Looking For Anything Specific?

Header Ads

Zew oceanu, czyli dramy i seriale o syrenach i trytonach


Z produkcjami o syrenach jest ten problem, że jeśli nie są inspirowane baśnią Andersena, to albo są tworzone w słodkiej wersji i prostym scenariuszem, albo w teoretycznie strasznej wersji ze słabym scenariuszem. W obu przypadkach trudno trafić na naprawdę dobry tytuł, ale to wcale nie znaczy, że nie można próbować - tym bardziej że gusta się różnią, dlatego mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć coś odpowiedniego dla siebie wśród poniżej listy seriali o syrenach!


Syrena / Siren

Zapomnijcie o miłych syrenkach, bo produkcja przygotowana dla amerykańskiej stacji Freeform skupia się na ich mroczniejszym obliczu. Po serialowym miasteczku Bristol Cove krąży legenda, że jego założyciel zakochał się w syrenie, która zresztą stała się symbolem miasta. Wiele, wiele lat później mit dogania rzeczywistość i jedna syrena zostaje schwytana, a druga rusza na jej poszukiwanie.

Można obejrzeć na: HBO GO

H20 - wystarczy kropla

Australijski serial młodzieżowy opowiada o dziewczynach, które po trafieniu do jaskini na wyspie Mako odkrywają, że po zetknięciu z wodą zmieniają się w syreny. Dodatkowo każda z nich zyskuje indywidualne moce, dzięki którym na przemian wpadają w kłopoty i się z nich wyplątują. Akcja wszystkich trzech sezonów skupia się na próbach utrzymania swojego sekretu w tajemnicy, co nie jest takie łatwe, gdy nieustannie powiększa się liczba osób wtajemniczonych.
Z ciekawostek: Fani serialu "The Originals" będą mogli zobaczyć Claire Holt i Phoebe Tonkin spisywały się w roli sympatycznych syrenek, nim zaczęły rozrywać ludzi na strzępy jako wampiry/wilkołaki.

Można obejrzeć na: Netflix

Mako Mermaids: Syreny z Mako

Serial jest spin-offem "H20 - wystarczy kropla" i jak tytuł wskazuje ponownie skupia się wokół magicznego jeziorka w jaskini na wyspie Mako, lecz tym razem wszystko zaczyna się, gdy wpada do niego Zac i zmienia się w trytona. Cała sytuacja zmusza prawdziwe syreny, które dotychczas żyły jedynie pod wodą, do wyjścia na brzeg i odebrania mocy chłopakowi.

Tidelands

"Tindelands" to kolejna australijska produkcja o syrenach, lecz tym razem stworzona na zamówienie Netflixa, co powinno stanowić podpowiedź odnośnie poziomu. Po odsiedzeniu 10 lat w poprawczaku za podpalenie domu policjanta (z nim w środku), nasza główna bohaterka wychodzi na wolność i wraca do rodzinnego miasteczka, gdzie powoli zaczynać odkrywać mroczne tajemnice. Poza handlem narkotykami i gangsterami w serialu mamy oczywiście również wątek fantastyczny, bo okazuje się, że społeczność mieszkająca na brzegu pochodzi od ludzkich mężczyzn i syren.

Można obejrzeć na: Netflix

The Legend of the Blue Sea

Dawno, dawno temu mężczyzna spotkał syrenę, w której się zakochał. Wiele wieków później mężczyzna o tej samej twarzy poznał syrenkę twarzy tamtej syreny, by mogli w nowym wcieleniu powtórzyć swoją historię. Wszystko byłoby dobrze, gdyby ich historia była szczęśliwa, a mężczyzna nie był oszustem, na którego poluje morderczy psychopata. Mimo tego opisu mogę Was zapewnić, że nie dość, że "The Legend of the Blue Sea" lekką, momentami wręcz uroczą dramą, to w dodatku najlepszą produkcją z przedstawionych na tej liście.

Można obejrzeć na: Viki

Surplus Princess / The Mermaid

Drama opowiada o syrence Ha Ni , która jest księżniczką podwodnego królestwa, i  która od zawsze fascynuje się światem na powierzchni, a już w szczególności pewnym mężczyzną. Zresztą to właśnie przez niego postanawia zostać człowiekiem i wykrada czarownikowi miksturę. Problem w tym, że nie jakie poniesie za to konsekwencje, a tych mogą się domyślać wszyscy, którzy już poczuli, że ten tytuł zalatuje "Małą syrenką".

Można obejrzeć na: Viki

The Starry Night, The Starry Sea

Dla odmiany coś z chińskiego podwórka i nie o syrence, lecz o trytonie. Główną bohaterką tej c-dramy jest Shen Luo, która po latach życia w dużym mieście, wraca do rodzinnego domu znajdującego się na małej wyspie. Wracając do spokojniejszego życia na wyspie, dziewczyna dowiaduje się, że jej dziadek jest ciężko chory, więc postanawia się nim zaopiekować. Wkrótce w jej życiu pojawia się tajemniczy ​​Wu Ju Lan (czyli nasz tryton), którego magiczna perła 150 lat wcześniej została skradziona przez przodków dziewczyny.

Można obejrzeć na: Viki

Pamiętajcie, by zajrzeć na fb, gdzie zawsze wszystkiego jest więcej!

... i sprawdź podobne wpisy:

Ps. Może znacie tytuły, które mi umknęły, a warto o nich wspomnieć?

Prześlij komentarz

0 Komentarze