Looking For Anything Specific?

Header Ads

Popkulturowe blogi, które warto poznać, czyli Share Week 2019


Share Week to już tradycja, która zresztą bardzo mi się podoba, bo daje świetny pretekst do podzielenia się z Wami blogami, które znam, czytam i mogą przypaść Wam do gustu. Oczywiście śmiertelnie obraziłabym się, gdybyście polubili je bardziej od Gosiarelli, ale jeśli tylko obiecacie, że tak się nie stanie, to myślę, że warto podpromować trochę inne blogi popkulturowe. To jak, obiecujecie?


Na pierwszy ogień eM poleca, której pojawienie się wśród rekomendowanych blogerów nie powinno nikogo dziwić. Czytam eM chyba od początku jej istnienia, czyli wiele dłużej, niż ją znam, i uwielbiam jej sposób blogowania, który roboczo określam hasaniem w wianku po łące. Suchary też mogą być - zwłaszcza te, które rzuca podczas pisania w półśnie. Niemniej dla Was najważniejsze przy próbach zaprzyjaźnienia się z blogiem eM będzie to, że poruszamy wiele podobnych tematów. Często specjalnie, zarażając się nawzajem ciekawymi tytułami, podrzucając sobie wzajemnie pomysły na nowe artykuły i czuwając nad ich postępami (chociaż nie chcę przypominać, że eM nie umie w blogowanie). Dlatego, jeśli chcecie przeczytać czasami zabawne (za to zawsze pełne sucharów), a czasami mądre, a czasami nawet łączące obie te cechy artykuły, które poruszają kwestie popkultury zarówno polskiej, amerykańskiej, jak i koreańskiej, to wbijajcie do niej!


Wanna pełna zombie jest kolejnym blogiem, którego rozwój śledzę od samego początku (przyznajcie, że nazwa wymiata!). Spodziewałam się, że Asia będzie pisała artykuły głównie poświęcone mózgożercom, lecz tak się nie stało. Znajdziecie tam wiele interesujących artykułów dotyczących kultowych produkcji i amerykańskiej popkultury. Superbohaterowie, zombie, Gwiezdne Wojny i Loki mają się świetnie. Co jednak najważniejsze autorka pod płaszczykiem pozornie prostych tematów, potrafi dojść do naprawdę interesujących wniosków, dlatego zdecydowanie polecam Wam zaglądnąć do wanny!

Od dłuższego czasu zaniedbałam się z tematami okołoksiążkowymi i zamierzam to zmienić, ale do tego czasu śmiało zdążycie się zaprzyjaźnić z Kulturalną meduzą, która nie dość, że będzie Was informować na bieżąco, które książkowe i serialowe nowości warto poznać, to w dodatku od czasu do czasu uraczy artykułem koncentrującym się na konkretnym motywie i teoriami z nimi związanymi. Szanuję za research i próby zachowania obiektywnego podejścia.

Tegoroczna trójka już za nami, ale (!) to wcale nie oznacza końca! Prawda jest taka, że w czasie wielu lat blogowania, poznałam wiele wspaniałych miejsc w internecie przyjaznych geekom. Część z nich znajdziecie w poprzednich poleceniach shareweekowych (SW 2015, SW 2016, SW 2017), jednak są jeszcze inne formaty, niż blogi, dlatego pozwolę sobie nadmienić o kanale Wybrednej Marudy, która tworzy content dla miłośników  książek, seriali i musicali, oraz o świeżutkim podcaście Hołki - Rozmowa Międzymiastowa.

Przy okazji przypominam, że jeśli tylko macie ochotę, to Gosiarellę możecie promować i wszelkimi sposobami wciskać ludziom przez cały rok do woli, jednak jeśli chcecie wziąć udział w akcji Share Week, to możecie śmiało polecać ulubione blogi do 30 marca!

Prześlij komentarz

0 Komentarze