Mordercze ikony popkultury dopadły księżniczki


Gdy filmowy złoczyńca trafi na księżniczkę wychodzi genialne połączenie świata baśni z ikonami popkultury. Z pracami  meksykańskiego artysty José Rodolfo Loaiza Ontiveros z pewnością spotkaliście się choć raz (choćby w True Story lub na Gosiarellowym Facebooku). Stworzył kilka zbiorów grafik, w tym Disasterland i DisHollywood, które przedstawiają bohaterów znanych bajek Disneya w niezbyt bajecznej odsłonie. Mam w planach przedstawienie Wam większości jego prac, jednak tym razem chciałabym się skupić na tych, które łączą bajkowe postacie ze znanymi filmowymi mordercami. 

Śpiąca Królewna i Freddy Krueger
Połączenie Śpiącej Królewny, która ma spać stuletnim snem z Freddym Kruegerem jest moim skromnym zdaniem absolutnie genialne. Po części dlatego, że morderca z Koszmaru z ulicy Wiązów jest niezaprzeczalnie kultową i wyjątkowo niepokojącą postacią, ale głównie dlatego, że autor w rewelacyjny sposób powiązał klątwę snu z koszmarnymi zdolnościami Freddiego. Tym, którzy nie oglądali znanego horroru wyjaśnię, że po swojej śmierci zaczął zakradać się do snów dzieci i nastolatków by tam, na jego terenie, zgotować im rzeź. Jego ofiary musiały stawić czoło swoim największym lękom, a gdy im się to nie udawało umierały zarówno we śnie, jak i w rzeczywistości.

Królewna Śnieżka i Jason Voorhees
Zdecydowanie "Śnieżka i Łowca" nabierają teraz nowego znaczenia. Jason Voorhees znany z "Piątku trzynastego" raczej nie daruje życia królewnie, a pod maską nie spłynie ani jedna łza. 

Królewna Śnieżka i Alex DeLarge
Na miejscu Śnieżki nie chciałabym być w pobliżu Alexa DeLarge z "Mechanicznej pomarańczy", a już z pewnością nic bym od niego nie wzięła.

Królewna Śnieżka i Hannibal
Królewna Śnieżka w sukience z Hannibalem z i zakrwawionym nożem sugeruje, że po zaskakującym wyjściu cało z powyższych opresji odrobinę sfiksowała. Przy okazji to chyba jej najlepsza odsłona ever i potwierdza moje przypuszczenia, że Śnieżka jest zombie (więcej na ten temat znajdziecie tutaj). Chociaż w tej wersji kanibalem, ale skoro wstała z martwych to sami rozumiecie. 
Roszpunka i Joker
Roszpunce trafił się najgenialniejszy złoczyńca w historii popkultury (niby to moja subiektywna opinia, ale z pewnością reszta świata się z tym zgodzi). Aż słyszę uroczy głos Jokera, który mówi "Let's Put A Smile On That Face!" - aż on zawsze stara się wywołać u ludzi uśmiech! To miło z jego strony, prawda?

Horrorland
Dzieciaki z Piotrusia Pana w końcu mogą ze spokojem powiedzieć (po raz ostatni), że nigdy nie dorosną. Cóż w tym przypadku będą mieli rację.

Martwa Arielka
Ciekawe połączenie Małej Syrenki i wodnego potwora. Mam tylko problem ze zidentyfikowaniem go, ponieważ kojarzy mi się tylko z jednym z licznych potworów z bajki Scooby Doo. Pomożecie?


Alicja z Krainy Czarów i Edward Nożycoręki
Chociaż to Roszpunce trafił się najlepszy partner to jednak Alicji zyskała najwięcej. Edward Nożycoręki machnął jej genialną fryzurkę, a w dodatku przecież to nikt innych jak Johnny Deep, więc trudno narzekać! 

Ps. Które połączenie wydaje się Wam najlepsze i dlaczego?
Ps2. Jak Wam się podobają prace Rodolfo Loaiza? Chcecie kolejną odsłonę?