Looking For Anything Specific?

Header Ads

Nadciąga Czerwiec, a wraz z nim premiery książkowe!


Uprzejmie donoszę, że czerwiec 2021 to najlepszy miesiąc pod względem książkowych premier w tej dekadzie, a w ostatni dzień miesiąca zostanie osiągnięte apogeum! Przygotujcie swoje portfele, zróbcie miejsce na półkach i przygotujcie się psychicznie, bo oto nadciągają papierowe diamenty! A pierwszym z nich jest:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data: 30 czerwca

Oto książka, na której wydanie czekałam od lat (konkretnie dwóch) i nawet nie wiecie, jak się cieszę, że w końcu mogę ją Wam zaprezentować! 

Małgorzata Stefanik - Gildia Zabójców (Tom I)
Poznajcie Alyssę, bohaterkę o dwóch twarzach: bezlitosną zabójczynię mordującą z uśmiechem na ustach oraz dziewczynę tęskniącą za normalnym życiem. Alyssa żyje w cieniu naszego świata, w świecie dostępnym wyłącznie dla elity, gdzie Gildiami Zabójców rządzą bezlitośni królowie. Kiedy łamie jedno z praw Gildii, musi zapłacić za to własną krwią, a przed całkowitą utratą zdrowych zmysłów chroni ją jedynie pragnienie zemsty i wizja ponownego spotkania z zaginionym bratem.
Po półrocznych torturach zabójczyni próbuje wrócić do normalnego życia. Od króla Europejskiej Gildii otrzymuje zaproszenie na koncert, na którym poznaje swojego przyszłego klienta. Chowając swoją prawdziwą naturę pod maską normalnej dziewczyny, Alyssa nawiązuje coraz bliższą relację ze zleceniodawcą i jego przyjaciółmi. Czy uda jej się wykonać nietypowe zlecenie i rozwiązać zagadkę upadku rodzinnej firmy oraz zabójstwa sprzed dekady? Czy odnajdzie brata? Jaką ścieżkę wybierze? Wejdźcie do brutalnego świata Gildii Zabójców, żeby się przekonać.

Anna Bellon - California Boy
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data: 30 czerwca

W ostatnią środę miesiąca ma premierę również najnowsza książka Anny Bellon. W okładce jestem totalnie zakochana, a już niebawem dowiem się, czy treść również mnie oczaruje - odpowiedź poznacie niebawem, bo już ją zamówiłam! 

Danny od zawsze miał tylko jeden cel: dostać się do NHL. Kiedy przeprowadza się do zimnej Minnesoty, by zostać napastnikiem Lwów, chce dać z siebie wszystko i skupić się na hokeju. Plany jednak biorą w łeb, gdy na jego drodze staje Lizzy, aspirująca malarka.
Lizzy od lat ucieka przed swoją przeszłością. Nowy obraz na zamówienie budzi wspomnienia, które dawno już pogrzebała. Rodziny się nie wybiera, a teraz Lizzy ma więcej do stracenia, niż kiedykolwiek wcześniej. Tym razem na szali stoi nie tylko jej przyszłość, ale także Danny’ego. Wspólnie mogą wygrać to starcie, jeśli tylko będą grać w jednej drużynie.
Ta miłość może być najlepszym, co im się przytrafiło. Lub najgorszym.

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data: 23 czerwca

Dobrze zapowiadający się debiut polskiej autorki w Papierowym Księżycu, który również niebawem będę czytać! Czuję, że się zakochamy.

Wąpierz Elgan wiódł w miarę spokojne życie, do czasu, gdy na jego drodze stanął Smęt. Pokraczny, śmierdzący demon, sprowadzony przez samozwańczego szamana, powoli popada w obłęd, który mogą ujarzmić tylko bogowie. Aby zapobiec katastrofie, jaką zwiastuje coraz gorszy stan niesfornego demona, wąpierz Elgan wyrusza na poszukiwanie lasu Czarnoboga, by oddać mu w opiekę istotę odrzuconą przez innych bogów.
Do wyprawy rychło dołącza piękna szamanka Dorada, dla której podróż okaże się prawdziwą lekcją życia, a nieco później rudowłosy Mirosław, skrywający niejedną tajemnicę. Elgan wraz z towarzyszami przemierza ziemie, na których ludzie wyprawiają uczty zaduszne, by przywołać dziady, a wiejskie baby i chłopi stoją w kolejkach po wróżby.
Podczas wędrówki Elgan i Dorada próbują rozwikłać zagadkę znikających z wiosek dzieci. Wszystko wskazuje na to, że w zbrodnie zamieszane są potężne siły z zaświatów. Im bliżej rozwiązania znajduje się Elgan, tym większe niebezpieczeństwo grozi Doradzie.
Czy Elgan zdąży odprowadzić Smęta do Czarnoboga, zanim demon oszaleje? Czy odkryje, kto stoi za porwaniami? Czy przy okazji uda mu się dowiedzieć czegoś o sobie? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, wystarczy wyruszyć w drogę do Wyraju!

Rebecca F. Kuang - Płonący bóg (Wojny makowe Tom 3)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data: 30 czerwca

Mówiłam, że premiery z 30 czerwca są najlepsze? Ostatni tom trylogii "Wojen Makowych", w których zakochałam się po uszy i kolejna pozycja, której nie wolno przegapić! 

Żyć z dawnymi występkami można jedynie, jeśli ukryje się je w głębokich zakamarkach umysłu, w czarnych odmętach duszy. Rin wciąż żyje.
Mogła przyjąć wyciągniętą dłoń Cesarzowej, zdławić rebelię i poprowadzić wojsko prosto na południe. Tam, gdzie w czerwonym pyle, wśród zapomnianych kapliczek i wykopanych w ziemi grobów czekają cierpliwie jej korzenie, jej Dom. Wolała bawić się w rewolucję, z której wyniosła tylko kolejne blizny i gorycz kolejnej porażki.
Została sama. Z okaleczonym ciałem, rozbitą duszą, łaknąca pokuty i rozgrzeszenia niemal tak samo, jak walki i zniszczenia.
I oto prawdziwy wróg wkracza na scenę. Tym razem Rin nie będzie walczyć w obronie Cesarstwa, Republiki czy życia swoich przyjaciół. Tym razem stawką jest cały znany Rin świat. Ten ludzki i ten boski

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data: 30 czerwca
Małgorzata Stefanik - Gildia Zabójców (Tom I)

Ooo! Co to się stało? Drugi raz pojawiła się informacja o "Gildii Zabójców"? Czyżby to był znak, że koniecznie powinniście ją wciągnąć na listę książek do przeczytania? Chyba tak! A teraz jeszcze bardziej poważnie dodam: Technicznie książkę możecie już zamówić w przedsprzedaży, ale możecie też jeszcze chwilkę poczekać, bo na dniach podrzucę Wam ofertę specjalną dla Różowych Sałat, bo każda Różowa Sałata tego świata wymaga odrobiny więcej dopieszczania!"A gdybym powiedziała, że w cieniu waszego świata istnieje inny świat? Brutalny, o którym słyszycie, choć w niego nie wierzycie? Świat rządzony przez bezlitosnych królów panujących nad ludźmi, których wy nazywacie płatnymi zabójcami, choć nawet nie wiecie, jak nas wynająć?"


Kel Kade - Powiernik Mieczy (Kroniki Mroku Tom 1)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data: 11 czerwca

Rezkin przypomina mi trochę Kitsune z pewnej książki, która pojawi się w księgarniach 30 czerwca... nie pamiętam teraz tytułu, ale coś z Gildią w nazwie... w każdym razie Kitsune już ma fanklub, więc jestem ciekawa, jak spisze się Razkin!

Waleczny jak Conan. Honorowy jak Aragorn. Logiczny jak Sheldon.
Rezkin został wychowany i wyszkolony w odosobnieniu w północnych ostępach królestwa Ashai. Całym jego światem była Forteca, a jedyną rodziną - Mistrzowie i Adwersarze. Ale Mistrzowie i Adwersarze nie żyją. Trupy wszystkich zostały na dziedzińcu Fortecy. Prawie wszystkich, bo jeden człowiek uniknął rzezi. I to właśnie jego tropem Rezkin wyruszy w świat zewnętrzny.
Być może ten człowiek wie, jakiej prawdy nie zdążył przekazać umierający Mistrz.
Być może gdzieś tam są ci przyjaciele, których Rezkin ma szanować i chronić.
Być może gdzieś tam odnajdzie ostateczny cel swojego istnienia.
Najpierw jednak musi odnaleźć się w świecie pełnym małych i dużych ludzi, którzy nie posiadają umiejętności, nie przestrzegają zasad, a na dodatek ciągle się uśmiechają i rumienią. Słowem: to nie jest świat dla poważnego herosa.
Amelie Wen Zhao - Dziedzictwo krwi
Wydawnictwo: Rebis
Data: 29 czerwca

Ta wspomniana w poniższym opisie 'zabójcza księżniczka' też mi gdzieś dzwoni... ale to była jakaś książka, która nie była z gatunku fantastyki i chyba lubiła od czasu do czasu biegać z kataną w dłoni. No nie ważne, nie przypomnę sobie teraz, więc lećmy z opisem "Dziedzictwa krwi":

Nowy, fantastyczny świat, który was wciągnie i złamie wam serca.
Zabójcza księżniczka. Oszust bez przeszłości i bez przyszłości. Cesarstwo zmierzające ku zagładzie. Czas opowiedzieć się po którejś ze stron.
W Cesarstwie Cyrilyjskim dyskryminacja powinowatych jest powszechna. A księżniczka Anastazja Michajłowna ukrywa jedno z najbardziej przerażających powinowactw.
Jej zdolność kontrolowania krwi długo trzymano w tajemnicy. Po zabójstwie ojca Ana staje się jednak jedyną podejrzaną. Żeby ratować własne życie, musi odnaleźć mordercę. Szybko się przekonuje, że spiskowcy już planują, jak obalić stary porządek.
Istnieje tylko jedna osoba, która może pomóc Anie dotrzeć do źródła tego spisku – Ramson Złotousty. To kuty na cztery nogi baron światka przestępczego Cyrilii, ale w tym przypadku trafiła kosa na kamień... Bo w tej historii może się okazać, że najniebezpieczniejszym graczem jest księżniczka.

S.A. Chakraborty - Miasto mosiądzu
Wydawnictwo: We need Ya
Data: 2 czerwca

Okey, tym razem się poddaje. Nie znajdę nawiązania, które mogłabym wcisnąć, ale i tak książka wydaje się intrygująca.

Wkrocz do magicznego miasta, w którym przyszłość królestwa spoczywa w rękach sprytnej i buntowniczej oszustki!
Nahri nigdy nie wierzyła w magię. Jest oszustką o niezrównanym talencie, żyjącą na ulicach XVIII- wiecznego Kairu. Wie lepiej niż ktokolwiek inny, że jej profesja – odczyty z dłoni, czary, uzdrowienia – to wszystko sztuczki i sposób na zmanipulowanie osmańskiej szlachty.
Ale kiedy Nahri przypadkowo przywołuje równie przebiegłego, mrocznego i tajemniczego wojownika – dżina, jest zmuszona zaakceptować fakt, że magiczny świat, o którym myślała, że istnieje tylko w opowieściach z dzieciństwa, jest prawdziwy. Wojownik bowiem opowiada jej historię o legendarnym Daevabad, mieście z mosiądzu, z którym Nahri jest nieodwołalnie związana.
Kiedy Nahri decyduje się wkroczyć do nowego świata, dowiaduje się, że prawdziwa moc jest zaciekła i brutalna. Tam magia nie może jej uchronić przed niebezpieczną polityczną siecią, a nawet najsprytniejszy plan może mieć śmiertelne konsekwencje.
W końcu jest powód, dla którego mówi się: uważaj, czego sobie życzysz.

Kacen Kallander - Felix Ever After. Na zawsze Felix
Wydawnictwo: We need Ya
Data: 16 czerwca

Przypominam, że czerwiec jest miesiącem dumy, więc nie może zabraknąć tęczowych premier!

Felix Love nigdy nie był zakochany, a ironią losu jest nazwisko, które nosi. Desperacko chce się dowiedzieć, jak to jest kochać, i nie rozumie, dlaczego innym przychodzi to tak łatwo, a jemu nie. I mimo że jest pewien swojej tożsamości, wewnętrznie obawia się, że bycie czarnoskórym, queerowym, transpłciowym chłopakiem będzie przeszkodą do odnalezienia szczęśliwego zakończenia.
Kiedy ktoś anonimowo wysyła Felixowi transfobiczne wiadomości, zaraz po tym jak upublicznia jego zdjęcia sprzed korekty płci, Felix wymyśla plan zemsty. Jednak czekają na niego kolejne niespodzianki, a jedną z nich będzie uwikłanie w coś na pozór trójkąta miłosnego. Felix będzie musiał zmierzyć się z emocjami i wyruszyć w najtrudniejszą podróż swojego życia, aby odnaleźć samego siebie.
„Felix Ever After. Na zawsze Felix” to szczera i wielowarstwowa opowieść o tożsamości, zakochiwaniu się i odnajdowaniu miłości, na którą wszyscy zasługujemy.

Celia Laskey - Pod tęczą
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data: 15 czerwca

Chcieli żyć w strefie wolnej od LGBT, ale los spłatał im figla...
Big Burr to miasteczko, gdzie wszyscy się znają - a przynajmniej tak im się wydaje. Kiedy jednak zdobywa niechlubny tytuł "najbardziej homofobicznej miejscowości w Ameryce", a przyznająca go organizacja na dwa lata przysyła tam queerową grupę zadaniową do pracy u podstaw i edukowania lokalsów, rezultaty są nie do przewidzenia.
Pogrążona w żałobie po synu Linda przyjmuje aktywistów z otwartymi ramionami, bo tylko oni nie wiedzą o jej bolesnej przeszłości.
Nastoletnia Avery, wściekła, że musiała zostawić Los Angeles, za wszelką cenę stara się nawiązać przyjaźnie w nowym liceum. Tyle że szkolni koledzy szybko odkrywają, że to jej mama kieruje grupą zadaniową.
Gabe, lokalny myśliwy, który mieszka w Big Burr od urodzenia, nagle czuje, że znalazł się na celowniku.
W miarę jak napięcie rośnie, związki się rozpadają, a bolesne prawdy wychodzą na jaw, zarówno starzy, jak i nowi mieszkańcy zaczynają się zastanawiać, czym jest poczucie przynależności.
"Pod tęczą" to ciepła, pełna humoru, przejmująca opowieść o zawiłościach ludzkiej psychiki, związkach oraz tolerancji wobec siebie i innych.
Daniel Tudor - I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta
Wydawnictwo: Mova
Data: 16 czerwca

Swoją drogą, wiecie, która z czerwcowych premier rozgrywa się w sporej części w Korei Południowej? No zgadnijcie! Tak, tak, prawidłowa odpowiedź to: "Gildia Zabójców"!

Odkryj świat k-popu, taekwondo, Gangnam Style i kimchi!
Wyrusz w podróż po zaułkach Seulu i zakamarkach koreańskich trendów!
Poznaj tętniący energią przewodnik kulturowy, który porwał serca czytelników na całym świecie.
Daniel Tudor, brytyjski dziennikarz, pisarz i przedsiębiorca od kilku lat mieszkający w Korei, jako samozwańczy geek wnikliwie przygląda się kulturze koreańskiej w przeróżnych jej odsłonach. Błyskotliwie i dowcipnie omawia niesamowite koreańskie trendy, które podbijają internet, i zdradza ich genezę, wszystko ilustrując znakomitymi zdjęciami.
Przytacza rozmaite ciekawostki, zwraca uwagę na wyznaczniki koreańskiej kultury – od buddyzmu po sztukę tradycyjną i taekwondo. Opowiada o specyfice relacji interpersonalnych, charakterystycznych symbolach i zwyczajach, a także oczywiście o gwiazdach popkultury. Jako dodatkową atrakcję oferuje miniprzewodnik po swoich ulubionych atrakcjach w Seulu.
Andrea Galli - Zabójca
Wydawnictwo: WAB
Data: 30 czerwca

Tym razem nawiązanie jest tak oczywiste, że aż sobie daruję, a w zamian napiszę, że nieco się jaram tą pozycją, bo w przypadku płatnych zabójców lubię zaglądać za kurtynę. A swoją drogą wiecie, że na blogu od niedawna wisi tekst o istniejących w przeszłości organizacjach zabójców na zlecenie?

Reporter "Corriere della Sera" Andrea Galli rekonstruuje historię Juliana Sinanaja, jednego z najbardziej niebezpiecznych zabójców w Europie, który – jak twierdzi – używał śmierci "do uporządkowania świata". Schwytany w Albanii pod koniec obławy w 2018 roku, był wynajmowany przez przestępców, polityków, zwykłych obywateli i rosyjskie tajne służby, które nauczyły go "rzemiosła".
"Zabójca" to mocny, wstrząsający reportaż, który portretuje fascynującą, ale jednocześnie przerażającą postać Juliana Sinanaja, a przy tym ujawnia kulisy globalnej polityki.


Małgorzata Stefanik - Gildia Zabójców (Tom I)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data: 30 czerwca

Małgorzata Stefanik - Gildia Zabójców

Znowu to zrobiłam?! No cóż... to silniejsze ode mnie - w końcu tylko raz debiutuje się jako autor... a no tak, zapomniałam wspomnieć, że Małgorzata Stefanik to człowiek, którego znacie jako Gosiarella! Pewnie nie jesteście zbyt zaskoczeni, ale zaraz to naprawię szokującą wiadomością: "Gildia Zabójców" nie jest fantastyką! Wiem, wiem, sama jestem w szoku, bo nikomu przy zdrowych zmysłach nie przyszłoby do głowy, że geek przesiąknięty fantastyką napisze coś zupełnie innego, a tu proszę! Niespodzianka! To okazało się tak zaskakujące, że nawet księgarnie omyłkowo walnęły to na nieodpowiednią półkę. W każdym razie zapewniam, że choć książka nie jest fantastyką, to jest fantastyczna! (Ten tekst, a raczej opinię o GZ ukradłam eM poleca, więc tym razem to nie mój różowy narcyzm!)

A swoją drogą wiecie, że na FB powstał autorski fanpage?
(Znów to nie narcyzm, a próba oddzielenia zabójców od różu - zobaczymy jak wyjdzie)

Ps. Aby obniżyć poziom zaskoczenia, zapytam standardowo: Na co czekacie? Dlaczego na "Gildię Zabójców" i co jeszcze wpadło Wam w oko?!

Prześlij komentarz

0 Komentarze