Looking For Anything Specific?

Header Ads

Czerwcowe dary, czyli popkulturowe nowości!


Maj był w tym roku dla mnie niesamowicie łaskawy i intensywny, dlatego mam nadzieję, że czerwiec również taki będzie. Jednak to nie o mnie, a o premierach książek i filmów mieliśmy dziś porozmawiać. Przygotowałam dla Was najciekawsze nowości, więc chowajcie portfele lub wręcz przeciwnie - rozbijajcie skarbonki!


Sarah J. Maas - Królowa Cieni
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2 czerwiec

Bez oporów przyznaję, że jestem fanką serii o Celaenie Sardothien. Zauroczył mnie już "Szklany Tron", a po trzecim tomie "Dziedzictwo ognia" nie mogłam się doczekać kontynuacji, dlatego mogę śmiało napisać, że to mój absolutny Must Have w tym miesiącu!

Powraca, by podpalić świat. Nadszedł czas walki o wszystko, co ważne. Aelin wraca do Adarlanu, by pomścić bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali. Mroczne bestie, magiczne moce, namiętność i pragnienie zemsty... Sarah J. Maas porywa i zaskakuje jeszcze bardziej niż do tej pory.


Melissa de La Cruz - Powrót na Wyspę Potępionych
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 15 czerwiec

"Wyspa Potępionych" - zarówno książka, jak i filmowa kontynuacja "Następcy", miały fajny pomysł. Świat, w którym dzieci bohaterów bajek Disneya przejmują pałeczkę to coś w sam raz dla mnie. Co prawda całość okazała się zbyt naiwna, czy raczej robiona pod młodszy target, to i tak z pewnością nie odpuszczę kolejnych części. 

Jak Dobrze ŹLE być znów w domu. Mal jest ekspertką w zastraszaniu wrogów, ale zerwała z tym zwyczajem, gdy odcięła się od swych łotrowskich korzeni. Kiedy więc ona i jej przyjaciele: Evie, Carlos i Jay zaczynają odbierać złowrogie wiadomości, ponaglające ich do powrotu do domu, Mal po prostu nie może w to uwierzyć. Czy następcy wrócą na wyspę? Czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie? 

Melinda Salisbury - Śpiący Książe
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 1 czerwiec

Kolejna książka-kontynuacja, chociaż akurat o pierwszym tomie tj. "Córce zjadaczki grzechów" nie pisałam na blogu, bo była zbyt przeciętna, aby napisać o niej coś interesującego. Lubię kończyć serię, ale przyznam szczerze, że nie jestem do końca przekona, czy tę akurat warto. 

Od kiedy brat Errin, Lief, zniknął, jej życie stało się nie do zniesienia. Musi troszczyć się sama o chorą matkę oraz uzbierać pieniądze na czynsz, sprzedając nielegalne ziołowe mikstury. Jednak to nic w porównaniu z nadejściem mściwego Śpiącego Księcia, którego Królowa właśnie obudziła z jego zaczarowanego snu. Kiedy ludność z wioski Errin zostaje przesiedlona, w efekcie wojny ze Śpiącym Księciem, Errin zostaje pozostawiona samej sobie, bez dachu nad głową. Jedyną osobą, którą może prosić o pomoc jest Silas - tajemniczy młody człowiek, który kupuje od niej śmiertelne trucizny, nie ujawniając jednak, do czego są mu potrzebne. Silas obiecuje pomoc. Jednak znika w tajemniczych okolicznościach, a Errin musi podjąć wędrówkę przez królestwo będące na skraju wojny i szukać innego sposobu, by uratować siebie i matkę. To, co odkrywa podczas swojej podróży obraca w gruzy całą dotychczasową wiedzę o jej świecie. Z oddechem Śpiącego Księcia na karku Errin musi dokonać bolesnego wyboru, który wpłynie na los całego królestwa.

Jennifer Armentrout - Arktyczny dotyk
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 8 czerwiec

Po serii Lux miałam mieszane uczucia, jednak nieśmiało mam nadzieję, że przy Dark Elements postarano się o lepsze tłumaczenie i wszystko będzie takie, jak obiecywano mi poprzednio.

Każdy dotyk ma swoją cenę. Layla Shaw próbuje pozbierać kawałki swojego roztrzaskanego życia. Nie jest to łatwe w przypadku siedemnastolatki święcie przekonanej, że gorzej już być nie może. Co gorsza, z uwagi na tajemniczą moc, jaką włada dziewczyna, jej niewiarygodnie przystojny przyjaciel, Zayne, na zawsze pozostanie dla niej nieosiągalny. Klan strażników, który od zawsze chronił Laylę, nagle zaczyna skrywać przed nią niebezpieczne sekrety. Do tego dziewczyna nie potrafi przestać myśleć o Rocie – grzesznym, seksownym, demonicznym księciu, który rozumie ją lepiej niż ktokolwiek. Nagle moc Layli zaczyna się przekształcać, przez co może ona poznać smak zakazanego do tej pory owocu. W najmniej oczekiwanym momencie wraca do niej Roth, przynosząc wieści, które na zawsze mogą odmienić los dziewczyny. W końcu dostaje to, czego pragnęła, jednak na ziemi rozpętuje się piekło, liczba ofiar zaczyna wzrastać, a cena za szczęście może okazać się zbyt wysoka... Czasami trafiamy na dno tylko po to, by się od niego odbić.

Stan Lee, Stuart Moore, Andie Tong - Zodiak #2. Dziedzictwo. Powrót smoka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 8 czerwiec

Szkoda, że gdzieś uciekła mi informacja o pierwszym tomie, ale przynajmniej teraz mam okazję nadrobić, bo w końcu co od Stana Lee to od Stana Lee, prawda?

Rok temu Steven Lee, wraz z otrzymaniem nadludzkich mocy, został rzucony do walki z wrogiem. Tym razem najniebezpieczniejszy człowiek na świecie pojawia się ponownie i nie jest on jedynym zagrożeniem, któremu Steven będzie musiał stawić czoła. Dysponujesz potężnymi supermocami i ktoś Cię ściga, komu zaufasz?Kiedy niebezpieczna moc smoka ukryta w Jasmine rośnie, Steven usiłuje utrzymać swoją drużynę w komplecie. Gdy relacje z sojusznikami stają się napięte, granica między „dobrymi”, a „złymi” zaciera się coraz bardziej. Historia osiąga swój punkt kulminacyjny w najbardziej nieoczekiwanym momencie!

Jacek Inglot - Polska 2.0
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2 czerwiec

W jakim kraju obudzimy się za 20 lat?Polska w latach 30. XXI wieku. Gospodarcza i militarna potęga, lider Europy Środkowej? Czy może raczej kraj dogorywający po dekadach rządów narodowokatolickiej partii, w którym brakuje dosłownie wszystkiego, a ludzie umierają z głodu? Jacek Inglot sugestywnie rozwija obie te wizje.


M.R Carey - Pandora
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 1 czerwiec

Pandora (gr. pan – wszystko, dδron – dar) to według jednego z mitów greckich pierwsza kobieta. Kobieta, którą bogowie wyposażyli we „wszystkie dary” i posłali na ziemię jako karę dla ludzkości za nieposłuszeństwo Prometeusza. Melanie ma dziesięć lat i odkąd pamięta, mieszka w celi bez okien. Każdego dnia uzbrojeni po zęby żołnierze przywiązują ją do wózka i zawożą na lekcje. Nie rozmawiają z nią. Chyba się boją, że ich zje – tak jak „głodni”, którzy zjadają innych ludzi po tym, jak zarazili się dziesiątkującym ludzkość grzybem Ophiocordyceps unilateralis. Gdy Melanie zostaje sama, lubi sobie wyobrażać, że jest niezwykła i odważna jak mityczna Pandora. Że tak jak ona została obdarowana. Że potrafi obronić swoją ukochaną nauczycielkę przed zagrożeniem. Także przed sobą...

Warcraft: Początek - 10 czerwca


Gdzie jest Dory? - 17 czerwca

Przyjaźń czy kochanie? - 24 czerwiec

Wszystkowidząca - 24 czerwiec

Ps. Co przypadło Wam do gustu w tym miesiącu?

Prześlij komentarz

0 Komentarze