Wrześniowe premiery


Wiem, jaki miesiąc Wam właśnie zapowiadam i bardzo współczuję wszystkim tym, którzy musieli dziś wrócić do szkoły. Wrzesień ogólnie jest trochę, jak poniedziałek, bo oba kończą to, co dobre. Może jest nawet trochę gorszy, bo już pierwszego dnia miesiąca da się wyczuć w powietrzu, że wakacje szybko nie wrócą. Teraz tylko zwinąć się pod kocyk i mieć w pogotowiu ciepłą czekoladę w kubeczku oraz dobrą książkę do czytania. Skoro już o tym mowa to przynajmniej wydawcy starają się by wizyta w księgarni nie skończyła się tylko na zakupie podręczników.


Kiera Cass - Jedyna
WydawnictwoJaguar
Data wydania: 10.09

Podobała mi się pierwsza część tej trylogii (link), drugą już mam na półce, więc siłą rzeczy wypadałoby mieć i ostatnią.
America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami. 
Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

Tahereh Mafi - Julia. Trzy tajemnice
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 24.09

Sytuacja wygląda podobnie j.w., przeczytałam na razie tylko pierwszy tom (link), drugi stoi na półce, na trzeci poluję, a to są nowelki tzw. połówki i cieszę się, że wydawnictwo postanowiło je wydać. 

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar. Jestem potworem Mam nadludzką moc. Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość. Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: "Destroy Me" i "Fracture Me". "Destroy Me", to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii. "Fracture Me", to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

Andreas Eschbach - Time Out
WydawnictwoJaguar
Data wydania: 24.09
Koherencja to największa sieć, jaka kiedykolwiek istniała. Bycie jej częścią oznacza koniec samotności. Bycie poza nią oznacza wykluczenie...
Kiedy w mediach pojawia się reklama nowego gadżetu, który umożliwia ludziom komunikowanie sie między sobą właściwie bez wysiłku, Christopher jest przerażony. Oto Koherencja znalazła sposób, by prawie od niechcenia wciągnąć w sieć miliony ludzi. Lifehook błyskawicznie zyskuje popularność. Przyciąga głównie młodzież złaknioną kontaktów z innymi. Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na Lifehook szybko stają się pariasami.
Christopher wie, że musi zaatakować Koherencję jak najprędzej, zanim będzie za późno. Ale by zniszczyć globalną sieć, musi uderzyć w miejscu, gdzie znajduje się samo serce konstruktu. Zarówno on, jak i Serenity wiedzą, że szanse na powodzenie akcji są znikome, jeśli jednak nie zaryzykują, niedługo nie będzie nikogo, kto pozostałby niepodłączony.

Belen Martinez Sanchez  - Dzień, w którym umarłam
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 10.09

Nic nie jest takie, jakim się wydaje. Zdarza się, że koniec to dopiero początek. Dla Diletty Mair wszystko zmieniło się drugiego października dwa tysiące trzeciego roku. Wtedy zrozumiała, że naprawdę istnieje życie po śmierci. Że anioły mają niewiele wspólnego z jej wyobrażeniami, a zamieszkane przez demony piekło jest czymś jak najbardziej rzeczywistym. Drugi października dwa tysiące trzeciego roku okazał się dniem innym niż wszystkie. Tego dnia Diletta Mair umarła. Czasem niebo budzi strach, a wspólny język łatwiej znaleźć z demonami. Szczególnie, gdy stajesz się jednym z nich.
Keri Smith - Zniszcz ten dziennik
WydawnictwoK.E.Liber
Data wydania: 10.09
To książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik który pozwala przekształcić destrukcję w kreację, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje!
Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia. 
Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie”, „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretację zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika pod prysznic - nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłownie, ale jedynie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni do różnych form artystycznego wyżycia się i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepowtarzalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości.

Michelle Hodkin - Mara Dyer. Tajemnica
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 10.09

Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić.
Kim jest Mara Dyer?W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co si się wydarzy.Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą.
Colin Woodard - Republika Piratów
WydawnictwoSQN
Data wydania: 24.09
Epickie bitwy morskie, błyskawiczne abordaże, wiatr w żaglach, morski pył na twarzach i tony cennych łupów ukrytych pod karaibskim słońcem. To nie fikcja, to są fakty!Początek XVIII wieku. Czarnobrody, Czarny Sam Bellamy, Charles Vane i kilku innych wielkich pirackich kapitanów łączy siły, tworząc coś więcej niż przypadkową zbieraninę złodziei. Byli żeglarze, niezadowoleni służący, zbiegli niewolnicy – każdy z nich zwrócił się ku piractwu w wyrazie protestu przeciwko warunkom panującym na statkach i plantacjach. Wspólnymi siłami ustanawiają surową demokrację, wykrawając własną strefę swobody, w której służący stali się wolni, czarni zyskali status równych, a przywódców wybierano i obalano na drodze głosowania. Posiłkując się szczegółowymi badaniami archiwów brytyjskich i amerykańskich, Colin Woodard opowiada dramatyczną historię Republiki Piratów, która śmiała zatrząść fundamentami brytyjskiego i hiszpańskiego imperium, a także rozprzestrzeniła demokratyczne idee. Kilkadziesiąt lat później doprowadziły one do rewolucji amerykańskiej.

Will Hill - Departament 19. W ogniu walki 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Data wydania: 24.09

Zegar nieubłaganie odmierza czas do Godziny Zero i powrotu Drakuli. Niedobitki Departamentu 19, tajnej rządowej organizacji zajmującej się walką z wampirami, wilkołakami i innymi potworami, desperacko próbują powstrzymać siły ciemności. Do tego organizacja staje przed nowym, śmiertelnym zagrożeniem.
Jamiemu Carpenterowi, najmłodszemu agentowi Departamentu 19, powierzono zadanie przeszkolenia nowej grupy operacyjnej, która ma wesprzeć pozostałych agentów w ich działaniach. Czy uda mu się sprostać pokładanym w nim nadziejom?
Wojna trwa. Stawką jest przetrwanie ludzkości.


Aprilynne Pike - Ocalona
WydawnictwoDolnośląskie
Data wydania: 03.09
Tavia jako jedyna ocalała z katastrofy lotniczej. Kiedy ukazuje się jej tajemniczy chłopak-widmo, a wokół niej dzieje się coraz więcej dziwnych rzeczy, przestaje wierzyć w przypadek. Nie wie jednak, że ma ocalić świat i powstrzymać groźne bractwo…Mogłabym jeszcze wspomnieć o Kłamstwie doskonałym Sary Shepard, Klątwie Wendigo Ricka Yancey lub Onyksie Jennifer L. Armentrout, ale nie czytałam pierwszych tomów, więc tylko tak sobie wspomnę, że będziecie je mogli znaleźć w księgarniach.
Ps. Dajcie znać co dobrego upatrzyliście dla siebie we wrześniu.
Ps2. Jak przeżyliście dzisiejszy dzień?
Ps3. Pamiętacie, że to już ostatnie dni konkursu (link)?