Looking For Anything Specific?

Header Ads

Superblogerek Supermoce vol 2


Gosiarella i eM są okropnymi łakomczuchami i nie mowa tu tylko o ciasteczkowych zaklepańcach! Gosiarella i eM chętnie zawładnęłyby niezwykłymi zdolnościami, które uprzyjemniłyby ich życie i z pewnością także je ułatwiły. W pierwszej części, którą możecie przeczytać u eM, podzieliły się swoim zapotrzebowaniem na moce pozwalające na podróże w czasie, teleportacje, niewidzialność, czytanie w myślach, zmienienie swej formy, przeobrażanie przedmiotów oraz czarowanie. Teraz poznacie drugą porcję!

[Źródło]
Gosiarella zna zdolność, która jest równie dobra, jak magia: moc gąbki! Ci, którzy pamiętają Petera z Herosów, doskonale wiedzą o czym Gosiarella pisze! Gąbki potrafią kopiować moce innych osób z nadnaturalnymi zdolnościami, magazynować je i wykorzystywać do woli! Czytanie w myślach, super siła, nieśmiertelność, magia, latanie, zatrzymanie czasu, telekineza i wszystko inne NARAZ! Można stosować dowoli. Najlepsza zdolność EVER! Ma tylko jedną wadę: jeśli jesteś gąbką, a nikt inny nie ma zdolności, które mógłbyś skopiować, to masz problem. Gosiarella jest przekonana, że jest gąbką i ciągle czeka, aż jakiś super człowiek pojawi się i obdaruje ją mocą! Kto się zgłasza? By nie robić zamieszania i niepotrzebnych kolejek, zgłoszenia przyjmowane są mailowo, ewentualnie w komentarzach!


Emm... eM ma zdolność szybkiego zaklepywania, więc raczej do Gosiarelli się nie będzie zbliżała. eM nie chce robić sobie konkurencji, bo konkurencję trzeba niszczyć, a eM nie chciałaby zniszczyć Gosiarelli. Mówiąc o Herosach, to eM zawsze wolała moc Sylara (eM i psychopaci, to temat na inny post). Rozumienie jak rzeczy pracują, jest takie... fajne. eM od jakiegoś czasu właśnie próbuje tak działać. Najpierw zrozumieć, potem pomyśleć a na koniec działać. Wychodzi to tak jak to wychodzi (czyli dosyć kiepsko), ale eM lepiej się z tym czuje. Co sprowadza eM do pytania, czy w naszym świecie da się być superherosem?

[Źródło]
Dobrze wiedzieć, że nie tylko Gosiarella ma dziwną i niepokojącą słabość do socjopatów! Na szczęście Gosiarellowa sympatia do Sylara jest umiarkowana, dlatego zostawi go eM (zwłaszcza, że moc zaklepywania została przejęta od eM tylko dzięki kontaktowi online, więc nie jest zbyt duża). Gosiarelli podoba się jedna zdolność, która (wyjątkowo!) jest altruistyczna: moc lecznicza. Widzicie! Gosiarella nie myśli tylko o sobie! Chociaż nie da się zaprzeczyć, że moc uzdrawiania swoich bliskich jest korzystna również dla posiadacza owej zdolności. Jeśli napada nas horda zombie, a nasz kompan (który np. jest świetnym odcinaczem gnijących głów/myśliwym/kimś przydatnym) został ugryziony to taka moc jest na wagę złota. Jedno dotknięcie i pyf! nie zmieni się w zombie! A teraz odpowiadając na pytanie eM: Gosiarella nie ma pojęcia, jak na nie odpowiedzieć (jednak są pytania, na które nawet Gosiarella nie zna odpowiedzi).


[Źródło]
A eM tak liczyła na to, że Gosiarelli uda się odpowiedzieć na jej pytanie!
eM tak sobie siedzi i myśli i dochodzi do wniosku, że ciekawą mocą mogłaby by być również umiejętność rozmawiania z duchami. Czy ktoś wierzy w duchy, czy nie, to inna sprawa. eM sama nie wie co ma na ich temat sądzić. Ale załóżmy, że mamy taką możliwość. Wypytując ducha osoby, która została zamordowana, wpakujemy złego kolesia za kratki, stajemy się sławni, fejm się podnosi i zaczynamy dostawać zlecenia na rozwikłanie kolejnych zagadek, w których kto nam pomoże? Oczywiście, że duchy! Problematyczne mogą być stwory, które chcą się zabawić naszym kosztem, ale byłoby to wpisane w ryzyko zawodowe (eM coś przesadza z tymi ryzykami, nie uważacie?). Dlatego dobrym pomysłem byłoby również posiadanie oczu dookoła głowy.
 O! Albo zdolności do lokowania osób! Chcesz się z kimś skontaktować, ale nie wiesz czy przeszkadzasz? Sprawdzasz gdzie ta osoba jest i mniej więcej orientujesz się, czy możesz dzwonić, albo lepiej! Możesz uruchomić rozmowę w myślach (byleby nie pałętały się przy okazji jakieś dziwne myśli).
Ojej, chyba eM się rozmarzyła...


Dla Gosiarelli to odrobinę zbyt creepy, ale Gosiarella jest okropnie strachliwa i nawet horrorów nie ogląda, bo się boi – cykor jeden! Za to chętnie opanowałaby jeszcze moc panowania na żywiołami. Na pierwszy rzut oka panowanie nad wodą, ziemią, powietrzem i ogniem, może nie wydawać się super wyjątkowa, ale pomyślcie tylko jakie niesie ze sobą możliwości! Gotowanie jeszcze nigdy nie było takie szybkie (nawet mikrofalówka wymięka!), opłaty za zużycie wody maleją do zera, kostki lodu w upalne dni same wpadają do szklanki, a przy budowie basenu nikt się nie namęczy, skoro ziemia sama się ukształtuje, a woda naleje! Oczywiście można to wykorzystać zarówno dla dobrych celów (głód na świecie znika, jak i problemy z brakiem wody), jak i morderczych (np. wybicie polityków przez: spalenie, utopienie, zamarznięcie, pogrzebanie, uduszenie itd.).

Na zakończenie mały bonusik od Gosiarelli i eM, czyli ich autorskie listy dzieł, które traktują o supermocach!

Wersja eM i jej znajomych.
1. J. K. Rowling - Harry Potter Jest magia jest moc!
2. X-meni -> Ilość bohaterów z mocami jest niezliczona.
3. Pamiętniki Wampirów/ Oryginalni- Bonnie, Sophie I inne wiedźmy (eM opowiada o nich tu)
4. Avengersi, Marvel Agents of SHIELD -> eM nie ma ochoty na wymienianie ilości bohaterów, poleca Wikipedię! (eMpedia)
5. Herosi -> proszę popaczeć wyżej, na komentarz eM
6. Meg Cabot- Mediatorka Suze Simons i kopanie tyłków duchom
7. Smantha Shannon – Czas Żniw różne moce związane z marzeniami sennymi (eM opowiada tu+ (Gosiarella opowiada tu)
8. Teen Wolf- Lydia I wyczuwanie śmierci (eM opowiada tu+ (Gosiarella opowiada tu)
9. Reign- Nostradamus, który potrafi przepowiadać przyszłość (eM opowiada tu)
10. Cristin Terrill -All our yesterdays- podróżowanie w czasie.(eM opowiada tu)
11. Cassandra Clare- Dary Aniołów- tatuaże, które potrafią dodawać specjalnych mocy (eM opowiada tu)
12. Dziady I inne utwory Mickiewicza- znajomi eM twierdzą, że to da się obronić
13. Juliusz Słowacki- Kordian- I podobno to też.
Wersja Gosiarelli.
14. Robin Bridges - Nadciąga burza → wskrzeszanie umarłych (Gosiarella opowiada tu
15. Richard Paul Evans - Michael Vey Więzień Celi 25 → zdolności związane z elektrycznością (Gosiarella opowiada tu
16. Jakub Ćwiek - Dreszcz → Jak wyżej (Gosiarella opowiada tu
17. Kiersten White - Paranormalność → Cała banda nadprzyrodzonych zdolności + niezwykłe stworzenia (Gosiarella opowiada tu
18. Anne Plichota, Cenderine Wolf - Oksa Pollock → Jak wyżej (Gosiarella opowiada tu
19. Jennifer Estep – Akademia Mitu → Potomkowie mitologicznych gerosów i ich specialpower (Gosiarella opowiada tu
20. Kerstin Gier - Trylogia Czasu→ Podróże w czasie (Gosiarella opowiada tu
21. Eva Völler - Magiczna gondola → j.w. (Gosiarella opowiada tu)
22. Lynne Ewing - Córki Księżyca → Bognie obdarzone supermocami (Gosiarella opowiada tu

23. Tahereh Mafi - Dotyk Julii → Morderczy dotyk (Gosiarella opowiada tu
24. Rachel Ward - Numery → Odczytywanie dat śmierci innych ludzi (Gosiarella opowiada tu
25. Haven → Cała masa kłopoto-mocy (Gosiarella opowiada tu
26. Misfits: Wyklęci → supermoce u antybohaterów (Gosiarella opowiada tu
27. Kraina lodu → Panowanie (i niepanowanie) nad lodem (Gosiarella opowiada tu
28. Journeyman podróżnik w czasie → serialowe podróże w czasie (Gosiarella opowiada tu
29. Eastwick → Czarownice z indywidualnymi zdolnościami (Gosiarella opowiada tu
30. Witches of East End → Jak wyżej (Gosiarella opowiada tu
31. Zmierzch → Wampiry z indywidualnymi zdolnościami

Dobra wychodzi na to, że choć Gosiarella i eM podały supermoce, które najbardziej pożądają to nawet w połowie nie wyczerpały tematu genialnych supermocy, ale pocieszają się tym, że jest ich zbyt dużo by je wszystkie opisać (chyba, że chcecie by eM i Gosiarella spisały książkę, która sprzeda się w magicznej licznie egzemplarzy). Niemniej zdradziły Wam, jakie moce są najzacniejsze i jakie same posiadają: Gosiarella jest gąbką, która nigdy w bezpośrednim kontakcie nie spotkała innych obdarzonych ludzi, a eM ma moc zaklepywania ciach (aż się Gosiarelli widły otwierają w kieszeni!).


P.S. Gosiarella powtórzy pytanie eM: Jakie supermoce chcielibyście posiadać?
P.S. Gosiarella uzupełni powyższe pytanie: W jakim celu chcielibyście je użyć?


Pamiętajcie don't be serious!
Buziaki

Prześlij komentarz

17 Komentarze

 1. Jako że jestem osobą dość praktyczną, to chyba wybrałabym porozumiewanie się we wszystkich językach świata ;3 Wtedy można by zgarnąć kasę ( w jaki sposób to trzeba przemyśleć jeszcze ) $_$ a następnie podróżować po świcie i przez jakiś okres czasu zamieszkiwać sobie w różnych miejscach, a jakby mi się już znudziło to spakowałabym ze sobą nasze technologiczne cudeńka i przeróżne leki ( w końcu nie umrę na jakiś koklusz ! ) i przerzuciła się na podróże w czasie, gdzie zgarnęłabym kupę kasy za sprzedaż tych wyżej wspomnianych technologicznych cudeniek i zostałabym dwórką jakiejś fajnej cesarzowej, a na koniec znalazłabym sobie jakiegoś zaklepańca XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha:) To jest dopiero dobry plan! Ale Candy musi mierzyć wyżej! Po co służyć u Cesarzowej, jak można zostać Cesarzową? Gosiarella za kupe kasy wykupiłaby sobie armię złożoną z najlepszych wojowników, przejęła jakieś ładne miejsce i założyła własne państwo z Gosiarellowym planem. Już widzę najprzystojniejszych obywateli wachlujących swą Królową :) Ach!

   Usuń
 2. Zgodzę się z opinią wyżej. Chciałabym mieć moc rozumienia wszystkich języków świata. Nie dla kasy, dla przyjemności. Chciałabym móc porozumieć się z każdym, czytać wszystkie książki, znać języki martwe... Cudowna moc. Moc gąbki też fajna, ale jak Gosiarella zauważyła, trzeba mieć od kogo brać. A gdyby ktoś miał moc odurzającego smrodu?^^ Nie chciałabym tego przejąć. Rozmawianie z umarłymi też byłoby fajne, wychowałam się na horrorach, więc duchy mi nie straszne, a ciekawe historie mogłyby mieć do przekazania. Co jeszcze... zmiana postaci jest ok. Nie żebym już nie była piękna (:p), ale dłuższe nogi, nowy kolor włosów bez farbowania, tatuaż, którego mogłabym się pozbyć, gdyby mi się znudził... no i żadnych zmarszczek na starość... fajna umiejętność. Mogłabym uwieść wszystkich zaklepańców. :D
  Wiem, przypomniała mi się jeszcze jedna umiejętność. Wyczytywanie postaci z książek. :D ha! Moje, zaklepałam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Moc rozumienia wszystkich języków to byłby świetny dar. Uwielbiam języki obce i chciałabym umieć ich jak najwięcej, a wiadomo, że istnieją pewne ograniczenia (zwłaszcza czasowe). Do czego bym ją wykorzystała? Oczywiście do czytania książek w innym języku. Nie musiałabym czekać na premierę w Polsce, bo doczekać się na niektóre, to cud! :)
   Drugą mocą, jaką chciałabym posiadać to czytanie w myślach. Zawsze mnie to kręciło i wiele razy zastanawiałam się jakby to było, jakbym wiedziała, co myślą inne osoby. To by było coś! :)

   PS. Gosiarella i eM. mają bardzo ciekawe pomysły na posty! :)

   Usuń
  2. WYCZYTYWANIE POSTACI Z KSIĄŻEK?! Iara, gdy przejmiesz tę niezwykłą moc to koniecznie musimy się spotkać, żebym mogła ją skopiować...eeee... to znaczy zapytać kogo wpierw wyciągniesz. Taka moc była chyba w Odessie. No może tam nie była mocą, bo dało się ich wyciągać dzięki łzom muz (chyba).

   Gosiek podoba mi się Twoje pragnienie wiedzy i poszerzania własnych umiejętności ;)
   Póki eM nie ma, to Gosiarella bardzo dziękuje, kłania się w pas i przypisuje sobie wszystkie zasługi!

   Usuń
  3. W Atramentowym sercu można było wyczytać kogoś z książki. Albo wczytać do niej siebie. :D I nie trzeba było do tego żadnych dodatków, tylko mieć to w genach. I ja tak chcę. Najpierw wyczytałabym wielki zamek, żeby wszystkich tam pomieścić, a potem zaczęłoby się szaleństwo!
   I Gosiarella nie musi kombinować, podzieliłabym się mocą, a nawet zaprosiła do wyczytanego zamku. :D (Tylko taka zasada, że z tego zamku nie można wynieść żadnego zaklepańca, mają być w domu.:p)

   Usuń
  4. Dzięki Gosiek ;)

   Iara nie czytałam jeszcze "Atramentowego serca", ale podałaś bardzo zachęcającą zaletę.
   Zaproszenie do zamku <3 ! Gosiarella w końcu zdobędzie moc, dzięki gąbczastej zdolności. Hura!

   Usuń
 3. Jak już wspominałam u eM - chciałabym moc Petera razem z Peterem :D bo wtedy bycie gąbką ma więcej hm.. pikanterii :D od początku był moim ulubionym bohaterem w Herosach i jeśli nikt go jeszcze nie zaklepał, to ja chętnie zaklępię :) Albo porwę. W sumie wszystko jedno i tak będzie mój! Mwahahaha! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro już zaklepujemy to ja biorę Isaaca!

   Usuń
  2. Dziewczyny! Gosiarella ma dla Was dobrą wiadomość! O ile Gosiarelli wiadomo chłopcy z Herosów są wolni i jeśli eM nagle nie wyleci z wieściami, że zaklepała ich jakieś 10 lat temu (Cześć eM!), to są wasi!

   P.S. Gosiarella zaklepuje Mohindera i Hiro!

   Usuń
 4. A ja wiem, jaką Gosiarella ma moc, ale nie powiem :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiarella jest tak zaintrygowana, że zezwala na upublicznienie tej tajemnicy ;)

   Usuń
  2. Wykorzystam tajemnicę do konkursu :)

   Usuń
  3. Dopóki Gosiarellowa ciekawość zostanie zaspokojona: Like it!

   Usuń
 5. "Herosi" - oglądałam ten serial już tak dawno... Najlepiej pamiętam Hiro (uroczy) i niezniszczalną Hayden Panettiere;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Władanie żywiołami to jesto to! Do tego mogłabym być jak Midas - co dotknę zmienię w złoto.

  OdpowiedzUsuń