Looking For Anything Specific?

Header Ads

10 nie takich strasznych bajek na Halloween | Part II

Halloweenowe bajki

Od publikacji listy 10 bajek na Halloween (znajdziecie w niej m.in. tak genialne tytuły, jak "Miasteczko Halloween, czy "Gnijąca Panna Młoda") upłynęły trzy lata, a w tym czasie pojawiło się wiele nowych tytułów, które pięknie pokazują, że straszny klimat idealnie pasuje do barwnych animacji. Okey, przyznaję, że w porównaniu do poprzedniej dziesiątki, która była bardziej creepy, ta dziesiątka zdecydowanie nada się dla dzieci w każdym wieku i nie będą się im po nich śniły koszmary (chyba, że śnią im się nawet po wieczorynkach - wtedy nie biorę odpowiedzialności).


Coco

Zdecydowanie najlepszy film w tym zestawieniu, który mogę śmiało polecić wszystkim bez wyjatku - zarówno dzieciom, jak i dorosłym (tylko im przydadzą się chusteczki)!

"Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to – za sprawą serii przedziwnych wydarzeń – doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka uroczego oszusta Hectora. Wspólnie spróbują rozwikłać tajemnicę z przeszłości rodziny Miguela."

Toy Story of Terror / Toy Story: Horror

Dwudzistodwu minutowa animacja z bohaterami jednej z najlepszych animacji Pixara!
"Zabawki wyruszają w podróż z nową właścicielką. Niespodziewany incydent zmusza wszystkich do nocowania w przydrożnym motelu. Gdy jedna z zabawek znika, inne zaczynają jej szukać, co powoduje serię tajemniczych i przerażających wydarzeń. Ich przyczyna musi być jak najszybciej wyjaśniona, gdyż grupa zmniejsza się z każdą chwilą."
Potwory i Spółka & Uniwersytet Potworny

"Monstropolis to miasto zamieszkane przez potwory. W jego centrum znajduje się fabryka strachu Potwory i Spółka, gdzie w pocie czoła pracują: prawdziwy mistrz straszenia, James P. Sullivan, zwany Sulley, oraz jego najlepszy przyjaciel i pomocnik Mike Wazowski. Sulley i Mike co noc otwierają szafy w dziecięcych pokojach, by straszyć maluchy i przetwarzać ich krzyki na źródło energii. Wykonując swoją pracę, potwory głęboko wierzą, iż dzieci są toksyczne i niebezpieczne, a bezpośredni kontakt z nimi może mieć - nomen omen - potworne skutki. Kiedy więc mała dziewczynka o imieniu Boo trafia przypadkiem do ich świata, wybucha prawdziwa panika. Mike i Sulley robią wszystko, by odesłać Boo z powrotem do domu. Niestety okazuje się, że jest to bardziej skomplikowane, niż przypuszczali..."
Shrek ma wielkie oczy

"Shrek z okazji Halloween, postanawia urządzić konkurs dla swoich bajkowych przyjaciół. Każdy z nich opowie jakąś historię, a wygra ten którego opowiadanie będzie najstraszniejsze. Miejscem pojedynku, ma być nawiedzony zamek lorda Farquaada."

Scooby Doo

Tej bandy nie trzeba nikomu przedstawiać. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na film pełnometrażowy, czy dowolny odcinek serialu, dostaniecie sporą dawkę potworów i zagadkę, którą trzeba rozwiązać.

Pudłaki

"Pudłaki to urocze psotne świrusy, które uwielbiają zabawę i mają dobre serca. Wiodą spokojne radosne życie w zbudowanych pod ulicami miasteczka Cheesebridge podziemiach, a ubierają się w pozostawione do recyklingu pudełka, które noszą jak żółwie swoje skorupy. Są przyjazne i zupełnie niepodobne do nadętych wytwornych mieszkańców wiktoriańskiego Cheesebridge, których obsesją jest bogactwo, pozycja klasowa i uchodzące za szczyt luksusu najbardziej śmierdzące na świecie sery. Starając się trzymać razem w swoim podziemnym świecie, Pudłaki zajmują się tym, co najbardziej lubią i najlepiej potrafią - zbieraniem odpadków po ludziach. Przerabiają je potem na fantastyczne, magiczne wynalazki. Ich działania nie znajdują jednak zrozumienia w świecie ludzi, szczególnie w kontekście nieprawdziwych opowieści rozsiewanych na ich temat."

Potworna rodzinka

"Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatką. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością. Tak! Sielscy zostali zamienieni w potwory! Od tej chwili robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolnego hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się też, że bycie potworem ma swoje dobre strony." 

 Między nami wampirami

"Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje… prawdziwego wampira. Vigo, podobnie jak on sam, ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przekłada smak soku z buraczków! Odtąd Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego – niestrudzonego łowcy wampirów."

Monster Island 

Kiedy młody Lucas dowiaduje się, że nie jest człowiekiem, wiadomość zmienia cały jego świat. Zwłaszcza że jego przemiana dokonuje się na oczach najpopularniejszych dzieciaków w szkole. Chopak udaje się na odległą wyspę, gdzie odkrywa swoje korzenie i staje oko w oko z niesamowitymi wyzwaniami.

Potwory vs. Obcy: Dynie-Mutanty z Kosmosu & Noc Żywych Marchwi 

Halloweenowe krótkometrażówki ze znanych animacji zazwyczaj wychodzą całkiem przyzwoite, więc warto je sprawdzić. Zwłaszcza gdy nawiązują do tak kultowych klasyków horroru, podmienijąc zombie na marchewki.

Opis Nocy Żywych Marchwi: "Gdy zmutowana dynia z kosmosu eksplodowała w ogródku Murphy'ego, jego uprawa marchewek zamieniła się w zombie i atakuje okolicę. Tylko Potwory i spółka mogą zażegnać niebezpieczeństwo."
Opis Dyń-Mutantów z Kosmosu: "Obdarzona niezwykłą mocą Susan Murphy oraz grupa stworów, które też posiadają nadprzyrodzone siły planują zabawę z cukierkami, ponieważ ktoś podobno widział Yeti. Susan mówi, że to fałszywy alarm, profesor Karaluch wspomina wspomnienia. Później Generał mówi o obcych i Modesto. Udają się do rodzinnego miasta dziewczyny, gdzie pojawili się obcy. Na miejscu panuje pozorny spokój. Jednak w Halloween lampiony z dyni nagle ożywają. Okazuje się, że są to kosmici, którzy chcą podbić Ziemię."

Sprawdź ten link, jeśli szukasz straszniejszych bajek!

Ps. Zostało mi pare dolnych pozycji do odhaczenia, a co Wy już oglądaliście z tej listy?
Ps2. I przede wszystkim, jak wyglądają Wasze plany na Halloween?

Prześlij komentarz

0 Komentarze