Upadłe Księżniczki


W zeszły weekend przerabialiśmy „Unhappily Ever After” Jeffa Honga. Tym razem bajki Naszego dzieciństwa uśmierci Thomas Czarnecki. Paryski artysta uśmiercił księżniczki (i inne wróżki) z bajek. Fotografie zostały zebrane w cykl „From Enchant­ment to down”. Zdjęcia są ciekawe, ale największe wrażenie robią na mnie, gdy próbuję wymyślić w jaki sposób mogły umrzeć przedstawione postacie. Dlatego dziś pobawimy się w detektywów i zgadnijmy w jaki sposób mogły zginąć. Siłą rzeczy, Gosiarella zaczyna, jednak koniecznie podzielcie się swoimi teoriami w komentarzach.


Happy End by Thomas Czarnecki
W przypadku Czerwonego Kapturka mam kilka teorii, ale przedstawię Wam tylko dwie. Pierwsza opiera się na tym, że Zły Wilk rzucił się na Kapturka i właśnie pożera jej głowę i górną część kadłubka, czego niestety nie możemy zobaczyć na powyższej fotografii, ponieważ Wilk schował się za zamkniętym skrzydłem drzwi. Druga wersja zakłada, że Kapturek wlał w siebie całe wino przeznaczone dla Babci i teraz leży tam biedny nieprzytomny. 

Just a Trap by Thomas Czarnecki
Tym razem podejrzewam porwanie Alicji. Niestety zacny ojczulek dziewczyny, pewnie nie chciał się układać z przestępcami, więc dziewczynka została porzucona i umarła z odwodnienia/wyziębienia. Niestety ta teoria nie wyjaśnia, czemu padł również biały królik, dlatego Gosiarella naciągnie odrobinę fakty i uzna, że to pluszowy króliczek, który wypadł z rąk Alicji.

Once upon a last time by Thomas Czarnecki
Okey, nie mam bladego pojęcia co mogło przytrafić się Dzwoneczkowi. Ktoś? Coś?


One last wish by Thomas Czarnecki
Ponownie: I have no idea what happened to Jasmina. Na to chyba nie ma rozsądnego wytłumaczenia. Ciężko uwierzyć, że ktoś próbował ją zagazować złotą lampą. 


Too Fast by Thomas Czarnecki
Jak leciało to przysłowie: "Jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy"? Kopciuszek powinien zainwestować w zegarek, który dałby jej znać wcześniej, że czas najwyższy się zbierać. No cóż... żal jej było, więc leciała na złamanie karku, potknęła się na schodach i bach! Złamała wspomniany kark. To kara za spóźnialstwo i bieganie w szklanych butach! Istnieje również możliwość, że Macocha ją popchnęła, ale sąd ją uniewinnił. 


My sweet Prince by Thomas Czarnecki

Pewnie najbardziej oczywiste rozwiązanie jest tym właściwym, czyli Śnieżka wzięła do ust zepsute/trujące jabłko. Wolę jednak wierzyć, że jest na tyle nieudana by wyłożyć się w szpilkach na śliskiej od brudu podłodze, bo niby kto chodzi po parkingu podziemnym (a na to mi to wygląda) podjadając jabłka?!

On the other shore by Thomas Czarnecki

Powiedziałabym, że Arielka została ofiarą Dextera, ale skoro jest w jednym kawałku to raczej marne szanse by skrupulatny socjopata maczał w tym swoją igłę. Wykluczam także zabójstwo, bo każdy szanujący się zabójca, owinąłby ciało folią w całości, a nie tylko ogonek. To co? Ponownie dziękujemy BP?


One more Trophy by Thomas Czarnecki
Biedna Pocahontas zawsze miała pecha w życiu. Gdyby nie w miarę współczesne wnętrze, mogłabym spokojnie założyć, że to scena historyczna z udziałem naszej Indianki. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że biegała sobie z jelonkami, a zły myśliwy zamiast upolować Bambiego, trafił dziewuszkę. Biednemu to zawsze wiatr w oczy...


Naughty Girl by Thomas Czarnecki
Przypadek Śpiącej Królewny automatycznie skojarzył mi się z jej oryginalną wersją. Tylko tym razem Król najwidoczniej skorzystał z zabezpieczenia. Tylko jakim trzeba być zbokiem by ruszyć coś, co wydziela tak paskudny zapach, że ledwo zabija go cały las samochodowych choinek zawieszonych na suficie? Fuj!Not so Romantic by Thomas Czarnecki

Syndrom Sztokholmski Belli po prostu musiał się tak skończyć! Kto przy zdrowych zmysłach zadaje się z Bestią, która a) próbuję zabić jej Papę, b) robi z niej więźnia i c) jest Bestią! Chociaż to, że Bella była niespełna rozumu i tak nie usprawiedliwia Bestii! Uśpiłabym drania (konkretnie wpierw wykastrowała, a dopiero później uśpiła, ale to szczegóły).

Ps. Koniecznie zajrzyjcie na stronę Thomasa Czarneckiego, na której znajdziecie jeszcze wiele rewelacyjnych zdjęć!
Ps2. Nie zapomnijcie opowiedzieć, jak Waszym zdaniem zginęły nasze księżniczki.