne jak u przyjaciółki, kupuje takie same ubrania, a na Instagramie publikuje zdjęcia Dariusa. Czy prawdziwym obiektem jej zainteresowania jest Jolene, jej przystojny mąż, czy mała Mercy? A może chciałaby mieć ich wszystkich? 


Wonder Woman -  2 czerwca


Mumia -  9 czerwca


Baywatch. Słoneczny patrol -  9 czerwca

Auta 3 -  15 czerwca


Król Artur: Legenda miecza - 16 czerwca


Ostra noc - 16 czerwca


Gru, Dru i Minionki - 30 czerwca


Lady M. - 30 czerwca


Ps. Nie zapomnijcie napisać w komentarzach, co przykuło Waszą uwagę!

Prześlij komentarz

0 Komentarze