Looking For Anything Specific?

Header Ads

Instrukcja obsługi


Pewnie myślicie, że mam Was za lekko nieogarniętych, skoro publikuję instrukcje obsługi. Nic bardziej mylnego! To Gosiarella jest lekko nieogarnięta szablonowo, przez co pojawiły się pewne niedogodności, które pasowałoby Wam przybliżyć. Wiem, że najprościej byłoby je usunąć i jeśli ktoś mi powie, jak to zrobić to obiecuję obsypać go brokatem i podarować jednorożca. Niestety pomocny książę na białym koniu, włóczy się po jakiś barach lub wpadł do jakiegoś rowu. W dodatku trafiłam do jakiejś dziwnej rzeczywistości, w której czas leci 5 razy szybciej i dopóki odrobinę nie zwolni, nie będę miała kiedy nad owymi niedogodnościami popracować (jest jeszcze opcja siedzenia nad szablonem w czasie przeznaczonym na pisanie notek, ale czuję, że jeśli w niedziele nie pojawi się True Story to długo nie pożyję).

Komentarze 
Zacznijmy od Disqusa, bo to właśnie on spędza mi sen z powiek i przyprawia o palpitacje serca. Większość błędów została opanowana. Niestety komentarze, które zostały opublikowane przed 22 kwietnia, nie wyświetlają się w odpowiedniej kolejności tj. zapanował porządek chronologiczny, zamiast dyskusyjnego (komentarz-> odpowiedź -> odpowiedź do odp. itp.). Nowsze są już normalne. Teraz najważniejsze: Pod każdym postem znajdują się dwa formularze przesłania wiadomości (wynika to z faktu, że z nieznanych przyczyn Disqus nie włącza się na moim blogu automatycznie i muszę go aktywować komentarzem Bloggerowym), jednak bardzo prosiłabym Was byście korzystali jedynie z Disqusa. Przede wszystkim dlatego, że zablokowałam wyświetlanie komentarzy Bloggerowych. Poza tym ma też kilka przydatnych zalet, które mogą Wam przypaść do gustu. Oto kilka z nich:
1. Możecie zalogować się przez konto Disqus, FB, Google, Twittera i chyba czegoś jeszcze. Możecie też komentować, jako gość (zamiast własnego adresu mailowego możecie wpisać np. a@anonim.pl ).
2. Nie musicie sprawdzać, czy pod waszym komentarzem rozpoczęła się dyskusja, bo dostajecie info na maila (jeśli go podaliście). 
3. Jeśli spodobała wam się czyjaś opinia możecie podzielić się nią w social media lub przy pomocy znaczka ^ go poprzeć (lub jednym kliknięciem dać znać, że plecie bzdury). 
4. I moje ulubione: możecie wrzucać zdjęcia itp. 
5. Chcielibyście coś poprawić w komentarzu? Już nie musicie go usuwać, bo pojawia się magiczna opcja: edytuj!
Disqus ma też parę wad (poza buntowaniem się przeciwko Gosiarelli) np. długo się ładuje, a czasami (głównie na IE) pojawia się dopiero po odświeżeniu strony. Przetestujcie go pod notką, i jeśli coś jeszcze jest nie tak to dajcie znać (przez komentarz lub maila).


Menu 
a) Menu górne jest całkiem normalne i znacie je z poprzedniego szablonu, więc rewelacji nie ma. 
b) Akordowe menu, czyli te ruchome zdjęcia u góry, po kliknięciu przeniesie Was do wybranej notki. Nie składają się na niego najnowsze posty, lecz te, które zdaniem Gosiarelli mogą Was najbardziej zainteresować (no dobra, ładne obrazki wpłynęły na decyzję o ich wyborze). 
c) Kafelki na stronie głównej, które czasami się rozjeżdżają z niewiadomych przyczyn (mam nadzieję kiedyś je poskromić). Tam znajdziecie najnowsze posty. Wszystko jasne?

Baner 
…czyli największa duma Gosiarelli, dlatego nie będziecie mieć z nim problemów. Jakimś cudem udało się podlinkować ikonki do: FB, Twittera, Bloglovina, G+ i Aska. Szok! Działa nawet blogowa wyszukiwarka. #ToUczucieGdyWszystkoDziała 

Pozostałe 
Zmiana (ponowna i ostateczna) domeny poszła gładko, chociaż i tak nie udało się całkowicie oddzyskać wszystkich linków z innych blogów i stron. Jeśli polubiliście Gosiarellowego Facebooka to nie macie się czym martwić, bo info o nowych postach powinno do Was dotrzeć (dla pewności włączcie opcję Otrzymuj powiadomienia, które wysuwa się spod przycisku Lubisz to!), tak jak i wszystkie pokręcone grafiki. Każdy post ma też dodaną opcję lajkowania i udostępniania, które nie gryzą (sprawdzałam). Jeśli Gosiarella Was nie przekonała to może uda się Michałowi Góreckiemu (link). 

P.S. Obiecuję, że jutro pojawi się True Story.
Tymczasem dawać znać, jeśli pojawi się jakiś problem. 

Prześlij komentarz

13 Komentarze

 1. Nie znoszę disqusa, ale dla Ciebie się poświęcę:) Nie wspomniałaś o jeszcze jednej jego wadzie, często zżera komentarze w trakcie pisania. Miałam tak kilka razy co skutkowało tym, że rezygnowałam z ponownego pisania komentarza, nie chciało mi się od nowa zaczynać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Złośliwa Baba26 kwietnia 2014 13:21

  Korzystam z Explorera i czasami mi się nie wyświetlał ten formularz komentarzy. Dobrze wiedzieć, że odświeżanie pomaga. Chyba czas zmienić przeglądarkę. Nowy szablon bardzo mi się podoba, dlatego mam nadzieję, że uda Ci się opanować te problemy.
  Przy okazji Gosiarello, to pierwsza instrukcja obsługi, przy której się uśmiechałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś taka łaskawa dla mnie :) Czymże ja sobie zasłużyłam (poza nieustannym komlementowaniem)? :*
  Disqus to dla mnie nowość, więc jeszcze nie zdążył mi zjadać komentarzy. Mam nadzieję, że jego oporne działanie na różowym blogu przełoży się na to, że będzie tak zadowolony z dokuczania mi, że biednych komentujących zostawi w spokoju.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie chcę nic mówić, ale popieram zmianę przeglądarki. I dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyświetla się Disqus w miarę normalnie, choć przy pierwszych odwiedzinach długo się ładował. Teraz bez zarzutu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam tak samo i kilka zmian w ustawieniach pomogło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana,wiem czemu kafelki ci się rozjeżdżają (właśnie mnie olśniło). Bo nie są tej samej wielkości. Jak tylko kafelek jest trochę dłuższy (a wystarczy jeden,dwa piksele), to ten co ma być pod nim od razu ucieka. Musisz jakoś opanować ich wielkości, żeby każdy z nich był dokładnie taki sam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Haha:) Uwielbiam Cię :P Zdążyłam się już zorientować, że to ich rozmiar szkodzi. Niestety, gdy powiększam i zwiększam ich rozmiar to automatycznie wszystkie idą w górę, zamiast automatycznie się do siebie dopasowywać. I tu właśnie pojawia się problem, bo najprawopodobniej powinnam im dodać jakąś komendę, a za cholerę nie wiem jaką.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba już wiesz, bo teraz wyświetla mi się wszystko normalnie :)
  Ps. Uwielbiam być przez Ciebie uwielbiana ;P

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie śmiej się, ale on (blog) sam to zrobił, a co Blog da, Blog zabierze. Jestem przekonana, że po publikacji kolejnej notki, wróci chaos.
  Ps. Wiem. Zawsze do usług :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Disqus jest wspaniały, chyba że to ja próbuję z nim współpracować. -.- Chociaż i tak muszę przyznać, że z niejaką dumą przyjęłam fakt, że w ogóle działa od samego początku i tylko te szczegóły nie dają się przekabacić ani ciastkami, ani czekoladą.
  Kto w ogóle potrafi oprzeć się czekoladzie? O.o Może spróbuję z żelkami...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie martw się, dla mnie też bywa nie dobry i złośliwy. Czasami się obraża :( Pomaga kompementowanie i zaklinanie, że nie poradzę sobie bez niego, jeśli dalej będzie się psuł. O dziwo pomaga -> to komplementowy potwór!

  OdpowiedzUsuń