Looking For Anything Specific?

Header Ads

Czytelniczy listopad, czyli premiery!


Ha! W listopadzie Was zaskoczę! Jesteście przyzwyczajeni do fantastyki i YA w wybieranych przeze mnie zapowiedziach wydawniczych, a tym razem z zupełnie innej beczki. Dobra, może przesadziłam, bo kilka powieści pasuje do standardowych wyborów, ale jest sporo książek dla pasjonatów. Historia z Heniem, komiksy, bajki etc. Zresztą sami się przekonajcie na co zwróciłam szczególną uwagę w tym miesiącu!

Dmitry Glukhovsky - Metro 2035
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 4.11


Trzecia część serii Glukhovsky'ego z jednego z najbardziej rozbudowanych uniwersów opisywanych przez pisarzy z całego świata, czyli W KOŃCU!

Metro 2035. Kontynuacja i zakończenie historii Artema. Ukoronowanie i zamknięcie kultowego cyklu Metro 2033, który właśnie staje się kompletną trylogią. Na tę powieść miliony czytelników czekały aż dziesięć lat, a prawa do przekładu zagraniczni wydawcy wykupili na długo przed jej ukończeniem przez autora. Metro 2035 jest przy tym książką zupełnie niezależną od pozostałych tomów trylogii – fascynującą przygodę w wykreowanym przez Glukhovsky’ego uniwersum, które podbiło Rosję i cały świat, można więc zacząć także i od niej.


Jakub Ćwiek - Chłopcy IV: Największa z przygód
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 04.11


Ostatnia część Chłopców Ćwieka niebawem ujrzy światło dzienne, a przede mną do nadrobienia jeszcze tom trzeci. Jeśli macie większe zaległości ode mnie to przeczytajcie Gosiarellowe wrażenia o pierwszym i drugim tomie.


Po traumatycznych wydarzeniach z części trzeciej Cień i Piotruś wreszcie stawiają na swoim – oto w realnym świecie trwa wielka, nieprzerwana zabawa. Sporą rolę w ich planie mają odegrać Chłopcy, wciąż pozbawieni pamięci i tkwiący w zwyczajnym, nudnym życiu. Czy Dzwoneczek jest w stanie jeszcze coś zmienić, czy tylko mimowolnie realizuje kolejne założenia Cienia? 
Droga wzywa, a największa z przygód – ta, z której nie da się wyjść cało, ale i której nie sposób uniknąć, czeka! Dzwoneczek i Chłopcy jeszcze nigdy nie byli tak blisko niej. Kiedy trzeba, bawi wyszukanymi żartami i ciętymi bon motami. Innym razem wyciska łzy i zmusza do refleksji. Wspaniałe zakończenie wspaniałej serii.


Michelle Falkoff - Playlist for the Dead
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 04.11

W tym przypadku nie jestem przekonana na 100%, więc pewnie wezmę się za nią dopiero po przeczytaniu kilku recenzji na blogach.

Przychodzisz rano do kumpla i okazuje się, że nie żyje. Coś się stało po wczorajszej imprezie. Zostawił tylko playlistę z dołączoną kartką: „Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz”. 
Jak po tym szoku poskładać historię swego przyjaciela? Jak z kolejnych piosenek i własnych wspomnień dojść do prawdy o tym, co się działo w jego życiu? I w twoim własnym życiu – bo okazuje się, że nic nie wydarza się przypadkiem. Nic nie jest obok ciebie. Odtwarzając jego historię, zmieniasz też swoją – bo w twoim życiu pojawia się pewna zagadkowa dziewczyna. Szczera, bolesna i fascynująca opowieść o stracie, gniewie i wyrastaniu z przyjaźni, która zawsze nas określała; o trudnym procesie tworzenia siebie na nowo; o znajdowaniu nadziei, gdy wydawałoby się, że przepadła na zawsze; o miłości, która zawsze tli się gdzieś w sercu.


Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 04.11

Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem. Pojedynek to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?


Giovanni Boccaccio - Dekameron
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 04.11
 Czy naprawdę muszę Wam pisać, jak bardzo mnie cieszy ten tytuł?

Dekameron to zbiór stu opowieści, które w ciągu dziesięciu dni 1348 roku opowiada sobie grupa dziesięciu szlachetnie urodzonych florentczyków (siedem pań i trzech młodzieńców), którzy schronili się przed zarazą w okolicach Florencji. Każdy dzień miał swój temat zadany przez kolejno wybieranych „króla” lub „królową”. 
Nowele stanowią opis obyczajów w epoce włoskiego renesansu, dając wyraz z jednej strony bujnemu życiu, pełnemu miłości i przygód erotycznych, z drugiej zaś wyrażając podziw dla inteligencji, sprawności ludzkiego umysłu, bystrości i sprytu. Głównym motywem opowiadań jest miłość: małżeńska i pozamałżeńska, zmysłowa i platoniczna, tragiczna i idylliczna.

Wydawnictwo: Dragon
Data wydania: 09.11 

W tej bogato ilustrowanej książce opisana jest historia komiksu zarówno polskiego jak i zagranicznego. 
Autor zaczyna historię od końca XIX w. , prowadzi ją, poprzez okres międzywojenny, aż do współczesności. Ponadto czytelnik znajdzie również przedstawienie sylwetek czołowych twórców oraz szersze omówienie wybranych komiksy, które wywołały największy oddźwięk zarówno wśród krytyków, jak i czytelników.


Łukasz Walewski - Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 04.11

Skoro mam w planach podbić świat to teoretycznie nie jest mi to do szczęścia potrzebne, ale w planie rezerwowym mam jeszcze zostanie nadwornym blogerem (najchętniej na hiszpańskim dworze) lub ewentualnie księżniczką. 

Kulisy fascynującego świata międzynarodowej dyplomacji. Praktyczny przewodnik po świecie savoir vivre'u. Dziś do wywołania międzynarodowego skandalu wystarczy niefortunny wpis na Twitterze. 
W jakim porządku witać gości? Czego nie dawać w prezencie? Jak wznosić toasty? Dlaczego jeden z najdroższych obiadów w historii kosztował aż 570 tysięcy dolarów? Dlaczego Bronisław Komorowski ukradł kieliszek królowej, a Andrzej Duda wpadł w pułapkę z uściskiem dłoni? Co otrzymał w podarunku Donald Tusk poza kompletem ołówków? Jak zareagował Fidel Castro na hasło „Zjesz i sobie pojedziesz” podczas Szczytu Narodów Zjednoczonych? Kto przepraszał królową Elżbietę II za nazwanie jej „mruczącą kotką”?
Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie to błyskotliwe wprowadzenie do systemu dyplomatycznych symboli, kodów i ceremonii. Pomocne vademecum – nie tyko podczas spotkań biznesowych i oficjalnych uroczystości, ale również w życiu prywatnym. 


Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 03.11


Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji – "Wielka magia" otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości. 
Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11, 5 mln osób. 


Wydawnictwo: Astra
Data wydania: 30.11 
Henryk VIII, król słynący ze swoich wpływów i wyróżniający się inteligencją, stał na czele jednego z najwspanialszych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych dworów w renesansowej Europie. Po raz pierwszy tak szczegółowa biografia charyzmatycznego monarchy została ukazana na tle kulturowych, społecznych i politycznych wydarzeń tamtych czasów. Alison Weir zaskakująco dokładnie opisuje życie na angielskim dworze – rywalizacje frakcji politycznych, dworską modę, uczty i turnieje, tworząc wielobarwny obraz intryg, zdrad i spisków.

Ps. A Wy co macie w listopadowych, czytelniczych planach?

Prześlij komentarz

0 Komentarze