Looking For Anything Specific?

Header Ads

Lista ulubionych czytadeł Gosiarelli

Ostatnio wszędzie natykam się na listę 10 ulubionych książek blogerów. Dużo pozycji bardzo często się powiela, więc nie myślcie sobie, że ja będę oryginalna ;) Zresztą pewnie o kilku ukochanych książkach najzwyczajniej zapomniałam przy tworzeniu tej listy, ale cóż... pamięć już nie tak dobra. 
Przede wszystkim pragnę podziękować Jane :* za zaproszenie mnie do zabawy, bo gdyby nie ona, tego postu by nie było. 

Dajcie spokój, chyba nie sądziliście, że coś innego mogłoby się znaleźć u mnie na pierwszym miejscu? Trylogia jest moją ulubioną dzięki niezwykłym umiejętnością pani Colins do poniewierania i manipulowania moimi uczuciami - brzmi, jakby była masochistką, ale taka jest prawda.


2. Zmierzch
Tego się zapewne nikt nie spodziewał. Książkę czytałam na długo przed ekranizacją i wielkim boomem "twajlajtowym". Gwiżdżę na to, czy to modne, czy nie modne, bo książkę czyta mi się świetnie, a w jej trakcie świat zewnętrzny dla mnie nie istnieje - to chyba właśnie charakteryzuje dobre czytadło ;)

Z pewnością to moja ulubiona polska książka, choć fakt, że rodzimej literatury nie czytam za wiele. Bawiłam się przy niej świetnie i śmiałam na okrągło. Teraz już tylko czekam na Krakowskie targi by zakupić ostatnią część serii.

4. Dobrani 

6. Wizje w mroku 7. Seria Jutro 
8. Świat Nocy 
Szczerze mówiąc pogubiłam się już w tym, kto robił swoją listę, a kto nie, więc zapraszam do zabawy wszystkich. Przede wszystkim jednak namawiam Pannę Indywiduum, która sama z siebie (bez mentalnego szturchania) pewnie się za listę nie zabierze ;)

Prześlij komentarz

18 Komentarze

 1. Pozycje 7,9 i 10 i u mnie znalazłyby się na takiej liście ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam coraz większą ochotę zabrać się za Igrzyska:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czego nie znam muszę poznać, przede wszystkim "W otchłani" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Igrzyska śmierci" to moja ukochana trylogia. "Zmierzchu: natomiast nie cierpię, dlatego bez wątpienia zajmowałaby koniec listy. "Dobranych" i "W otchłani" mam w planach. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. druga pozycja i u mnie by się znalazła w takim poście :) seria "świat nocy" natomiast absolutnie nie przypadła mi do gustu i skończyłam czytanie na połowie pierwszej części... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. IŚ oraz "W otchłani" to genialne książki! "Dobranych" posiadam, już niedługo biorę się za lekturę, a "Zmierzchu" szczerze nie znoszę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do "Jutra" mogę się pod Tobą podpisać ;) Ze "Zmierzchem" będę się próbować mierzyć, a wielką ochotę mam na "Igrzyska śmierci" ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Igrzyska - jestem na tak! I kurde dopiero teraz zauważyłam, że nie dałam w moim plebiscycie Zmierzchu, a czytałam tę serię kilka razy!!! ech, skleroza :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Bez watpienia Igrzyska Smierci sa numerem jeden :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zmierzch i "W Otchłani" i ja wysoko cenię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Do ulubionych zaliczyłabym tylko "Zmierzch" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. czytałam jedynie "Zmierzch" oraz jedną księgę "Świata Nocy"
  reszty jeszcze nie dane było mi poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja na razie tylko Igrzyska i W otchłani czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. U mnie też pewnie znalazłyby się "Igrzyska Śmierci". Kiedyś pewnie i by się pojawił "Zmierzch", ale teraz zdecydowanie nie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Trylogia Igrzyska Śmierci, Ja, diablica i seria Jutro! Kocham;)
  Świat nocy i Wizje w mroku też lubię, ale bez przesady.
  A dobranych bym sobie przeczytała.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń