Looking For Anything Specific?

Header Ads

Musume, czyli girl power w anime


Postacie z anime zawsze przyciągają uwagę. Mają w sobie coś wyjątkowego: magiczne
moce, umiejętność zabijania wrogów przy pomocy katany lub wyjątkowe piękno i inteligencję. Chociaż teoretycznie postacie kobiece w Japonii zazwyczaj nie kojarzą się z przebojowością, poniżej znajdziesz kilka wyjątków, na które warto zwrócić uwagę (tym bardziej że nie pojawiły się dotąd w żadnej z Paczek Anime).


Touka Kirishima z „Tokyo Ghoul”

„Tokyo Ghoul” to anime, które jest tak zachwycające, że niebawem poświecę osobny artykuł. Opowiada o świecie ogarniętym walką pomiędzy ludźmi i ghulami. Do tej drugiej grupy zalicza się Touka, która potrafi pociąć swoich przeciwników na kawałki w mgnieniu oka, dokonywać ataków przy pomocy elektryczności oraz poruszać się z taką prędkością, że znika z pola widzenia. Najciekawsze jest to, że przy tym wygląda na zupełnie normalną dziewczynę, która nie szuka kłopotów. Zawsze znajdzie się jednak jakiś potwór, którego trzeba prędzej czy później zniszczyć.

Urumi Kanzaki z „Great Teacher Onizuka”
GTO to anime pokazujące zmagania nauczyciela Onizuki z jego ponadprzeciętnymi uczniami. Jedną z postaci, która w szczególności zapada tu w pamięć jest Urumi Kanzaki, która posiada IQ w wysokości 200. Ma ona również tęczówki oczu o różnych kolorach, co z pewnością dodaje jej uroku. Oprócz talentu do znęcania się nad nauczycielami, Kanzaki posiada również niesamowite umiejętności językowe i matematyczne.

Karen Tendō z “Gamers!”

Karen jest niesamowicie mądrą dziewczyną, która pilnie się uczy i osiąga najlepsze wyniki w szkole. Jest również piękna i ma przemiłą osobowość (wygląda na to, że w świecie anime naprawdę można mieć wszystko). Jednak to, co sprawia, że zaliczymy ją do interesujących postaci to jej miłość do gier online, które uwielbia tak bardzo, że została prezydentem Game Klubu zrzeszającego najlepszych graczy w okolicy. Spędzanie całych nocy przy grach wideo, pozwala jej na zdobycie doświadczenia, które później wykorzystuje do pokonania przeciwników podczas zaciętych turniejów.

Saber z „Fate/Zero”
Złotowłosa wojowniczka z wielkimi zielonymi oczami wygląda z początku na niegroźną, lecz posiada w rzeczywistości niesamowite moce. Jej prawdziwe imię to Artoria Pendragon, lecz znana jest jako „Saber”, ponieważ potrafi władać mieczem z niesamowitą siłą.

Usagi Tsukino z „Sailor Moon”

Dorastając, chyba każdy widział przynajmniej jeden odcinek z serii "Czarodziejka z Księżyca" (być może teraz popularniejsza jest wersja Sailor Moon Crystal), gdzie prym wiedzie właśnie Usagi Tsukino, która jako księżniczka Księżyca, odrodziła się na Ziemii jako liderka wojowniczek walczących o miłość i sprawiedliwość. Obecnie trudno nazwać tę uroczą beksę prawdziwą twardzielką, jednak w czasach, gdy Disney serwował nam same bezbronne księżniczki, czekające na ratunek księcia, zdecydowanie wolałam oglądać przygody dziewczyn walczące za siebie i całą ludzkość!

Erza Knightwalker z „Fairy Tail”
Ezra to piękna wojowniczka, która oprócz uderzającego wyglądu, jest też wyjątkowa pod względem charakteru. W przeciwieństwie do większości dobrotliwych dusz, które spotykamy w seriach anime, Erza potrafi być istną sadystką, nieokazującą żadnej litości wrogom. Do pozbywania się przeciwników, bohaterka „Fairy Tail” wykorzystuje ogromną włócznię, którą potrafi zakląć, by nadać jej różnorodnych magicznych mocy. Tak, to jest zdecydowanie cool.

Ps. Czy są jakieś inne postacie, które powinny znaleźć się na tej liście? Podziel się opinią i napisz komentarz poniżej!

Prześlij komentarz

0 Komentarze