Looking For Anything Specific?

Header Ads

Konkurs 7 dniowy: Śladami zbrodni

Promowanie audiobooków zaczyna wchodzić mi w krew. W ubiegłym tygodniu sześciu szczęśliwców wygrało audiobooka Jo Nesbø - Karaluchy. Mam szczerą nadzieję, że wszystkim nagroda się spodobała  i będą dalej odkrywać uroki tej formy poznawania powieści. Dziś rozpoczyna się nowy konkurs! Tym razem będzie się on odbywał zarówno na blogu, jak i na jego fanpage'u na FB [link]. Czas na poznanie nagród!


Po kryminale „Karaluchy” norweskiego pisarza Jo Nesbø, którego można było niedawno wygrać, przyszedł czas na zapoznanie się z kryminałami niemieckimi. Właśnie ukazały się dwie publikacje: „Zimowy Morderca” Krystyny Kuhn oraz „Ptaszydło” Maxa Bentowa. Tytuły te są dostępne zarówno w wersji drukowanej – w serii „Ślady Zbrodni” Wydawnictwa Dolnośląskiego, jak i w formie audiobooków wyprodukowanych przez serwis Audioteka.pl. Wersja audio została nagrana przez Annę Dereszowską („Zimowy morderca”) oraz Roberta Gonerę („Ptaszydło”).

Seria wydawnicza „Ślady Zbrodni” to współczesne powieści kryminalne, które zabierają czytelnika w świat mrocznych zbrodni i z pozoru niemożliwych do rozwiązania zagadek. Wiodącym autorem serii jest norweski specjalista od mocnych wrażeń -Jo Nesbø, który ma na koncie cykl powieści z komisarzem Harrym Hole oraz powieść sensacyjną „Łowcy głów”. Oprócz wciąż popularnych kryminałów skandynawskich Wydawnictwo Dolnośląskie stawia też na nowe nurty, w tym w szczególności na kryminał niemiecki, który klimatem nawiązuje do mistrzów skandynawskich, ale jednocześnie wzbogaca fabułę o inne wątki, w tym historyczne. 
NAGRODY:

„Zimowy morderca” ...
Krystyny Kuhn to kryminalna zagadka z Krakowem w tle. Śledztwo w sprawie morderstwa Henriety Winkler, nestorki rodu bogatych przedsiębiorców, oraz porwania jej wnuka stopniowo ujawnia pilnie strzeżone rodzinne sekrety. Gra, jaką prowadzi porywacz z prokurator Miriam Singer wiedzie czytelnika przez historyczne zagadki, mające swój początek w Krakowie czasu II wojny światowej. Po ponad 60 latach na jaw wychodzi tragiczna historia dziewczynki wywiezionej do Niemiec.
„Ptaszydło”...
autorstwa Maxa Bentowa to pierwsza część cyklu o berlińskim komisarzu Nilsie Trojanie. Akcja rozpoczyna się od morderstwa młodej dziewczyny – zabójca obciął jej włosy, a przy zwłokach pozostawił oskubanego ptaka. Kolejne ataki na długowłose kobiety to dopiero początek gry, jaką zabójca prowadzi z policją. Przełomowym momentem staje się telewizyjny występ komisarza, po którym sam Trojan staje się kolejnym celem psychopaty. Książka rozeszła się w Niemczech w ponad 90 tys. egzemplarzy, co pozwoliło jej uplasować się na liście  bestsellerów „Der Spiegel”, a powieści Bentowa opisuje się jako połączenie Jo Nesbø i Tony’ego Soprano. 

KONKURS
ZASADY:
1. Fundatorem nagród w konkursie jest serwis Audioteka.pl .
2. Nagrodą w konkursie jest  kod do pobrania audiobooka "Ptaszydło" Maxa Bentowa lub "Zimowy morderca" Krystyny Kuhn z serwisu Audioteka.pl
3. Czas trwania: od 25 czerwca do 2  lipca 2o13.
4. Sposób rozdania nagród:
a) "Sposób na bloga" - wygrywają 2 osoby, które odpowiedzą (pod poniższą notką) na pytanie konkursowe: "Jak skutecznie zatrzeć po sobie ślady zbrodni?"
b) dla fejsbokowiczów - wygrywają 2 osoby, które odpowiedzą (na fanpage'u W krainie stron) na pytanie konkursowe, które pojawi się o 15:00.
c) dodatkowo zostanie rozlosowany 1 kod wśród osób pozostawiających po sobie komentarz zgłoszeniowy. 
5. Aby wziąć udział w konkursie, należy:
a) wyrazić chęć wzięcia udziału 
b) podać swój adres mailowy
6. Zwycięzca otrzyma ode mnie informacje na adres mailowy.Wyniki zostaną opublikowane na blogu www.wkrainiestron.pl oraz na fanpage'u po zakończeniu konkursu.

"Jak skutecznie zatrzeć za sobą ślady zbrodni?" - Wygrywają 2 osoby, które w odpowiedzi najbardziej mnie zaskoczą lub wydadzą mi się najskuteczniejsze. Proszę Was o w miarę krótkie wyjaśnienia, żeby nikt nam nie zarzucił pisanie instrukcji obsługi dla zbrodniarzy ;)

Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. Z chęcią biorę udział :)
  malwa44@poczta.onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 2. spodziewam sie kreatywnego pytania :D
  kuzek88@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się :)
  Mój sposób na skuteczne zatarcie za sobą śladów zbrodni: na wstępie powiem, że jakiś czas temu pracowałem jako pracownik biurowy w pokoju z Kierownikiem. Kierownik jak to kierownik przyszykowany na każdą okazję i czekolady miał w szafie dla gości. Często wychodził wcześniej, a ja sam musiałem dalej pracować.
  A czekolady kusiły, zbrodnia wisiała w powietrzu...
  No cóż, silnej woli brak, czekolady znikały... puste miejsce w szafie było dowodem mojej słodkiej zbrodni. Jeszcze tego samego dnia czekolada kupowana i następnego dnia zanim Kierownik przychodził do pracy, czekolady się podmieniało.
  Jedynie się przyznam, że nie do końca udało się zatrzeć ślady... ślady zostały... kolejne centymetry w pasie ;)
  Przemek
  pm(towykasować)arkomark77@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się ;)
  Aby zatrzeć za sobą ślady zbrodni należy być zawsze opanowanym i mieć plan!
  Przykład: Parę lat temu moje współlokatorki wyjechały do domu na święta Bożego Narodzenia. Zostałam sama z mnóstwem wolnego czasu, który spędziłam na czytaniu. Własne książki szybko przeczytałam, więc zakradłam się do pokoju koleżanki i znalazłam jej ulubioną powieść. Zakochałam się w tej historii, jednak egzemplarz mocno ucierpiał, gdy zawinięta w koc, strąciłam gorącą czekoladę. Okładka i większość stron mocno ucierpiało. Wiedziałam, że przyjaciółka zamorduje mnie, gdy odkryje prawdę. Miała wrócić zaraz po świętach, więc ranek pierwszego dnia roboczego, spędziłam na chodzenie od księgarni do księgarni by znaleźć nowy egzemplarz.Zbrodnia nie została wykryta, choć jej ślady wciąż są obecne na egzeplarzu, który zachowałam dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się!
  immora.fray@gmail.com

  Jak skutecznie zatrzeć za sobą ślady? Przede wszystkim ich nie robiąc! Przydadzą się przede wszystkim gumowe rękawiczki, aby zapobiec odciskom palców i kominiarka, aby schować niesforne włosy :) Najlepiej także niczego nie dotykać, a jeśli już się to zdarzy to warto wszystko poustawiać na miejsce.

  OdpowiedzUsuń