Looking For Anything Specific?

Header Ads

Nadciąga Sierpień, a wraz z nim premiery książkowe!


Lipiec był niezwykle udany, więc czas zerknąć, jak zapowiada się sierpień. Powiem, że nie najgorzej - przynajmniej książkowo. Co prawda gacie wciąż mocno się trzymają i nie opadają, ale kilka tytułów zapowiada się całkiem całkiem. Jestem ciekawa, czy Wam również coś z moich propozycji wpadnie w oko! Zaczynamy!

Shusterman Neal , Shusterman Jarrod - Susza
Wydawnictwo: YA!
Data: 11 sierpnia

Piekący skwar, rażące słońce, suchość w gardle… Ile jesteś w stanie przeżyć bez wody, nim zamienisz się w zwierzę?
Kalifornię nawiedza najdotkliwsza susza od stuleci. Przez długi czas sądzą jednak, że wszystko wróci wreszcie do normy, jeśli tylko będą przestrzegać reguł: nie podlewać trawników, nie wypełniać basenów, nie brać długich pryszniców. Wszystko zmienia się w chwili, gdy z kranów przestaje lecieć woda. Przez kolejne trzy dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć.
Nudne miasteczko, w którym mieszka Alyssa, w mgnieniu oka zmienia się w pole bitwy. Sąsiedzi, a nawet członkowie rodzin zwracają się przeciwko sobie, zdesperowani, aby zdobyć zapasy wody, które pozwolą im utrzymać się przy życiu. Kiedy rodzice nastolatki znikają z pola widzenia, aby uratować siebie i swojego młodszego brata, Alyssa zostaje zmuszona do dołączenia do brutalnej walki o przetrwanie.


Paweł Majka - Familia
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Data: 11 sierpnia

Rzeczpospolita w XVIII wieku to kraj, w którym panuje bezwzględność i bezprawie. Wartości moralne przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Każdy kieruje się własnym interesem. Jeśli chcesz przetrwać, musisz być silny i gardzić litością. A jeśli chcesz stworzyć na gruzach upadłego imperium nową siłę, musisz posunąć się znacznie dalej. Skrytobójstwo, przekupstwo, porwania, zajazdy i korupcja stanowią o sile twojej partii. Tak właśnie, niczym serialowa rodzina Soprano, dochodzi do władzy i rządzi Familia, ród Czartoryskich.

Mackenzi Lee - Przewodnik dla damy po halkach i korsarstwie. Rodzeństwo Montague. Tom 2
Wydawnictwo: Young
Data: 11 sierpnia

Przygody niepokornej buntowniczki w XVIII-wiecznej Europie!

Felicity Montague ma dość udawania, że ciekawią ją towarzyskie herbatki, plotki i pudrowanie twarzy. Woli nastawiać kości, czytać książki medyczne i marzyć o zostaniu lekarką.
Minął rok, od kiedy zupełnie przypadkowo wzięła udział w szalonym rajdzie po Europie ze swoim bratem i jego najlepszym przyjacielem. Teraz wraca do Londynu, aby uniknąć ślubu z uroczym, ale kluskowatym Callumem. Pragnie też dostać się na praktyki do szpitala. Jej umiejętności i inteligencja na nic się jednak nie przydają w czasach, kiedy największym przewinieniem jest to, że urodziłaś się... dziewczyną.
Zadziorna i uparta Felicity nie zamierza dostosowywać się do panujących wokół zasad. Jeszcze pokaże wszystkim, na co ją stać!


R.J. Barker - Czas skrytobójców
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data: 25 sierpnia

Aby schwytać skrytobójcę, posłuż się innym skrytobójcą...

Girton Kulawiec, czeladnik najlepszej skrytobójczyni w krainie, nadal musi się wiele nauczyć o sztuce odbierania życia. Jednak najnowsza misja stawia przed nim znacznie trudniejsze wyzwanie: musi ocalić życie. Ktoś – możliwe, że nie jest to nawet jedna osoba – usiłuje zamordować następcę tronu, a zadaniem Girtona oraz jego mistrz jest odkrycie tożsamości zdrajcy i powstrzymanie zabójstwa.

W królestwie stojącym u progu wojny domowej, w zamku kipiącym od kłamstw, Girton zawiera nieoczekiwane przyjaźnie, przyjmuje na siebie niechciane obowiązki i odkrywa intrygi zdolne zniszczyć cały kraj.


Emma Mills - Niemożliwa para
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data: 5 sierpnia

Gideon to gwiazda amatorskiego teatru, najpopularniejszy chłopak w szkole i autor najlepszych tekstów, jakie można usłyszeć z ust faceta. Charyzma aż od niego bije. Iris jest bogata, złośliwa i nieznośna. I niczym się nie przejmuje. Tymczasem Claudia poważnie podchodzi do nauki i przyjaźni, jest bardzo oddana rodzinie, uwielbia gry komputerowe i ciężko pracuje na swoje kieszonkowe. Wie, że na wszystko trzeba zarobić. Jak to możliwe, że z Gideonem zaczyna łączyć ją romantyczniejsza (i pełna śmiechu) miłość, a z Iris czuła (i pełna złośliwości) przyjaźń, ciężko wyjaśnić. Jedno jest pewne: ta historia jest tak intensywna, że przepełnia serca i kradnie je bezpowrotnie!


Tillmann Bendikowski - Przeżyj rok w średniowieczu
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Data: 1 sierpnia

Przeżyj prawdziwą podróż do przeszłości.

Średniowiecze niezmiennie fascynuje i ciekawi. Teraz masz okazję przeżyć cały rok, miesiąc po miesiącu, w tej intrygującej epoce, która do dziś rozpala wyobraźnię!

W upalny lipcowy dzień wybierz się na spacer po średniowiecznym mieście. Zajrzyj do ówczesnych domów, poznaj ich mieszkańców.

Podróżuj w średniowiecznym stylu, na swej drodze spotykaj kupców i pielgrzymów. Staw czoła rabusiom. Posłuchaj pieśni trubadurów.

Dowiedz się o panujących przesądach dotyczących ślubów. Odkryj, na jakie choroby częściej zapadano i w jakim miesiącu. Skorzystaj z łaźni, przeżyj wizytę u dentysty i nie daj się położyć na stole chirurga.

Poznaj odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Jakie sztuczki przy wypieku chleba stosowali piekarze? Do czego jeszcze średniowieczni używali miodu, oprócz słodzenia? Jak wyglądało życie trędowatych i żebraków? Czy piękne kobiety były uważane za niebezpieczne? Jak broniono zamków przed najazdami wroga?
Autor oprowadzi nas zarówno po chłopskiej chacie, jak i cesarskim dworze. Pokaże zakamarki klasztorów. Opowie o papieżu i wpływie Kościoła na życie ludzi. Zdradzi szczegóły kar i tortur. Pokaże, jak naprawdę wyglądało życie w średniowieczu.


O książkach więcej, niż na blogu piszę na Instagramie. Wpadnijcie - jest fajnie!


Ps. Standardowo dajcie znać, co Wam wpadło w oko, a przy okazji pochwalcie się, czy czytaliście coś fajnego w ubiegłym miesiącu! Za to, by sprawdzić zagraniczne zapowiedzi udajcie się do eM!
Ps2. Jeśli macie w planach zapytać, czy przypadkowo w zapowiedziach pojawiła się książka z kolejną Alyssą, czy kolejną książką Papierowego Księżyca o zabójcach, to nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, ale za to przypomnę, że limitowane egzemplarze "Gildii Zabójców" z autografem są dostępne w Empiku i w Bonito!

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. The Buffet at Harrah's Resort Atlantic City - Mapyro
    Find The Buffet at Harrah's Resort Atlantic City, NJ 08401 location 성남 출장안마 in United States of America. 전라남도 출장마사지 Resort Casino in Atlantic 춘천 출장안마 City 이천 출장샵 offers a full service buffet. Rating: 3.8 · 양산 출장샵 ‎4 reviews · ‎Price range: $$$

    OdpowiedzUsuń