Looking For Anything Specific?

Header Ads

Kolejność oglądania Piratów z Karaibów i co z kolejną częścią?


Jak powiedział Kapitan Barbossa "Trzeba się zgubić, żeby znaleźć miejsce, do którego nie można trafić. Inaczej każdy by wiedział, gdzie ono jest". Na szczęście dla wszystkich zagubionych mam mapę i chętnie się nią podzielę, żebyście przypadkiem nie wylądowali Na Nieznanych Wodach, gdy będziecie szukać tytułu, od którego powinno się zacząć oglądanie filmowej serii "Piratów z Karaibów".


Kolejność oglądania Piratów z Karaibów:

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (2003)
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (2006)
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007)
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011)
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017)

Co dalej?

Podstawy za nami, więc możemy przejść w końcu do plotek na temat kolejnej części, która jak zapowiadają nie dość, że zostanie bez udziału Johnnyego Deppa, to w dodatku być miękkim rebootem serii. Najprawdopodobniej oznaczać to będzie, że szósty tytuł w serii będzie skupiał się na przygodach nowych bohaterów, a Kapitan Jack Sparrow i pozostałe postacie z poprzednich części pojawią się w najlepszym razie na dalszym planie lub ich udział będzie typowym cameo.

Z jednej strony uważam za szalenie niesprawiedliwe, że Johnny Depp został odsunięty od projektu, tym bardziej że wszystko wskazuje na to, że była to decyzja przynajmniej częściowo oparta na zawirowaniach w prywatnym życiu aktora, a przy okazji nie ulega wątpliwości, że to właśnie dzięki niemu seria zyskała na popularności i zarobiła wystarczająco pieniędzy dla Disneya, by w ogóle można było mówić, że "Piraci z Karaibów" to seria. W końcu projekt mógł się nie przyjąć i wylądować w koszu, a umówmy się, że większość z nas pokochała ten film przez pewnego przerysowanego pirata.

Oglądałabym

Z drugiej strony rozumiem, że uniwersum ma wystarczający potencjał, by wpleść do niego historie innych piratów. Dlatego nie skreślam nowej części i z ciekawością jej wypatruję. Tym bardziej że do niedawna mówiło się, że główną rolę w nowej odsłonie miał dostać Robert Downey Jr. i chociaż na razie nie wiadomo, czy to się uda, to pewnym jest, że z pewnością ruszy projekt, w którym Christina Hodson (scenarzystka np. "Ptaków Nocy") napiszę historię o tym, jak Margot Robbie rozbija się po XVIII wiecznym Morzu Karaibskim. Po roli choćby Harley Quinn można wierzyć, że to ma szanse się udać, ale żeby się przekonać, pozostaje nam czekać.

Pssssyt! Po kliknięciu Lubię to, traficie do miejsca, gdzie codziennie pojawiają się popkulturowe newsy!

Ps. A Wy co lub kogo chcielibyście zobaczyć w kolejnej części?

Prześlij komentarz

0 Komentarze