Konkurs 7 dniowy: Śladami zbrodni

Promowanie audiobooków zaczyna wchodzić mi w krew. W ubiegłym tygodniu sześciu szczęśliwców wygrało audiobooka Jo Nesbø - Karaluchy. Mam szczerą nadzieję, że wszystkim nagroda się spodobała  i będą dalej odkrywać uroki tej formy poznawania powieści. Dziś rozpoczyna się nowy konkurs! Tym razem będzie się on odbywał zarówno na blogu, jak i na jego fanpage'u na FB [link]. Czas na poznanie nagród!


Po kryminale „Karaluchy” norweskiego pisarza Jo Nesbø, którego można było niedawno wygrać, przyszedł czas na zapoznanie się z kryminałami niemieckimi. Właśnie ukazały się dwie publikacje: „Zimowy Morderca” Krystyny Kuhn oraz „Ptaszydło” Maxa Bentowa. Tytuły te są dostępne zarówno w wersji drukowanej – w serii „Ślady Zbrodni” Wydawnictwa Dolnośląskiego, jak i w formie audiobooków wyprodukowanych przez serwis Audioteka.pl. Wersja audio została nagrana przez Annę Dereszowską („Zimowy morderca”) oraz Roberta Gonerę („Ptaszydło”).

Seria wydawnicza „Ślady Zbrodni” to współczesne powieści kryminalne, które zabierają czytelnika w świat mrocznych zbrodni i z pozoru niemożliwych do rozwiązania zagadek. Wiodącym autorem serii jest norweski specjalista od mocnych wrażeń -Jo Nesbø, który ma na koncie cykl powieści z komisarzem Harrym Hole oraz powieść sensacyjną „Łowcy głów”. Oprócz wciąż popularnych kryminałów skandynawskich Wydawnictwo Dolnośląskie stawia też na nowe nurty, w tym w szczególności na kryminał niemiecki, który klimatem nawiązuje do mistrzów skandynawskich, ale jednocześnie wzbogaca fabułę o inne wątki, w tym historyczne. 
NAGRODY:

„Zimowy morderca” ...
Krystyny Kuhn to kryminalna zagadka z Krakowem w tle. Śledztwo w sprawie morderstwa Henriety Winkler, nestorki rodu bogatych przedsiębiorców, oraz porwania jej wnuka stopniowo ujawnia pilnie strzeżone rodzinne sekrety. Gra, jaką prowadzi porywacz z prokurator Miriam Singer wiedzie czytelnika przez historyczne zagadki, mające swój początek w Krakowie czasu II wojny światowej. Po ponad 60 latach na jaw wychodzi tragiczna historia dziewczynki wywiezionej do Niemiec.
„Ptaszydło”...
autorstwa Maxa Bentowa to pierwsza część cyklu o berlińskim komisarzu Nilsie Trojanie. Akcja rozpoczyna się od morderstwa młodej dziewczyny – zabójca obciął jej włosy, a przy zwłokach pozostawił oskubanego ptaka. Kolejne ataki na długowłose kobiety to dopiero początek gry, jaką zabójca prowadzi z policją. Przełomowym momentem staje się telewizyjny występ komisarza, po którym sam Trojan staje się kolejnym celem psychopaty. Książka rozeszła się w Niemczech w ponad 90 tys. egzemplarzy, co pozwoliło jej uplasować się na liście  bestsellerów „Der Spiegel”, a powieści Bentowa opisuje się jako połączenie Jo Nesbø i Tony’ego Soprano. 

KONKURS
ZASADY:
1. Fundatorem nagród w konkursie jest serwis Audioteka.pl .
2. Nagrodą w konkursie jest  kod do pobrania audiobooka "Ptaszydło" Maxa Bentowa lub "Zimowy morderca" Krystyny Kuhn z serwisu Audioteka.pl
3. Czas trwania: od 25 czerwca do 2  lipca 2o13.
4. Sposób rozdania nagród:
a) "Sposób na bloga" - wygrywają 2 osoby, które odpowiedzą (pod poniższą notką) na pytanie konkursowe: "Jak skutecznie zatrzeć po sobie ślady zbrodni?"
b) dla fejsbokowiczów - wygrywają 2 osoby, które odpowiedzą (na fanpage'u W krainie stron) na pytanie konkursowe, które pojawi się o 15:00.
c) dodatkowo zostanie rozlosowany 1 kod wśród osób pozostawiających po sobie komentarz zgłoszeniowy. 
5. Aby wziąć udział w konkursie, należy:
a) wyrazić chęć wzięcia udziału 
b) podać swój adres mailowy
6. Zwycięzca otrzyma ode mnie informacje na adres mailowy.Wyniki zostaną opublikowane na blogu www.wkrainiestron.pl oraz na fanpage'u po zakończeniu konkursu.

"Jak skutecznie zatrzeć za sobą ślady zbrodni?" - Wygrywają 2 osoby, które w odpowiedzi najbardziej mnie zaskoczą lub wydadzą mi się najskuteczniejsze. Proszę Was o w miarę krótkie wyjaśnienia, żeby nikt nam nie zarzucił pisanie instrukcji obsługi dla zbrodniarzy ;)