Looking For Anything Specific?

Header Ads

Nadciąga wrzesień, a wraz z nim premiery filmowe i książkowe


Lato zleciało w zastraszającym tempie, w powietrzu czuć już zbliżającą się jesień, dlatego powoli powinniśmy zaopatrzyć się w ciepły kocyk, ładnie pachnące świeczuszki i sterty książek, by jakoś ją przetrwać. Wydawcy odrobili swoje zadanie i przygotowali dla nas wiele ciekawych premier, a po nie tym razem zapraszam Was do księgarni Inverso.


Jennifer Donnelly - Przyrodnia siostra
Wydawnictwo: Zysk i Ska
Data: 29 września

Zaczynamy od mojego typu numer 1, który miejmy nadzieję, będzie tak udany, jak zapowiada się z opisu. Retelling baśni z perspektywy niezbyt pozytywnej bohaterki zawsze na plus!


Nie rób jedynie rys na baśni. Rozbij ją w drobny mak!
Isabelle z pozoru powinna być bezgranicznie szczęśliwa – przecież już niebawem poślubi przystojnego królewicza…Tyle że nie jest tą piękną dziewczyną, która zgubiła na balu szklany pantofelek i podbiła serce młodzieńca. Jest jej nieatrakcyjną przyrodnią siostrą, która już od dawna krok po kroku traciła cząstkę siebie, żeby sprostać oczekiwaniom despotycznej matki, a teraz za wszelką cenę starała się wcisnąć stopę w pantofelek Kopciuszka. Kiedyś wesoła, odważna i dobra, stała się z czasem podła, zazdrosna i pusta wewnętrznie…
Niestety, królewicz odkrywa oszustwo, jakiego się dopuściła, żeby udawać Kopciuszka, i odrzuca zawstydzoną dziewczynę. I właśnie dzięki temu Isabelle otrzymuje szansę, by na nowo odnaleźć siebie, zmienić swe przeznaczenie i dowieść tego, co brzydkie przyrodnie siostry wiedzą od zawsze: złamane serce to za mało, by złamać dziewczynę…Sam Sykes - Siedem czarnych mieczy (zobacz)

Wydawnictwo: Rebis
Data: 1 września

Druga propozycja jest początkiem zapowiadającego się całkiem interesującego cyklu fantasy "Śmierć imperiów".

Okradziono ją z magii. Pozostawiono na śmierć.
Zdradzonej przez tych, którym ufała najmocniej, i odartej z magii Sal Kakofonii nie pozostało nic prócz imienia, sławy i legendarnej broni. Ma jednak wolę silniejszą od czarów i świetnie wie, dokąd pójść.
Blizna to kraina rozdarta przez potężne imperia, do której zbuntowani magowie się udają, żeby zniknąć, zhańbieni żołnierze umrzeć, Sal zaś idzie tam z mieczem, bronią i listą siedmiu nazwisk.
Zemsta sama w sobie jest nagrodą.

P.M. Freestone - Kwiat mroku. Shadowscent (zobacz)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data: 2 września

W imperium Aramteshu zapachy mają wielką moc.
Kiedy następca tronu zostaje otruty i leży nieprzytomny, zwalczające się frakcje, dążąc do przejęcia władzy, mogą doprowadzić do upadku imperium. Los księcia i tym samym cesarstwa nieoczekiwanie znajduje się w rękach Rakel, biednej dziewczyny o wielkim talencie do zapachów, i Asha – osobistego strażnika następcy tronu. Czy uda im się znaleźć antidotum i uratować księcia? Czy znajdą odpowiedzi na dręczące ich pytania dotyczące przeszłości?

Joe Hill - NOS4A2
Wydawnictwo: Albatros
Data: 16 września

Nie wiem, czy wiecie, ale ten tytuł jest powieścią, na której podstawie stacja AMC stworzyła serial "NOS4A2"u nas emitowany przez AMC Polska.

Victoria McQueen w dniu ósmych urodzin przekonuje się, że ma niezwykły dar: potrafi przemieszczać się do miejsc, w których znajdują się zagubione rzeczy. Nieważne, czy wyruszy na poszukiwanie bransoletki, zdjęcia, kota, czy odpowiedzi na dowolne pytanie – jeśli przejedzie przez rozklekotany most niedaleko domu, zawsze znajdzie to, czego szuka. Nawet jeśli szuka po prostu... kłopotów.
Charlie Manx też ma niezwykły dar. Każde dziecko, które wsiądzie do jego rolls-royce'a z 1938 roku, pojedzie do Gwiazdkowej Krainy, ukrytego świata, który kusi nieustannymi przyjemnościami. A tam Charlie z radością wyssie z niego życie.
Bo tablica rejestracyjna z napisem "NOS4A2" wskazuje tylko jedno: tym rolls-royce'em jeździ wampir.
Przyjdzie dzień, w którym Victoria i Charlie staną przeciwko sobie. I Charlie Max już się postara, żeby Victoria nigdy go nie zapomniała.
Meg Elison - Księga bezimiennej akuszerki
Wydawnictwo: Rebis
Data: 29 września

Co warto wiedzieć o tym tytule? Jest pierwszym tomem trylogii "Droga donikąd" i zdobyła tytuł Książki Roku wg "Publishers Weekly" oraz nagrodę im. Philipa K. Dicka w kategorii science fiction.


Kiedy zasypiała, świat był skazany na zagładę. Gdy się obudziła, był już martwy. Przetrwanie apokalipsy to jednak dopiero początek.
Na skutek tajemniczej gorączki na całym świecie umiera bardzo wielu mężczyzn oraz niemal wszystkie kobiety i dzieci. Ciąża i poród oznaczają wyrok śmierci – zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Samotna położna brnie przez cmentarzysko, jakim stał się świat, usiłując znaleźć dla siebie miejsce w nowej, groźnej rzeczywistości. Filary cywilizacji runęły, została tylko brutalna siła i ci, którzy ją mają.
Pozostałe przy życiu kobiety są prześladowane przez bandy mężczyzn, którzy je chwytają, trzymają w łańcuchach, używają ich i nimi handlują. Żeby zachować wolność, położna przebiera się za mężczyznę i unika ludzi. Wkrótce odkrywa jednak, że jej zadanie nie ogranicza się do chronienia smutnej namiastki własnej niezależności.
Jeśli ludzkość ma się odrodzić, będzie potrzebowała akuszerki.A.C. Gaughen - Berło ziemi

Wydawnictwo: Uroboros

Data: 30 września


Shalia jest dumną córką pustyni, ale po latach niszczycielskiej wojny z sąsiednim królestwem jej lud desperacko pragnie końca konfliktu, który pochłonął życie tak wielu osób. Pragnąc wymienić wolność na bezpieczeństwo swojej rodziny, Shalia zostaje królową Krain Kości – kraju, w którym magia jest zakazana, a Żywioły – ludzie kontrolujący ziemię, powietrze, ogień i wodę – są traktowani jak zdrajcy, torturowani… a nawet gorzej. Wkrótce jednak dowiaduje się, że jedynym pragnieniem jej męża, Calixa, jest zniszczenie Żywiołów.
Jeszcze przed swoją koronacją Shalia odkrywa, że ma moc nad ziemią. Uwięziona między irracjonalną nienawiścią męża do Żywiołów a niebezpiecznym buntem prowadzonym przez własnego brata, Shalia musi wykorzystać swoją moc i dokonać niemożliwego wyboru: ocalić swoją rodzinę, ocalić Żywioły lub ocalić siebie.

M.A. Bennet - Bezludna wyspa (zobacz)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data: 16 września

Chyba ostatnio zrobiły się modne wariacje "Władcy much".

Grupa słabo zgranych ze sobą nastolatków zostaje zmuszona do walki o przetrwanie na bezludnej wyspie.
Link dopiero co przeprowadził się z Ameryki i nie jest mu łatwo za-aklimatyzować się w prestiżowej szkole z tradycjami Osney. Kto mógł się spodziewać, że trzeba będzie zrozumieć tak wiele dziwacznych tradycji? I co to za szkoła, w której o hierarchii wśród uczniów decyduje czas przebieżki wokół szkolnego boiska – nawet jeśli to niezwykle stare boisko? Osiągnąwszy najgorszy od wielu lat wynik w tej konkurencji, Link od razu staje się pośmiewiskiem całej szkoły. Niektórzy uczniowie szczególnie się zawzięli, żeby uprzykrzyć mu życie...
Kiedy pojawia się pomysł wylotuna szkolną wycieczkę, Link uważa, że nie mogłoby go spotkać nic gorszego niżspędzenie wolnego czasu ze swoimi prześladowcami. Kusząco brzmi ultimatum rodziców: będzie mógł opuścić szkołę Osney – na zawsze – tylko wtedy, gdy weźmie udział w tym wyjeździe. Link decyduje się zacisnąć zęby i jakoś przetrwać te kilka dni. Jednak ta wycieczka będzie wymagać szczególnego rodzaju wytrzymałości. Mówi się, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą – ale co się stanie, jeśli na takiej wyspie wyląduje grupa nastolatków, którzy nie żywią do siebie szczególnej sympatii? Kiedy dokuczy im upał, głód i pragnienie, wszyscy pokażą swoją prawdziwą twarz. I wtedy zaczyna się prawdziwa rozgrywka.

Sylvia Douye, Paola Antista - Pewnego dnia zostanę fantastykolożką! Czarolina
Wydawnictwo: Egmont
Data: 2 września

Legendarne stwory, siła magicznych przekleństw oraz poszukiwanie prawdy o samym sobie.
Czarolina przybywa na ponurą wyspę Vorn, żeby wziąć udział w letnim kursie na temat istot fantastycznych, czyli kryptyd. Wraz z innymi nastolatkami rozpoczyna naukę pod nadzorem profesora Balzara i tajemniczej Madame C. Wkrótce na wyspie zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Czarolina i jej koleżanka Willa rozpoczynają śledztwo, aby wyjaśnić, co jest przyczyną strasznych zdarzeń, nie przypuszczają jednak, że na każdego uczestnika kursu czyha wielkie niebezpieczeństwo! Przy okazji bohaterka dowie się bardzo ważnych rzeczy o swojej niezwykłej przeszłości.

James Wesley Rawles - Jak przeżyć koniec świata. Plan na niepewne czasy
Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Data: 12 września

Poradników tego typu jest cała masa i osobiście strasznie lubię "Gdy rozpęta się piekło" Lundina Cody, ale i tak jestem ciekawa, co ma do przekazania były oficer wywiadu USA.

Pandemia. Atak terrorystyczny. Katastrofa naturalna. Globalne załamanie finansowe. Czasem wystarczy jedno wydarzenie, aby odwrócić nasz świat do góry nogami. Czy jesteśmy na to przygotowani? Czy damy radę stawić czoła niespodziewanym problemom: od ogromnego bezrobocia, drastycznego spadku wartości pieniądza, niedoboru żywności po odcięcie dostaw energii lub wody? Na ile pomoże nam w tym rząd, a na ile będziemy musieli liczyć tylko na siebie? Ta książka przygotuje Cię na największe katastrofy. Przybliży też sposoby na to, jak zabezpieczyć się przed ich skutkami.
James Rawles dzieli się taktykami i technikami przetrwania na własną rękę. Bardzo konkretnie podpowiada ile jedzenia powinniśmy zabezpieczyć w domu, jak filtrować wodę deszczową oraz jak chronić własne pieniądze. Przeczytaj i przygotuj się na Koniec Świata jaki znamy.

Jonathan J. Moore - Mroczne bractwa i tajne kulty, czyli historia sekretnych stowarzyszeń
Wydawnictwo: Znak
Data: 30 września

Inny tytuł z tej serii wydawniczej i autorstwa tego samego autora - "Zastrzelić, zadźgać i otruć, czyli historia morderstwa" - bardzo mi się podobała, więc liczę na powtórkę z fajnie przedstawioną kumulacją ciekawostek historycznych.

Spiski, sekty, tajne stowarzyszenia... Lektura niezbędna do przejęcia władzy nad światem!
Co sprawia, że ludzie od zarania dziejów porzucają swoich najbliższych i podążają za garstką szaleńców wyznających obłąkańcze idee? Wydawałoby się, że nowoczesne społeczeństwo przestało wierzyć niepoczytalnym przywódcom, którzy ślepo oddają cześć irracjonalnym mocom, ale nic bardziej mylnego. Dzięki tej książce odkryjemy historię krwawych ofiar, gorliwych kapłanów oraz mistycznych proroków.
Czy templariusze byli czcicielami diabła? Dlaczego masonerię oskarżano o próby przejęcia władzy nad światem? W jakim celu Himmler chciał założyć szkoły kształcące zdolności paranormalne?

Mulan - 11 września

Mam już serdecznie dość tego, jak często przesuwano premierę "Mulan", ale wierzę, że to już ostatni raz, gdy ten tytuł pojawia się w zapowiedziach i w końcu będziemy mogli go obejrzeć, tym bardziej że Polska jest jednym z nielicznych krajów, w którym debiutuje na dużym ekranie. Osobiście się z tego powodu cieszę - nie ważne, że to dlatego, że zostaliśmy pominięci i wciąż nie jest u nas dostępna platforma Disney+.

After 2 - 11 września

Niby ani książkowej serii nie czytałam, ani poprzedniego filmu nie oglądałam, ale coś czuję, że znajdą się tu tacy, którzy chcieliby wiedzieć, że sequel wchodzi do kin.

Greenland - 25 września

Ps. Standardowo dajcie znać, co wpadło Wam w oko, a przy okazji co planujecie umieścić w swoich jesiennych książkowych stosach.
A po zagraniczne zapowiedzi wpadnijcie do eM!
Prześlij komentarz

0 Komentarze