Looking For Anything Specific?

Header Ads

Moda Na Autora: Krzysztof Bielecki

"Moda Na Autora" jest wyzwaniem mającym na celu przedstawienie zdolnych polskich pisarzy. Polega na stworzeniu notki przybliżającej autora, którego książki lubicie czytać.


Krzysztof Bielecki
Oficjalnie: Jego motto to: „Sekrety, tajemnice, intrygi". Twórca niestandardowych działań w przestrzeni miejskiej - od ukrywania w mieście kapsuły czasu poczynając, przez tworzenie galerii pośród miejskich zakamarków, po skomplikowane gry miejskie, które wywołały lawinę podobnych inicjatyw w całym kraju. 

Projekty te stały się tematem jego pierwszych dwóch książek („Miasto to gra" oraz „Kod, czyli rzeczy, które zauważasz w mieście, gdy wpatrujesz się w nie odpowiednio długo"). W swoich publikacjach za każdym razem stara się zawrzeć coś, czego nie tylko nie było w jego poprzednich książkach, ale w literaturze w ogóle, stąd czasem bywają one postrzegane jako hermetyczne. W pierwszej publikacji czytelnik stał się częścią opisywanej historii (dosłownie, a nie jedynie w umowny sposób), a pod koniec lektury nie mógł już być pewien, co jest fikcją, a co rzeczywistością. Druga książka to zaszyfrowany przewodnik po mieście. Trzecia, czyli „Raz na kilkaset lat", to nietypowa książka podróżnicza, która jest drukowaną wersją bloga z improwizowanej podróży po Chinach. Książkę wyposażono w tak zwane fotokody, czyli specjalne symbole, w których ukryte są wypowiedzi osób, które autor spotkał w trakcie podróży i które opisują wydarzenia z poszczególnych rozdziałów z ich perspektywy. „Defekt pamięci" [Gosiarellowa recenzja] jest zdecydowanie najbardziej przystępną spośród czterech książek, choć szereg niestandardowych rozwiązań fabularnych z pewnością także i tym razem wywoła pewne kontrowersje. Piąta książka, czyli „Rekonstrukcja"[Gosiarellowa recenzja], to nietypowa publikacja to zbiór siedmiu powiązanych ze sobą opowieści i zarazem pierwsza książka projekcyjna, w której każdy może dostrzec coś innego, tak jak w psychologicznych testach plam atramentowych.

Po mojemu: Powyższe informacje możemy znaleźć w internecie. Pytanie jednak, czemu zdecydowałam się umieścić Krzysztofa Bieleckiego wśród promowanych przeze mnie autorów, takich jak Katarzyna Miszczuk [link], czy Jakub Ćwiek [link]? Faktem jest, że Krzysztof Bielecki nie jest jeszcze powszechnie rozpoznawanym autorem, jednak myślę, że to szybko się zmieni, ponieważ ma w sobie dużo pasji i kreatywności, której daje wyraz w najbardziej zakręcony i zdumiewający sposób. Gdy nadchodzi moment zapoznania się z jego kolejną powieścią, czytelnik może być pewien, że autor będzie go nieustannie zaskakiwał!
Warto poznać go już teraz, nim stanie się jednym z czołowych Polskich pisarzy, a stanie się to na pewno!

Prześlij komentarz

6 Komentarze

 1. No masz rację, nie jest rozpowszechniony. Dopiero pierwszy raz słyszę o tym autorze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również jeszcze nie spotkałam się z nazwiskiem tego autora, aczkolwiek od teraz będę już go mieć na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i jest mało znany, ale wyobraźni nie można mu odmówić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. OoO ja też pierwszy raz o nim słyszę.
  Błąd? Kiedyś się przekonam na pewno :D

  OdpowiedzUsuń