Lili St. Crow - Zdrada

Tytuł: Zdrada (Betrayals Strange Angels 2)
Cykl: Inne Anioły

Autor: St. Crow Lili
Wydawca: Amber
Data wydania: 
2010
Liczba stron: 312


"Dziewczyna inna niż wszystkie: niebezpieczna, wrażliwa i samotna, znów porwie cię w mroczny romantyczny świat Ostra, zamknięta w sobie szesnastoletnia łowczyni demonów nie może ufać nikomu. Czuje się coraz bardziej samotna, ukryta w szkole atakowanej przez potwory przenikające do współczesnego świata.

Świat Dru Anderson runął, gdy zginął jej ojciec. I gdy odkryła, że krew, która płynie w jej żyłach nie jest tylko ludzka. I choć schroniła się w tajemniczej szkole dla takich jak ona, wciąż nie czuje się bezpieczna. Zwłaszcza że jest jedyną dziewczyną wśród samych chłopców. A instynkt podpowiada jej, że jeden z nich pragnie jej śmierci. Jeden z dwóch, których "


"Zdrada" to druga książka z cyklu "inne Anioły". Akcja książki rozpoczyna się kilka dni po wydarzeniach kończących tom pierwszy. Dru i Graves są już w Scholi, gdzie teoretycznie mogą spać spokojnie i nie martwic się o Siergieja. Jednak główną bohaterkę nie opuszcza wrażenie, że coś jest nie tak jak być powinno. W końcu jak to możliwe, że nikt jej nie uczy, tego co jest i będzie jej potrzebne skoro wampiry tak bardzo pragną jej śmierci? Czemu nikt jej nie trenuje, nie ma przydzielonych własnych ochroniarzy, odebrali jej broń, a przede wszystkim nikt nie chce jej udzielać potrzebnych informacji i odpowiedzi na pytania. Do tego młoda świetocza czuje się coraz bardziej samotna i odizolowana. Natomiast Graves bawi się w scholi w najlepsze. Jako loup garou ma wysoką pozycję wśród wilkołaków i w zasadzie własne stado. Choć stara się spędzać czas z Dru to i tak ma go dla niej niewiele. Christoph z kolei zniknął i nie daje znaku życia. Na domiar złego od czasu do czasu włącza się alarm oznaczający, że szkołę zaatakowały wampiry. Przy każdym alarmie Dru powinna zostać odprowadzona przez opiekuna do swojego pokoju, jednak nie zawsze tak się dzieje, a smak wosku i pomarańczy pojawia się nieustannie. 

Tak, jak podejrzewałam w swojej poprzedniej recenzji zaczęły się pojawiać elementy romansu. W dalszym ciągu nie jestem pewna, któremu bohaterowi kibicowac, ale powoli szala przechyla się na korzyść niebieskookiego dampira. Christoph jest w moim typie (przynajmniej jeśli chodzi o książkowy typ faceta). Podoba mi się u niego ta niebezpieczność, tajemniczość i odrobina tragizmu postaci. Niestety samą Dru wydaje się bardziej ciągnąc w kierunku zielonookiego loup-garou. Graves w tej części zmienia się odrobinę na niekorzyść. Z sympatycznego gota wyrzutka przeistacza się w pewnego siebie mistera popularności. Niestety sama Dru woli bardziej zielonookiego loup garou. Hym... Trójkąt miłosny z wampirem i wilkołakiem - z czym to mi się może kojarzyć? No dobrze, tak naprawdę Christoph nie jest wampirem tylko dampirem, czyli dzieckiem wampira i śmiertelnika, a Graves nie jest wilkołakiem tylko loup garou. 

Styl pisania książki nie uległ zmianie. Narracja dalej jest pierwszoosobowa z punktu widzenia Gru. Opisy są coraz bardziej uciążliwe, gdyż przeplatają się z wydarzeniami z pierwszej części. Autorka ponownie zasypuje nas nowymi wątkami i postaciami, które ładnie komponują się z przedstawianą historią. Akcja toczy się odrobinę wolniej niż poprzednio, jednak jest równie wciągająca i właściwie na trzecią cześć jeszcze bardziej pobudziła mój apetyt. 

Ocena: - 4 / 6 


„Czasem, gdy dobrze się kogoś zna, jedno spojrzenie, uniesienie brwi czy zaciśnięcie warg mówi więcej niż całe godziny gadania”

Cykl Inne Anioły:
1. Inne Anioły (Recenzja Tutaj)
2. Zdrada
3. Zazdrośc
4. Opór (czeka na swoją premierę)