Looking For Anything Specific?

Header Ads

Superfilmy 2017, czyli nowe filmy o superbohaterach

Filmy o superbohaterach 2017

2017 to kolejny rok, w którym na ekrany kin trafi sporo filmów o superbohaterach. I całe szczęście, bo byłoby nudno! Marvel i DC mają w końcu plany, które zobowiązują. W tym roku dalej trwa III faza w MCU (sprawdźcie jakie filmy Marvela powinniście nadrobić, nim pojawią się nowe), zaś DC zaprezentuje nam swój odpowiednik Avengersów, czyli Ligę Sprawiedliwych (sprawdź kolejność poprzednich filmów). Niemniej nie tylko to na nas czeka! Oto przed Wami siedem najlepiej zapowiadających się filmów o superbohaterach roku 2017!


Logan (Marzec)

Film o Superbohaterach


Jeśli jeszcze nie wiecie, to mam dla Was przykrą informację: Hugh Jackman po raz ostatni zagra Wolverine'a (chociaż mówi się, że Ryan Reynolds próbuje namówić go na film, w którym pojawi się zarówno on, jak i Deadpool)! "Logan" będzie kontynuacją filmów "X-Men Geneza: Wolverine" z 2009 roku i "Wolverine" z 2013 roku.


Zmęczony życiem Wolverine czuje się zagubiony w świecie, w którym zdziesiątkowani mutanci X-Men żyją na marginesie społeczności ludzkiej. Jego mentor Charles Xavier, znany jako Profesor X, przekonuje go, by wziął udział w ostatniej misji, w której stawką jest życie młodej dziewczyny, jedynej nadziei rasy mutantów.

Power Rangers (Marzec)

Bohaterowie znani z serialu emitowanego w latach '90, powracają w nowej odsłonie i formacie.

Piątka nastolatków staje przed wyzwaniem na miarę superbohaterów, gdy dowiadują się, że świat stoi u progu zagłady. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata, a przeciwstawić mu się może tylko ktoś o nadludzkich zdolnościach. Piątka bohaterów wybranych przez przeznaczenie musi pokonać swe lęki i słabości, by stanąć ramię w ramię jako Power Rangers.

Strażnicy Galaktyki vol. 2 (Kwiecień)


Po sukcesie "Strażników Galaktyki" nadszedł czas na kontynuację, która zasadniczo wchodzi w skład III fazy MCU. Jednak w roli wyjaśnienia Strażnicy spotkają się z Avengersami dopiero w 2018 roku, gdy zadebiutuje „Avengers: Infinity War”.

Dwa miesiące po wydarzeniach z pierwszej części, Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom. Poznaje także prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie. 

Wonder Woman (Czerwiec)

DC Extended Universe

Będzie to czwarty film w DC Extended Universe, a zarazem prequel. Po DC nigdy nie spodziewam się fajerwerków, jednak ten tytuł zdecydowanie obejrzę, bo było nie było, DC daje nam coś, czego Marvel poskąpił, czyli film pełnometrażowym o damskiej superbohaterce! 

Film zrealizowany na podstawie serii komiksów autorstwa Williama M. Marstona. Diana (Gal Gadot), amazońska księżniczka, postanawia opuścić rodzinną wyspę. Wyrusza w podróż do cywilizowanego świata ze szkła i stali. Wyuczona jak przystało na greckiego wojownika i obdarzona przez swoje Boginie niezwykłymi mocami, góruje nad ludźmi.

Spider-Man: Homecoming (Lipiec)

Film o spidermanie 2017

Kolejny reboot serii o Spider-manie. Postać tworzona przez Sony Pictures i Marvel Studios zadebiutowała już w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", gdzie była bardzo ciepło przyjęta. Szczerze mówiąc polubiłam już wersję Amazing, ale narzekać na Spider-Mana w MCU nie mam zamiaru. 

Po wydarzeniach w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, główny bohater, Peter Parker z pomocą swojego mentora Tony’ego Starka, stara się pogodzić życie zwykłego nastolatka z Nowego Jorku z życiem superbohatera o imieniu Spider-Man, który zwalcza przestępczość w swoim mieście. Nagle pojawia się zagrożenie w postaci niebezpiecznego złoczyńcy, Vulture’a.

Thor: Ragnarok (Październik)

Nowi Avengers Thor 2017

Jeśli macie w planach obejrzenie tego filmu, to lepiej abyście byli na bieżąco z całym uniwersum, bo inaczej się pogubicie. I nie wystarczy obejrzeć jedynie "Thora" i "Thora Mroczny Świat", bo to ma być również kontynuacją "Avengers: Czas Ultrona". Z dobrych wiadomości: będzie Loki!!

Thor mierzy się w walce bogów, podczas gdy Asgard jest zagrożony Ragnarokiem, nordycką apokalipsą. 

Liga Sprawiedliwości (Listopad)

Liga Sprawiedliwości 2017

Dotychczas filmy DC Extended Universe nie były dobre i to najmilsza rzecz, jaką mogę o nich napisać. Niemniej "Liga Sprawiedliwych" ostatecznie zdecyduje o przyszłości tego uniwersum. W końcu mało kto patrzy na "Avengersów" przez pryzmat wcześniejszych filmów o poszczególnych bohaterach, nim ci dołączyli do grupy. A skoro o tym mowa, to trochę dziwne, że dostajemy filmową ekipę, a na produkcje o Flashu i Aquamanie musimy jeszcze długo czekać. 

Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Ps. Wierzę, że na większość powyższych filmów czekacie z zapartym tchem, jednak jestem strasznie ciekawa na który najbardziej. Piszcie!

Prześlij komentarz

0 Komentarze