Looking For Anything Specific?

Header Ads

Film o Krakowskiej literaturze - "Widok Krakowa"

Gosiarella jest z Krakowa, a kto tego nie wie, stanowczo za rzadko czyta tego różowego bloga! Gosiarella wraz z dwoma innymi Blogerkami z Krakowa (Magdą ze StuleciaLiteratury oraz Agatą z WaniliowychCzytadeł) założyła miesiąc temu wspólnego bloga o Krakowie - LifeKrakówStyle [Link]. Ten Krakowski projekt działa zasadniczo dobrze, ale w dalszym ciągu Gosiarella uważa, że jest za słaby, dlatego wpadła na kolejny genialny pomysł i postanowiła promować go, co jakiś czas na W Krainie Stron, przez wrzucanie tutaj od czasu do czasu ciekawych postów, które były opublikowane wcześniej na LifeKrakówStyle. Nie martwcie się jednak, że Krakowski klimat może was nie zachwycić, bo po pierwsze Krakowski klimat jest cudowny, a po drugie wspaniałomyślna Gosiarella będzie wybierała najbardziej dopasowane do interesującej was, posty. Już dziś wrzucę film promujący literaturę i smocze miasto. 

Kraków często nazywa się kulturalną stolicą Polski, co wcale mnie nie dziwi. Do niedawna miasto mogło poszczycić się silnym związkiem z dwoma laureatami literackiej Nagrody Nobla: z Czesławem Miłosza oraz Wisławą Szymborską. Do dnia dzisiejszego w naszym mieście mieszka rekordowa w skali europejskiej liczba poetów, tłumaczy literatury i wydawców.  

"Widok Krakowa jest częścią międzynarodowego projektu literacko-filmowego City (W)rites, prezentującego literackie stolice Europy przez pryzmat spotkań z pisarzami związanymi z każdym z miast. W roli ambasadora Krakowa i Małopolski wystąpił Adam Zagajewski, który przedstawia widzom swoich mistrzów, ulubione miejsca i zaprzyjaźnionych literatów. Nie zabraknie także wspomnień innych wybitnych twórcach związanych z miastem: Wisławie Szymborskiej oraz Czesławie Miłoszu. Jako pierwsi film mogli obejrzeć goście zakończonego niedawno 3. Festiwalu Miłosza."

Pozwoliłam sobie zacytować opis filmu [Link], a teraz zapraszam do obejrzenia:

PS. Mnie osobiście troszkę ciekawił, troszkę nużył i był zbyt ambitny, ale co ja tam wiem. Najwidoczniej ambitne rzeczy Gosiarellę odrobinę nużą.

Prześlij komentarz

8 Komentarze

 1. Sama Kraków uwielbiam, więc z chęcią będę zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze o nim słyszę, może kiedyś obejrzę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja niestety nie zwiedzałam Krakowa, aczkolwiek przejeżdżałam kilkakrotnie obok, może kiedyś go odwiedzę. Filmu raczej nie obejrzę poczekam na swoją wizytę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie odwiedź Kraków. Piękne miasto i nie mówię tak tylko dlatego, że tu mieszkam ;)

   Usuń
 4. Zakochałam się w Krakowie już jako malutkie dziecko :) Stronę chętnie odwiedzę, a filmu jeszcze nie widziałam, ale na pewno nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że od wczesnych lat zakochałaś się w smoczym mieście :) Mam nadzieję, że strona spełni Twoje oczekiwania, a film nie zawiedzie!

   Usuń
 5. Oglądałam już jakiś czas temu. Bardzo spodobał mi się pomysł i wykonanie, chociaż trochę więcej akcji by nie zaszkodziło :)) Kraków kulturalną stolicą Polski? No ba :)

  OdpowiedzUsuń