Zapach Disneyowskiego łotra


Wierni Czytelnicy bloga doskonale zdają sobie sprawę, że Gosiarella toleruje Disneyowskie księżniczki, ale wprost uwielbia bajkowe czarne charaktery! Może dlatego, że oni wszyscy byli tylko ofiarami Disneya? Jak można winić Maleficent, którą bajkowa wytwórnia oskarżyła o czyny, które w oryginale były zwykłą przepowiednią wróżbitów; Ursulę, która zwyczajnie chciała zapłaty za swoją pomoc, czy nawet Jafara, który tylko odebrał swoją własność? Bez nich bajki nie miałyby charakteru! Japoński artysta Ruby Spark doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zaprojektował buteleczki Disney Villains Perfume. Oto one:
Podejrzewam, że wszyscy rozpoznajecie Złą Królową z Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Patrząc na buteleczkę potrafię sobie wyobrazić jakby pachniały perfumy i powiem, że kupiłabym je na próbę.
Biedna niedoceniana Maleficent ze Śpiącej królewny, którą Disney wrobił w złe wróżby. Shame on you, Disney! Na całe szczęście dostała swój własny film, który niebawem będzie miał premierę (Gosiarella skacze z radości).
Wykapana Ursula z Małej syrenki! Czy tylko ja mam wrażenie, że flakonik świetnie nadawałby się do przechowywania głosów małych syrenek?
Z rozpoznaniem Jafara z Aladyna również nie miałam problemu, wręcz potarłabym ją by sprawdzić czy wyskoczy Dżin pragnący spełnić moje życzenia!

I oczywiście Ratcliffe z Pocahontas, który jest Disneyowskim odzwierdziedleniem paskudnego charakteru angielskich kolonistów. Tego łotra nie lubię!
Lwa socjopaty nie mogło zabraknąć! Skaza z Króla Lwa może i skończył, jako wdzianko Herkulesa, ale przynajmniej poświęcono mu najbardziej oryginalną buteleczkę perfum (tylko jedną można byłoby nosić na szyi). Niestety, gdy tylko pomyślę o zapachu Skazy, zaczynam się krzywić.
Hades z Herkulesa, który jest jedną z dwóch moich ulubionych bajek i no cóż… z jednej z moich dwóch ulubionych mitologii.
Dr Facilier z Księżniczki i żaby. Tego jegomościa poznałam od razu, choć początkowo pomyliłam go z poniższą panią.
Oto Yzma z bajki Nowe Szaty Króla. Ciekawe czy wyszłoby z tego dobre True Story?
Poważnie?! Gaston z Pięknej i Bestii jest czarnym bohaterem? Że niby jak i dlaczego? Przy okazji w ogóle nie podobny, chociaż Gosiarellowy chłopak zgadł (stawiam na fart).
Królowa Kier z Alicji w Krainie Czarów jest świetnie zaprojektowana i znacznie ładniejsza od postaci z Disneya.
Ok. Matkę Gothel musiałam sobie zgooglować by rozpoznać w niej bohaterkę Zaplątanych. Chyba ten złocisty kwiatek powinien mnie naprowadzić, ale tylko zmylił. 

Zła macocha Kopciuszka, Lady Tremaine jest całkiem ciekawie przedstawiona, ale zastanawiam się dlaczego nie zgadłam?
Madame Medusa z bajki Bernard i Bianka? Serio piszę True Story, a nie mam pojęcia co to za bajka! Wstyd!
Kapitan Hak! Złoczyńcę z Piotrusia Pana zawsze miałam za lekkiego paranoika, ale jego odsłona z serialu Once Upon A Time podbiła moje serce! Hello Hook!
Sędzia Claude Frollo z Dzwonnika z Notre Dame, właśnie mi uzmysłowił, że nie oglądałam tej bajki. Zaczynam się zastanawiać co ja w oglądałam w dzieciństwie? Przecież to nienormalne, że tyle animacji Disneya poznałam dopiero niedawno!
Pinokia oczywiście też nie oglądałam, więc nie zgadłam, że buteleczki przedstawiają kota Gideon i lisa Foulfellowa (co to za imię?!).
Niech ktoś mi wyjaśni dlaczego książę Jan z Robin Hooda jest lwem? A Robin Hood lisem? Przecież to bez sensu, że Disney przedstawił bohaterów tak znanej historii, jako zwierzaki. Szkoda, bo w normalnych warunkach byłby to świetny materiał na TS.
Na koniec 101 dalmatyńczyków ze złoworogą Cruellą de Mon, którą w pierwszej chwili zidentyfikowałam jedynie po cygaretce.

Poznaliście 20 (19, jeśli zwierzaki z Pinokia liczyć razem) flakoników wzorowanych na czarnych charakterach z Disneya. Jeśli ktoś z Was chciałby (Gosiarella by chciała) kupić perfumy to niestety mam złe wieści. Disney jeszcze nie dostrzegł w tym potencjału (pewnie i tak wolałby promować księżniczki), dlatego projekty Ruby Spark są dalej jedynie projektami.
 
PS. Gdyby perfumy faktycznie były dostępne w sprzedaży to jakie by Was interesowały?
Ps2. Grafiki pochodzą z tej strony
Ps3. Na Gosiarellowym FB pojawiła się już ta informacja, ale pewnie część osób jej nie widziała. Pierwszych dziesięć bajowych True Story już za nami. Pasowałoby zrobić przerwę, bo chyba zaczyna Wam się nudzić, prawda? Niemniej w trakcie tej przerwy Gosiarella opublikuje kilka postów związanych z bajkami (w klimacie powyższego). Mam nadzieję, że będziecie na tyle usatysfakcjonowani, żeby nie gonić mnie z widłami.